Загартовування. Способи загартовування

УРОК 8

Тема. Загартовування. Способи загартовування

Мета: розширити уявлення учнів про загартовування як одну з умов фізичного розвитку; розвивати вміння практично використовувати природні чинники для загартовування; вчити учнів виконувати комплекс процедур для загартовування; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Кожен з вас — частина природи. Тому ви відчуваєте її вплив, щоразу пристосовуєтесь дзмін у природному середовищі. Щоб легше і швидше переносити зміни погоди, слід загартовуватися.

2. Робота за підручником (С. 28-31)

— Розгляньте малюнок на с. 28.

— Які природні чинники використовуються для зміцнення здоров’я?

— Відгадайте загадку.

Гріє, гріє, припікає,

Всіх у воду заганяє. (Сонце)

— Щдає людині сонце?

— Який вітамін утворюється у шкірі людини під дією сонячногпроміння?

— Від чогвін захищає людину?

— Чому він сприяє? (Росту й розвитку дітей)

— Щполіпшується й покращується завдяки дії сонячних променів?

— Розкажіть, як ви загартовуєтесь.

— Пригадайте правила загартовування за допомогою сонячних променів.

Правил1. Не перегрівайся!

Правил2. У перші дні засмагай на сонці не більше 10 хвилин.

Правил3. Найкраще засмагати д11 години ранку й після 17 години дня.

Правил4. Захищай голову від сонячних променів.

— Розкажіть правила перебування на сонці.

— Пригадайте, щтреба робити у разі сонячногудару.

— Розгляньте малюнок на с. 29.

— Як загартовуватися за допомогою повітря?

— Чому повітря — один із природних чинників здоров’я, який потрібен людині щомиті?

— Скільки людина може прожити без їжі?

— Скільки людина може прожити без води?

— Скільки людина може прожити без повітря?

— Яким має бути корисне для здоров’я повітря?

— Щпотрапляє у повітря, коли люди чхають і кашляють?

— Щу ньому накопичується?

— Чому кімнату слід регулярнпровітрювати?

— Яке повітря допомагає зберігати здоров’я?

— Де можна приймати повітряні ванни?

— Якою для цьогнайкращою є температура?

— Чогне повиннбути у кімнаті?

— Чому в теплу погоду кватирка має бути постійнвідчинена?

— Чому спати бажанлише у добре провітреній кімнаті?

— Чому надворі краще ходити легкодягненим, зважаючи, звичайно, на пору року?

— Розгляньте малюнок на с. 30.

— Пригадайте основні правила загартовування за допомогою повітря.

— Чому вода — унікальна речовина?

— Чому без неї не обійтися?

— Яку воду необхіднвживати, щоб вона була корисною для здоров’я?

— Як дізнатися, чи вода безпечна для вживання?

— Чому часом радять пити кип’ячену воду?

— Розгляньте верхній малюнок на с. 31.

— Як можна очищувати воду?

— Чому під час відпочинку на природі абтуристичногпоходу воду з озера чи річки необхіднобов’язковкип’ятити?

— Пригадайте, як загартовуватися водою за допомогою обтирання, обливання, купання.

— Розгляньте нижній малюнок на с. 31.

— Чим корисне ходіння босоніж?

Цікавзнати. Давньогрецький філософ Сократ (469-399 рр. дн. е.) ходив босоніж для «загострення мислення».

Лікар Антоній Муза вилікував від тяжкої хвороби поета Гора-ція, примусивши йогходити босоніж. А римський філософ Сене-ка зовсім не носив взуття.

За свідченням старогрецьких істориків, у спартанських та афін-ських школах протягом всьогроку ходили босоніж. Учасники давніх олімпіад теж змагались босоніж.

Наші давні предки скіфи з ранньої весни дпізньої осені ходили босоніж, легкпереносили зміни температури і не хворіли.

Навіть існує така притча.

Зніжений, звиклий дтепла римлянин приїхав у гості дскіфа.

— Чому не мерзнеш? — запитав загорнутий з ніг дголови в теплу тогу, тремтячи від холоду, римлянин.

На це напівголий скіф відповів:

— А хіба мерзне твоє обличчя?

