Коли буває соромно. Сором і сором’язливість. Чи погано це, коли тобі соромно?

УРОК 7

Тема: Коли буває соромно. Сором і сором’язливість. Чи погано це, коли тобі соромно?

Мета: ознайомити з моральними категоріями сором, сором’язливість', на конкретних прикладах вчити розрізняти їх; розвивати вміння висловлювати свою думку; поповнювати словниковий запас; виховувати бажання чинити добрі вчинки, за які не буде соромно.

Обладнання: оповідання В. О. Сухомлинського «Захисник».

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

— Перед тим, як почати працювати, перевірте, чи взяли ви сьогодні з дому усмішку, гарний настрій і терпіння, бо саме вони є основними знаряддями на нашому уроці.

II. Мотивація навчальної діяльності

ПРОКИДАЙСЯ!

І як тільки день настане,

То тихенько до віконця Ти підстав свою долоньку Під промінчик ніжний сонця.

Прибери мерщій в кімнаті И чистим, вмитим за сніданком Привітайся до матусі:

— Рідна нене, з добрим ранком!

Потім радісним, привітним Поспішай до трав, до квітів,

А, щоб день минув не марно,

З усіма поводься гарно!

— Хай цей віршик стане запорукою доброго настрою на весь урок.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Тема нашого уроку — це два слова сором і сором’язливість. Ми поговоримо про те, коли приходить таке почуття.

IV. Робота над темою уроку

1. Бесіда.

— Щодня людина говорить різні слова, виконує певні дії, переживає певні почуття, але, на жаль, і вони не завжди заслуговують поваги або захоплення. Часто словом або ділом можна когось образити. Одразу цього можна й не помітити, але згодом наш внутрішній голос ніби докоряє нам за цей вчинок. І нам тоді стає соромно.

— Чи трапляється таке з вами?

— Чому таке відбулось?

2. Робота над прислів’ями і приказками за темою.

3. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Захисник».

Прочитання твору вчителем.

— Скажіть, будь-ласка, яке почуття охопило хлопчика?

— Чому йому стало соромно?

— Як би ви вчинили в такій ситуації?

Фізкультхвилинка.

4. Складання правил гарної поведінки.

— Щоб не потрапляти у неприємні ситуації, за які вам буде соромно, необхідно дотримуватися певних правил поведінки. Давайте разом складемо ці правила.

• Завжди дотримуйтеся свого слова.

• Перед виконанням справи добре подумай.

• Не будь лінивим.

• Виконуй справу із задоволенням.

• Виконуй все вчасно, ніколи не вимагай винагороди.

• Допомагай людям сам, не чекай, поки тебе проситимуть.

• Завжди виконуй тільки добрі справи, за які тобі не буде соромно.

5. Гра «Так — ні».

— Зараз я запропоную вам завдання, а ви, якщо вважаєте, що це гарний вчинок (тобто такий, за який вам не буде соромно), плеснете в долоні, а якщо — це поганий вчинок, то мовчатимете.

• Допомагати мамі мити посуд.

• Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.

• Не вмиватися.

• Берегти рідну природу та охороняти її.

• Шанувати працю інших людей.

• Галасувати, коли хтось відпочиває.

• Бути стриманим, вихованим.

• Обманювати, хвалитися.

• Насміхатися з чужого горя.

• Добре вчитися, багато читати.

• Не слухати батьків.

• Допомагати друзям у біді.

• Ділитися тим, що є.

• Ображати інших.

• Захищати слабких.

• Спати на уроках.

• Любити своїх батьків.

V. Підсумок уроку

— Сьогодні ми говорили про почуття сорому. Яке це почуття — добре або погане?

— Я бажаю вам стати добрими, совісними людьми. Нехай ваші вчинки завжди викликають повагу і вам ніколи не буде за них соромно.



Джерело: noindex
Категорія: Етика | Додав: SYLER (20.12.2013)
Переглядів: 2226 | Рейтинг: 0.0/0
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
З чого все почалося
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення ялинкових прикрас. Новорічна гірлянда
Складові дороги. Основні відомості про організацію дорожнього руху
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]