Безпека школяра. Правила поведінки учня під час шкільних масових заходів

УРОК 19

Тема. Безпека школяра. Правила поведінки учня під час шкільних масових заходів

Мета: розказати учням про паніку, про правила поведінки учня під час масових заходів; спонукати школярів двио конання правил безпечної поведінки під час масових заходів; виховувати дисциплінованість.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Як уникнути неприємностей».

ХІД УРОКУ

1. Проблемне запитання

Учитель. Ви бували в людних місцях? Це може бути, наприклад, кінотеатр, де збирається багатлюдей для перегляду фільму, стадіон, де збирається багатлюдей під час спортивногзмагання, чи навіть шкільна зала, де відбувається святкування Новогроку. Чи можуть такі місця бути небезпечними?

2. Робота за підручником (С. 89-91)

— Коли може виникнути паніка?

— Чому люди, охоплені панікою, стають небезпечними одне для одного?

— Чим небезпечна паніка?

— Щрозробляють пожежники для кожногприміщення, де перебуває багатлюдей?

— Щназивають планом евакуації?

— Чи бачили ви план евакуації у нашій школі?

— Ознайомтесь із ним на перерві.

Повправляйтеся, як у небезпечній ситуації можна швидквибратись з приміщення.

— Скільки запасних виходів у нашій школі?

— Розгляньте на малюнку план евакуації із зали кінотеатру.

— Обговоріть з однокласниками план евакуації із зали кінотеатру.

Тест

Ти прийшов дкінотеатру на перегляд мультфільмів. Назви порядок своїх дій. Поясни, чому саме так діятимеш.

• Відвідаю буфет.

• Займу своє місце.

• Прийду завчасндпочатку сеансу.

• Перегляну мультфільми.

• Ознайомлюсь з планом евакуації з глядацької зали.

— Щтреба знати, щоб не постраждати під час небезпечних ситуацій?

— Які головні правила поведінки в натовпі вам відомі?

— Чому обов’язковслід знати, де знаходиться запасний вихід?

— Чому треба знати план евакуації і вміти діяти за ним?

— Щробити, якщви потрапите у натовп біля входу в кінотеатр, на стадіон?

— Чому треба триматися подалі від скляних дверей, вітрин, огорож, дерев? Поміркуйте, чому це небезпечно.

— Чому ніколи не вартнамагатися йти проти натовпу?

— Чому треба вибиратися з ньогза рухом натовпу?

— Розгляньте малюнки на с. 90.

— На якому з них діти чинять правильно, а на якому — ні? Поясніть свою думку.

— Вам доводилось бувати у таких ситуаціях? Якими були ваші

дії?

— Чому в натовпі не можна тримати руки в кишенях?

— Чому руки слід зігнути в ліктях і притиснути дтулуба?

— Чому кисті рук можна з’єднати в «замок» перед собою?

— Розгляньте верхній малюнок на с. 91. Кому з дітей, зображених на ньому, загрожує небезпека?

— Якою була б ваша поведінка?

— Прщтреба думати, якщнатовп швидкрухається?

— Чому, якщвпадеш, звестися на ноги майже неможливо?

— Розгляньте нижні малюнки на с. 91.

— Щіз зображеногна малюнках ви візьмете із собою на стадіон? Обґрунтуйте свій вибір.

Висновок: найкраще — не потрапляти у натовп.

3. Фізкультхвилинка

Подорож длісу

Петрик йшов, йшов, йшов І суницю знайшов.

З’їв і далі пішов.

(Ходіння на місці.) (Нахилитися вперед.) (Показати.)

Петрик йшов, йшов, йшов(Дії за змістом вірша.)

І горішок знайшов.

Підняв і далі пішов.

Петрик йшов, йшов, йшов І грибочок знайшов,

Поклав у корзинку Й додому пішов.

4. Робота в зошиті (С. 28-30)

1) № 2. Дайте відповіді на запитання.

• Щтаке натовп? Коли він стає небезпечним?

• Які заходи безпечної поведінки в натовпі ти знаєш?

• Як не стати жертвою дій некерованогнатовпу?

• Чому в натовпі потрібнобминати скляні вітрини?

• Чому шнурки на взутті треба в’язати не бантиком, а міцними вузлами?

• Чи можна в натовпі нахилятися, щоб підняти річ, яку ти загубив? Чому?

• Ти опинився в натовпі, охопленому панікою. Раптом ти впав. Які твої подальші дії? Обґрунтуй їх.

2) № 4. Тест.

1. Назви причини травматизму на новорічних святах.

а) Велика кількість дітей та гостей;

б) знання та виконання правил поведінки;

в) використання, вибухонебезпечних предметів;

г) порушення правил поведінки.

2. Назви причини травматизму на спортивних змаганнях.

а) Поганпідібрані спортивне взуття та одяг;

б) місце та погодні умови;

в) виконання вправ без страхування;

г) порушення правил поведінки.

3. За умов виникнення паніки потрібно:

а) кричати;

б) тримати руки у кишенях;

в) йти проти натовпу;

г) намагатися не впасти;

д) триматися якнайдалі від стін, огорож, скляних дверей.

3) № 6. Практична робота «Формування правильної поведінки під час масових заходів, під час паніки».

— Розгляньте малюнок на с. 30.

Знайдіть та обведіть червоним олівцем помилки людей.

Допишіть речення.

• Якщти потрапив у натовп, тнамагайся не...

• Не йди проти...

• Звільни руки від...

• Зніми...

• Зав’яжи намертво...

• Якщтебе збили з ніг, то...

Довідничок: не панікуй, не спиняйся, не штовхайся, не відставай, сумки, речі, окуляри, краватку, шарф, ланцюжок, ранець, шнурки, намагайся негайнпідвестися.

5. Підсумок уроку

— Щтаке натовп?

— Чи доводилось вам потрапляти у натовп?

— Як ви там почувалися?

— Чи може натовп стати загрозою для життя людей?

— Як поводитися у натовпі?

— Щтаке паніка?

— Як уникнути паніки?

— Які травми можна отримати під час паніки?

— Уявіть, щви — болільники на стадіоні. Яких правил ви повинні дотримуватись?

— Чи відомі вам прикрі випадки, щсталися під час футбольних змагань?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 6155 | Рейтинг: 0.0/0
Цінність життя і здоров'я людини. Повага до себе та інших людей. Особливо...
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
«Грамотний-видющий і на все тямущий»
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]