Давайте дружити

УРОК 8

Тема: Давайте дружити

Мета: довести дітям необхідність дружби; пояснити, що мати друзів добре, що разом будь-яке діло зробити легше; визначити якості, які діти цінують в друзях; вчити бачити справжню дружбу; виховувати уважне, шанобливе ставлення один до одного; розвивати уміння товаришувати, цінувати дружбу.

Обладнання: грамзапис пісні В. Шаїнського «Дружба», записи на дошці.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Читання теми хором.

II. Актуалізація опорних знань

— Діти, прочитайте тему ще раз і скажіть, що ви розумієте під словом дружба.

1. Пояснення слів за тлумачним словником.

— Ось що означає це слово у науковій літературі.

Дружба — це стосунки між людьми, в основі яких знаходиться взаємна прихильність, відданість, товариська солідарність, духовна близькість, спільність інтересів; приязнь, дружність, товаришування, приятелювання, співдружба.

2. Слухання уривка пісні В. Шаїнського «Дружба».

Дружба вірная не зламається,

Не розклеїться від дощів і хуг,

Друг в біді не лишить,

Щирим словом втішить, —

Ось такий він незвичайний вірний друг.

Ми посваримось і помиримось,

«Нерозлийвода», — скажуть всі навкруг,

Виручить людину у тяжку хвилину, —

Ось такий він незвичайний справжній друг.

III. Робота над темою уроку

1. Розповідь учителя.

— Потреба в дружбі, друзях виникла дуже давно. Ще первісні люди, наші пращури разом полювали на звіра, берегли вогонь, охороняли житло, ділилися здобиччю.

І так само давно виникли приказки і прислів’я про дружбу.

2. Робота над прислів’ями.

• Людина без друзів, як дерево без коріння.

• Дружба — велика сила.

• Окраса людини — друзі.

— Без чого не може існувати дерево? Чому? А людина? Чому?

— Кого можна назвати другом? Обґрунтуйте свою думку.

— У чому полягає велика сила?

— Що необхідно для того, щоб виникла дружба?

— Між ким може існувати дружба?

Я іду до школи вранці.

Ой, як радісно мені!

Бо є у мене однодумці —

Однокласники мої.

3. Читання учителем оповідання В. Сухомлинського «Кінь утік».

4. Обговорення оповідання.

— Чим був незадоволений Віталік? Чому він вирішив розповісти учителеві про записку?

— Як учитель і діти оцінили його вчитель?

— Про що свідчить відповідь Петрика?

— Які почуття, роздуми викликало у вас це оповідання?

— Як необхідно було вчинити Віталіку, щоб не образити свого друга?

5. Пошук істини «Яким має бути справжній друг».

Діти слухають варіанти, які зачитує вчитель, обираючи той, що найбільш точно відповідає їхнім уявленням, або створюють власні і доводять свою думку.

Друг — це той:

• хто виконує ваші прохання;

• кому можна довірити таємницю;

• з ким приємно поспілкуватися;

• хто ділиться з вами останнім;

• хто дає добрі поради;

• хто всім подобається;

• з ким завжди весело.

— А мудрість народна свідчить: «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти».

6. Проблемні ситуації.

1)Ти поділився з другом секретом, а виявляється, що невдовзі секрет став відомий усім.

Запитання.

— Як ти вчиниш у даному випадку?

— Що скажеш другові?

— Чи продовжиться ваша дружба?

2) Твої батьки проти будь-якого спілкування з твоїм другом.

Запитання.

— Як правильно вчинити в цьому випадку?

3) Перебуваючи в гостях у друга, ти зрозумів, що не подобаєшся його батькам. Опиши свої дії у цьому випадку.

7. Вікторина.

Назвіть друзів Вінні-Пуха.

• Хто допоміг маленькому Мауглі?

• 3 ким подорожувала Еллі до Смарагдового міста?

• Назвіть імена чотирьох друзів-черепашок.

• Як звуть друзів із Простоквашино?

• Хто допоміг Цибуліно?

• 3 ким дружив крокодил Гена?

IV. Підсумок уроку

— То для чого потрібні друзі?

— Якою повинна бути справжня дружба?



Джерело: noindex
Категорія: Етика | Додав: SYLER (20.12.2013)
Переглядів: 1570 | Рейтинг: 0.0/0
Хто ти. Які вони, який ти. твій зовнішній вигляд
Вступне заняття
Пошиття фартушка для ляльки, оздоблення його швом «уперед голку» та аплікаціє...
Cтворення з кольорового паперу орнаментів геометричних та рослинних форм на з...
Виконання шва «уперед голку». Оздоблення виробів ручним швом
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]