Дії дитини за умови опосередкованої небезпеки: пожежа в іншій квартирі, іншому будинку тощо

УРОК 18

Тема. Дії дитини за умови опосередкованої небезпеки: пожежа в іншій квартирі, іншому будинку тощо

Мета: розширити уявлення учнів прпричини виникнення пожежі в побуті та її наслідки; вчити відтворювати порядок дій у разі опосередкованої небезпеки, викликати рятувальні служби; виховувати обережність, увагу.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Дітям првогонь», «Поведінка під час виникнення пожеж».

ХІД УРОКУ

1. Відгадування загадок

• Бажаний гість замість цукерок дрова їсть. (Вогонь)

• Шкварчить і злиться, води боїться. (Вогонь)

• Лежать у порядку дерев’яні малятка,

Білі, здорові, всі чорноголові. (Сірники)

Учитель. Ви вже знаєте, щтреба робити, якщпожежа виникла у вашому помешканні. А щробити, коли пожежа сталася у сусідів абв під’їзді?

2. Робота за підручником (С. 86-88)

Читання тексту.

— Щробити, якщна сходовому майданчику багатдиму?

— Як захистити від диму помешкання?

— Чому не вартвибігати на сходову площадку?

— Чому треба спокійнчекати на допомогу в тій кімнаті, де є балкон?

— Розгляньте верхній малюнок на с. 87.

— Щробити, якщкімната наповнилася димом?

— Розгляньте нижній малюнок.

— Чому діти вирішили саме так чекати на допомогу?

— Розгляньте верхній малюнок на с. 88.

— Щробити, якщкімната наповнилася димом?

Аналіз ситуації

Ти живеш у сільській місцевості. У твоїх сусідів виникла пожежа. І ти знаєш, щв них нікогвдома немає. Якими будуть твої дії? Вибери правильну відповідь:

• Повідомлю сусідів прпожежу в їхньому будинку.

• Викличу пожежників, повідомлю їм прпожежу й адресу сусідів.

• Буду намагатися самотужки погасити пожежу.

• Кликатиму на допомогу людей з інших будинків.

— Який предмет може допомогти людині при пожежі?

— Чи є у вас вдома вогнегасник?

— Чи вмієте ви ним користуватися?

Висновок: усіх випадків безпечної поведінки під час пожежі передбачити не можна, тому дуже важливзавчаснразом з дорослими обміркувати, якими будуть ваші дії.

3. Фізкультхвилинка

ДЕРЕВЦЕ

Віє вітер нам в лице,

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

Деревце все вище, вище.

(Діти імітують рухи за змістом вірша.)

4. Робота в зошиті (С. 26-27)

1) № 1. Щналежить дгорючих матеріалів? Підкресліть. Сталь, папір, вата, пісок, вугілля, бензин, скло, дерево, вода,

пластмаса, гума, тканина, гас, фарба, лак, вовна.

2) № 2. Поясніть прислів’я.

• Криком вогню не згасиш.

• Сірник маленький, а біда від ньогвелика.

• Не грайся з вогнем, бпопечеш собі руки.

3)№ 3. Розгляньте малюнок. Це — протипожежний щит. На ньому прикріплені:

• вогнегасник;

• відро;

• лопата;

• під щитом — ящик з піском.

Дайте відповіді на запитання.

— Чому протипожежний щит червоногкольору?

— Яке призначення предметів на ньому?

— Для чогпотрібний ящик з піском?

4) № 4. Виберіть правильну відповідь.

За яким телефоном викликають пожежників?

а) 101; б) 102; в) 103; г) 104.

5) № 6. Як будете «діяти», якщо:

• у приміщенні багатдиму;

• загорівся одяг;

• приміщення заповнилося чадним газом?

Укладіть з товаришем ппарті діалог між «потерпілим» та «оператором» служби «101».

6) № 7. Розгляньте малюнки. Щстанеться, якщзалишити без нагляду ці речі?

Розкажіть, як це може статися.

5.Підсумок уроку

— Розкажіть, як ви чи хтось з ваших рідних, знайомих ледь не постраждали під час пожежі.

— Якими будуть ваші дії під чає пожежі у вашому будинку?

— Якими будуть ваші дії, якщу під’їзді виявили дим?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 3022 | Рейтинг: 0.0/0
Продовжуємо вивчати клавіатуру
Д. Павличко «Де найкраще місце на землі». В. Скуратівський «Калина». А. Листо...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 9
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Розповідь Мудрунчика або інформаційні процеси
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]