Охорона здоров’я дітей у медичних закладах. Практична робота: моделювання ситуації «У шкільному медичному кабінеті»

УРОК 15

Тема. Охорона здоров’я дітей у медичних закладах. Практична робота: моделювання ситуації «У шкільному медичному кабінеті»

Мета: вчити учнів називати медичні установи свогнаселеногпункту, мікрорайону, медичних працівників, дяких за потреби можна звернутися пдопомогу; формувати бажання піклуватися првласне здоров’я.

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Добре, коли людина здорова. Та щойнхтось захворіє, одразу згадує, щє медичні працівники, які допоможуть удень і вночі.

Щоб медична допомога була вчасною та якісною, слід знати, куди звернутися. Прце ми сьогодні й поговоримо.

2. Робота за підручником (С. 50-51)

Читання тексту.

— Хтв школі може допомогти учням?

— Хттакий педіатр?

— Розгляньте малюнок на с. 50.

— Щроблять учням у шкільному медичному кабінеті?

— Які фахівці працюють у дитячій поліклініці?

— Щвони роблять?

— Хтваш друг і порадник на шляху дздоров’я?

— Як називається лікар, щлікує зуби? (Стоматолог)

— Хтлікує горло, вухо, ніс? (Лор, отоларинголог)

— Хтробить операцію? (Хірург)

— Хтлікує очі? (Окуліст)

— Хтлікує простудні захворювання у дітей? (Педіатр)

— Хтвправляє кістки після перелому? (Ортопед)

— Хтвиправляє мовленнєві вади дітей? (Логопед)

3. Фізкультхвилинка

Хтвже, хтвже там стомився І налівнахилився?

Треба дружнвсім нам встати,

Фізкультпаузу почати!

(Учні піднімають руки, прогинають спину назад, присідають, сплескують у долоні.)

4. Продовження роботи за підручником

— Розгляньте верхній малюнок на с. 51.

— Які ще кабінети є в деяких дитячих поліклініках?

— Чому кожна людина має стежити за своїм здоров’ям, регулярнперевіряти йогстан?

— Щробити, якщви відчули раптове нездужання?

— Згадайте, за яким номером телефону викликають швидку допомогу.

— Чому під час деяких захворювань лікування вдома не допомагає?

— Куди тоді везуть хворого?

— Яке лікування проводять у лікарні?

— Чому не можна пустувати із номером телефону «103»?

— Щтаке санаторій?

— Щтам роблять?

— Щлюди роблять на курортах?

— Чому санаторії та курорти розташовані в мальовничих місцях?

— Де в Україні їх багато? Чому в Карпатах і Криму багатсанаторіїв?

— Занотуйте в записниках прізвища, імена та пбатькові дільничногпедіатра, стоматолога та інших фахівців, які допомагають вам рости здоровими.

— Коли ви востаннє були на прийомі у дільничногпедіатра? А в інших фахівців?

— Поміркуйте. Дайте відповіді на запитання.

• Прщя думаю напередодні відвідування лікаря, коли я хворію?

• Коли виникла проблема з моїм здоров’ям?

• Чи булце в мене раніше?

• Щя відчуваю?

• Чи пропустив я заняття у школі, коли я хворів?

• Чи вживаю я зараз ліки?

• Прщя думаю після відвідування лікаря?

• Хтговорив під час відвідування більше за всіх?

Я;

лікар;

той, хтбув зі мною (мама абтато).

• Чи ставив я всі свої питання, які мене турбували, лікарю?

• Чи все я зрозумів з того, щговорив лікар?

• Чи допомоглце мені краще турбуватися прсебе? Як?

• Чи зможу я поводитись інакше іншогразу, коли я буду у лікаря?

Висновок: ніхткраще за тебе не може піклуватися пртвоє здоров’я, ніж ти сам.

— Продовжте речення.

• Щоб бути здоровим, я буду...

• Коли я захворію, я буду.

5.Робота в зошиті (С. 20)

1)№ 1. Заповніть таблицю. Запишіть назви медичних закладів і лікарів. Зафарбуйте назви медичних закладів і лікарів, дяких ви зверталися.

2) № 2. Уявіть, якогкольору... гострий біль.

Опишіть абнамалюйте колір гострогболю.

3) № 3. Поясніть вислів.

Здоров’я так переважає усі блага життя, щвоістину здоровий злидар щасливіший від хворогкороля. (А. Шопенгауер)

6.Підсумок уроку

— Щтаке поліклініка?

— Лікарі яких спеціальностей працюють у поліклініці?

— Щтаке лікарня?

— Чому не можна пустувати із номером телефону «103»?

— Щроблять медичні працівники в лікарні?

— Чим відрізняється поліклініка від лікарні?

— Чи були ви коли-небудь у санаторії?

— Поділіться своїми враженнями.

— Чи є в нашій місцевості санаторії?

— Яку медичну допомогу отримують у санаторіях?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 2710 | Рейтинг: 0.0/0
Тварини весною. Зустрічаємо птахів
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Міні-проект. Моє улюблене місце відпочинку на природі в місті (селі)
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Екскурсія до шкільної майстерні
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]