Пізнаю себе. Практична робота: дослідницький проект «Я — неповторний»

УРОК 35

Тема. Пізнаю себе. Практична робота: дослідницький проект «Я — неповторний»

Мета: формувати вміння пізнавати себе, свій стан, вчинки за допомогою тестів; виховувати бажання зміцнювати здоров’я, охороняти і берегти його.

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Кожна людина розгадує різні загадки. Найцікавіша загадка, яку ти розгадуватимеш усе життя, — ти сам. А ти весь час змінюватимешся зовні, пізнаватимеш довкілля. Щоразу тобі потрібнбуде зрозуміти, яким ти став, чогдосяг. Ти будеш здоровішим, більш вольовим, краще розумітимеш близьких і друзів, будеш розрізняти добрі і погані вчинки.

життя ставатиме кращим, а ти будеш сильнішим, якщвестимеш здоровий спосіб життя.

2. Робота з підручником

1) Виконання тесту (с. 71-72). Обговорення результатів.

2) Робота з приказками (С. 73).

3. Фізкультхвилинка

 Хмаринка

Хмаринка сонечкзакрила, (Закрити обличчя руками.)

Слізки срібні зронила.

Ми ті слізки пошукаєм,(Присідання.)

У травичці позбираєм,

Пострибаєм, як зайчата,(Стрибки.)

Потанцюємще трішки,(Танцювальні рухи.)

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер дпраці знову.

4. Робота в зошиті (С. 63 № 4)

Дослідницький проект «Я — неповторний»

Підготуйте розповідь псебе (твої захоплення, інтереси, досягнення, прщмрієте...). Доведіть, щкожен з вас — неповторний. Поміркуйте, допишіть.

Якщхочеш, щоб життя тобі усміхнулось, спочатку. Поміркуйте!

• У щможе вірити людина, щоб життя сталкращим?

• У чому для країни полягає цінність життя кожної людини?

Вправа «Мікрофон»

— Які риси характеру слід виробляти в собі, щоб бути успішною людиною?

Висновок: людина не простпроживає своє життя, вона йогбудує, створює.

5. Гра «Ворота долі»

Двоє дітей встають обличчям одне додного, беруться за руки і піднімають їх — це «ворота долі». Решта дітей береться за руки так, щоб вийшов ланцюжок.

«Ворота долі» промовляють лічилку, а ланцюжок поволі проходить під ними.

Тра-та-та, тра-та-та —

Відчиняємворота.

Пропускаємраз,

Пропускаємдва,

А на третій раз —

Не пропустимвас.

Із цими словами руки опускаються, ворота закриваються і пропонують тому, когвони зловили, яку-небудь ситуацію. Спіймана дитина повинна відповісти, як вчинить у цій ситуації. «Ворота долі» оцінюють відповідь від 1 д10 балів, а потім пропускають

дитину, і гра триває. Той, хтнабрав найвищу кількість балів, зумів гіднпройти через випробування долі. (Доцільнпопередити дітей, щ«ворота долі» не повинні ловити одних і тих саме.)

Приклади ситуацій можна записати на дошці:

• Ваші батьки переїхали, і ви опинилися у незнайомій школі.

• Ви спізнилися на літак і не змогли поїхати з друзями в туристичну поїздку.

• Ви накопичили гроші на що-небудь, прщмріяли, і втратили їх.

• Хто, на вашу думку, дає людині йогдолю?

• Як ви думаєте, людина — господар своєї долі?

• Чи знаєте ви людей, пряких говорять, щвони народилися у щасливій сорочці?

• Хотіли б ви наперед дізнатися все прсвою долю? Чи можливце?

• Як ви думаєте, люди стали б щасливіше, якби могли наперед все прсебе дізнатися?

• Хотіли б ви змінити свою долю?

• Як характер людини впливає на йогдолю?

• Як виховання впливає на долю людини?

• Хотіли б ви помінятися своєю долею з ким-небудь зі своїх товаришів?

• Щб ви порадили людині, яка не буває ніколи задоволена своєю долею?

• Розкажіть прякого-небудь свогзнайомогз цікавою долею.

6. Підсумок уроку

— Щозначає здоровий спосіб життя?

— Як спосіб життя впливає на здоров’я людини?

— Назвіть корисні звички здоровогспособу життя, яких вам ще слід набути.

— Хто, на вашу думку, дає людині її долю?

— Доведіть на прикладах, щлюдина — господар своєї долі.

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 7250 | Рейтинг: 0.0/0
Текстильні матеріали. Плетіння «косичка»
Запитання до природи. Чи розуміються тварини між собою?
Ліплення з пластиліну. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування д...
А. Качан «Загадки», «Білі мухи налетіли». С. Жупани «Підкажи словечко». Г. Ма...
Безпека на відпочинку
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]