Права дитини
Тема. Права дитини.
Мета.  Ознайомити дітей із правами, що гарантуються законом;
•    формувати активну позицію дітей щодо реалізації себе та своїх прав у житті; правову свідомість;
•    розвивати логічне мислення, інтерес до правових знань, навички
самореалізації і самовиховання;
•    виховувати пошану до законів України, вчити користуватися своїми правами.
 
Обладнання: назва тренінгу, малюнками ( на основі Конвенції ООН); виставка книг, беджі, ялинка.
 
Хід уроку
I.    Організаційний момент
1.Слово вчителя

Зараз почнеться незвичайний урок.
Про це повідомив веселий дзвінок.
Вузлик не один сьогодні
Будемо в'язати,
На уроці нову тему
Будемо вивчати.
Тема хоч і непроста,
Та для вас цікава.
Будуть в ній нові слова,
Буде і забава.

2.    Привітання-знайомство. Вправа „ ЦЕ ЗДОРОВО”.
 
Потрібно назвати своє ім’я і захоплення ( наприклад, „Я – Денис і люблю займатися комп’ютером!”, „Я – Оля ! Люблю танцювати ”.) У відповідь на кожну фразу всі учасники вигукують: „ Це здорово!” і водночас піднімають вгору великий палець правої руки.
 
3.    Напрацьовування правил роботи . Закон поведінки під час заняття.

-         бути уважним ;
-         поважати будь-яку думку;
-         не перебивати виступаючого;
-         бути толерантним;
-         дати змогу висловити думку усім бажаючим;
-         ввести правило „ піднятої правої руки”
 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1.    Мотивація уроку

«У тридев’ятому царстві жили собі…»,  - так починаються багато відомих вам казок. Що ж це за царство таке? Очевидно, виникало у вас таке запитання.
У переносному значенні вираз «тридев’яте царство» означає дуже віддалені країни, місця. Але сьогодні на уроці ми будемо говорити не про далекі країни, а про рідну велику суверенну державу в Європі, яка живе за своїми правилами,законами. Ця країна дуже відома вам. Ви напевно здогадалися, яку країну я маю на увазі.( Україна)
 

2.    Повідомлення теми та мети уроку

Прочитайте на дошці тему уроку .
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?( Вправа очікування)
(Поділити на групи  і записати на ялинках,що очікуєте від заняття?)
(Гра « Скласти слово»)



IІІ. Основна частина
1.Слово вчителя.
Дитина, як і кожна людська істота, від народження має права.

Дитя моє! Бог дав тобі життя,
І щоб ніхто не заподіяв шкоди
Тобі, маленький громадянин,
Бог дав закони нашому народу.
Від дня народження, від іменин –
Він твій, цей світ широкий за вікном,
Ти на життя і щастя маєш право
Під золото-блакитним знаменом
Своєї Української Держави.

 

2.Створення асоціативного куща. Кожна дитина має невід'ємне право на життя

Не меркнуть зорі,
Йдуть у небуття,
Бо мають право вік світити.
Я ж маю право на життя,
Я гідно мушу жити.
- Про яке право йде мова?
Правильно! Життя кожної дитини є найціннішим. І ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Отже, перше найголовніше, невід'ємне право – на життя.
(На дошці вчитель прикріплюється табличка: ПРАВО НА ЖИТТЯ).

3.Кожна дитина має право на ім'я

Гомер казав: «Немає між живих людей та й не може бути безіменних».
Тобто кожна дитина після народження має бути зареєстрована в державному органі з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по-батькові.
Ім'я має велике значення в житті кожного з нас, воно супроводить усіх, мов вірний друг.

Як маленьке немовля
У світ двері відчиняє.
То дарують йому слово,
Слово це – його … (ім'я).
(Той, хто відгадав, про яке право йде мова, прикріплює на дошці табличку: ПРАВО НА ІМ`Я).

4. Право на повноцінне харчування

У сім'ї ми маємо право
На добре харчування.
Від того, що і як їмо,
Залежить і здоров'я, і навчання.
- Як ви думаєте, про яке право розповіли діти?
(Прикріплюється  табличка: ПРАВО НА ПОВНОЦІННЕ ХАРЧУВАННЯ).