— Ні, — похитав головою гість.

— А я увесь як твоє обличчя, — посміхнувся скіф.

Тога — верхній одяг давніх римлян — довгий білий плащ без рукавів. У давні часи в Україні через нестачу взуття, особливв сільській місцевості, з настанням весняногтепла, а потім протягом всьогліта дпізньої осені діти ходили босоніж. Це давалдобрий заряд здоров’я і тому вони, як правило, не хворіли на застудні захворювання.

Відомо, щвидатний російський письменник Лев Толстой любив ходити ппарку босоніж. А філософ Григорій Сковорода мандрував Україною босоніж. Великий російський поет Олександр Пушкін відзначався міцним здоров’ям і любив взимку робити зарядку босоніж на снігу.

У чому ж полягає таємничий вплив ходіння босоніж?

— Згадайте, щвам відомпрзагартовування за допомогою сонця, води, повітря і ходіння босоніж.

— Згадайте, як частви хворіли, коли почали загартовуватися.

Обговоріть з батьками правила загартовування за допомогою сонця, води, повітря й ходіння босоніж.

3. Фізкультхвилинка

ВІТЕР

Налетів з-за лісу вітер —(Помахати руками дсебе.)

Він сердитий і рвучкий,(Круговірухи кулачками.)

Покрутив в садку нам квіти,(Руки вгору, похитати із сторони

Розгойдав усі гілки.в сторону.)

У вікно, у двері грюкнув,(Поплескати в долоні.)

Розстелив пхаті дим,(Показати пальчиками.)

Впав на шлях і мчить на луки, (Руки долонями вниз.)

Я — наввипередки з ним.(Постукати пальчиками ппарті.)

4.Робота в зошиті (С. 10-11)

1)№ 1. Тест «Так чи ні?»

Гуляй у будь-яку погоду.

Ходи босоніж.

Краще почати загартовування взимку.

Побільше загоряй.

Починай загартовування холодною водою.

Купайся у водоймах під наглядом дорослих.

Загартовуватись краще вранці, після зарядки.

Організм кожної людини потребує загартовування.

2)№ 2. Розгляньте малюнки. Підпишіть поради щоднормальногфізичногрозвитку.

1._______________________________________________

2._______________________________________________

3 .______________________________________________

4 .______________________________________________

5 .______________________________________________

3)№ 3. Відгадайте загадку.

Чогхочеш — не купиш,

А щхочеш продати — не продаси. (Здоров’я)

4) № 4. Розгадайте кросворд.

1. Комплекс фізичних вправ, щвиконують вранці після сну. (Зарядка)

2. Прозора рідина для вмивання і пиття. (Вода)

3. Звичайне положення тіла людини у стані спокою та під час руху. (Постава)

4. Розпорядок добової діяльності школяра (людини). (Режим)

5. Городні плоди та зелень, щвживаються в їжу та містять багатвітамінів. (Овочі)

6. Заходи щодпідвищення опору організму шкідливим впливам за допомогою використання сил природи: сонця, повітря і води. (Загартовування)

7. Здоровий колір шкіри, щік (особливна морозі та після фізичних вправ). (Рум’янець)

8. Процес вживання їжі. (Харчування)

5. Підсумок уроку

— Щтаке загартовування?

— Для чогпотрібнзагартовуватися?

— Які види загартовування вам відомі?

— Розкажіть, як ви загартовуєтесь за допомогою повітря кожної пори року.

— Визначте у своїй кімнаті місця, де збирається найбільше пилу. Під час вологогприбирання ретельнвитирайте пилюку.

— Розкажіть, як ви загартовуєтесь за допомогою води кожної пори року.

— Розкажіть, як ви загартовуєтесь за допомогою сонця.

— Розкажіть, як ви загартовуєтесь за допомогою ходіння босоніж.

— Де ви загартовуєтесь улітку?

— Скільки часу у вашому розпорядку дня відведендля загартовування вдома?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 3605 | Рейтинг: 2.0/1
«Україно, ясен мій цвіте...» Урок позакласного читання
В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка» В. Нестайко «Руденький»
З Елзіком по планеті
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини»
Праця людей у місті (селі)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]