5. Право на здоров'я та медичну допомогу

- Відпочинок дуже важливий для організму.
Якщо ж погано стало нам,
Батьки заб'ють тривогу.
Для цього право є у нас
На медичну допомогу.
(Прикріплюється  табличка: ПРАВО НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ).

6. Право на освіту

Змалку кохайтесь в освіті,
Змалку розширюйте ум,
Бо доведеться у світі
Всяких назнатися дум.
- Дитина має право на освіту
Бо всім відомо, що без школи,
Без знань, що мусиш там набути,
Не станеш у житті ніколи
Тим, ким з дитинства мрієш бути.
(Прикріплюється  табличка: ПРАВО НА ОСВІТУ).



7. Право на любов і піклування

Право на любов і піклування.
Сім'я – це слово дороге.
У слові цім тепло і ласка,
Нехай же уряд захистить
Дитяче і сімейне щастя.
Сім'я – це родина,
У родині – дитина.
А для України –
Сім'я головна.

8. Право на відпочинок і дозвілля

Трішки ми попрацювали,
Наші сили підупали.
Отже, слід нам відпочити,
Знову сили відновити.
(Хвилина відпочинку – проведення гри-розминки).
- Відпочили? Всі веселі? От чудово. А тепер до праці знову.
- Яке право ми щойно використали?
(Прикріплюється  табличка: ПРАВО НА ВІДПОЧИНОК І ДОЗВІЛЛЯ).
 

ІV. Фізкультхвилинка

V. Інформаційне повідомлення

ПРАВО – це система обов’язкових правил поведінки, які встановлює й  охороняє держава
Знати права – означає вже наполовину володіти ними.
    -У 1959 році було прийнято Декларацію прав дитини.
      У 1989 році всі прогресивні країни світу в тому числі й наша Україна підписали Конвенцію прав дитини.
    Що означають слова: конвенція, декларація, конституція?
    Декларація  - це документ в якому викладено важливі правила, обов’язки для всіх людей.
    Конвенція  -  це угода , міжнародний договір з питань прав дитини.
    Конституція – це Основний Закон, де записані всі права та обов’язки громадян України. Від Конституції залежить щастя й доля нашого народу й кожної людини зокрема.

VІ. Перевірка сприйняття і засвоєння дітьми матеріалу
1. Гра «Молекули» (Обміркувати та назвати право,яке зображене на малюнку)
2. Гра «Так чи ні!»
 (зміст Конвенції про права дитини)

1.    Усі діти мають право на любов і піклування. (Так)
2.    Кожна дитина має право їсти цукерки, чіпси.(Ні)
3.    Усі діти рівні в своїх правах.(Так)
4.    Жодна дитина не повинна мити посуд.(Ні)
5.    Діти мають право вільно висловлювати свої погляди.(Так)
6.    Кожна дитина має право відмовитись від обіду.(Ні)
7.    Усі діти мають право на повноцінне харчування.(Так)
8.    Усі діти мають право на освіту.(Так)
9.    Жодна дитина не повинна прибирати свою кімнату.(Ні)
10.Жодна дитина не повинна стати жертвою насильства.(Так)
VІІ . Заключна частина.

1. Зворотний зв’язок
Рефлексія
Я знав…
Я дізнався…
2. Результати очікування
4. Ритуал прощання
3.Звучить пісня « Україна»
  Вправа „ Подаруй посмішку”.
 
Всі учасники тренінгу стають у коло і повертаючись до сусіда бажають щось приємне і посміхаються. Сусід відповідає „ Дякую!” і по коло передає бажання далі.
 
Вчитель. Будьте всі щасливі, діти,
              З усмішкою у світ ідіть,
              Хай вам щиро сонце світить,
              Всі здоровими ростіть.
              Щоб завжди ви пам’ятали,
              Що це - не пусті слова
              Це все записано в Законах,
              І в Конституції у нас,
              Бо держава Україна –
              завжди піклується про вас.
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (23.07.2016)
Переглядів: 932 | Рейтинг: 0.0/0
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Комбінована аплікація
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 12, 13
Ознайомлення з українським народним жіночим одягом. Практична робота «Україно...
Урок людяності «Краса і добро врятує світ»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]