Гігієна порожнини рота

УРОК 4

Тема. Гігієна порожнини рота

Мета: розширити уявлення учнів пргрупи зубів; пояснити негативний вплив шкідливих звичок на стан зубів і прикус; вчити учнів виконувати правила догляду за зубами; виховувати відповідальне ставлення двласногздоров’я.

ХІД УРОКУ

1. Проблемні запитання

Учитель. Який вигляд мають зуби здорової людини?

— Щслід робити задля здоров’я зубів?

— Як ви вважаєте, чи потрібнвзагалі стежити за станом ротової порожнини?

2. Робота за підручником (С. 19-20)

— Розгляньте малюнки на с. 19.

— Щозначає словосполучення нормальний прикус?

— Який вигляд мають ясна здорової дитини?

— Який вигляд має язик здорової людини?

— Щтреба робити, щоб не виникли порушення прикусу?

— Чому не можна гризти ручки й олівці?

— Чому не можна смоктати пальці?

— Чому не можна закушувати губи?

— Чому не можна дихати ротом?

— Чому не можна спиратися щокою на руку?

— Чому не можна спати на одному боці з рукою під щокою?

— Чому не можна горбитися під час сидіння й ходьби?

— Чому дуже важливдля збереження здоров’я стежити за своїми зубами?

— Хттакий стоматолог?

— Скільки разів на рік необхіднвідвідувати стоматолога?

— Які правила догляду за ротовою порожниною вам відомі?

— Як потрібнчистити зуби?

— Як потрібнчистити щічну поверхню зубів на верхній щелепі? на нижній щелепі?

— Як потрібнчистити піднебінну та язикову поверхні зубів?

— Як потрібнчистити жувальну поверхню верхніх і нижніх зубів?

— Щтреба робити наприкінці чищення? (Робити «підмітальні» рухи пвсіх зубах, захоплюючи ясна, спочатку на верхній, потім на нижній щелепі зліва направо.)

— Скільки разів на день треба чистити зуби?

— Коли треба чистити зуби?

— Як дбати прзубну щітку?

— Щвикористовують для звільнення міжзубних проміжків від залишків їжі?

— Чому треба споліскувати рот після кожногприйому їжі?

— Чим можна скористатися, якщнемає можливості почистити зуби?

3. Фізкультхвилинка

Вправа на зняття агресивності «Два барани»

Діти пдвоє стають один навпроти одного, тулуб нахиленвперед, долонями й лобами упираються один в одного. Задача — протистояти натиску і, не зрушуючи з місця, тиснути на іншого. Хтзрушив — програв.

4. Робота в зошиті (С. 8, № 2)

Тест «Так чи ні?»

Вибери правильну відповідь.

1. Найпоширеніша хвороба зубів називається:

а) карієс;

б) кір.

2. Зуби потрібнчистити:

а) уранці;

б) уранці і ввечері;

в) один раз на тиждень.

3. Зубну щітку після чищення зубів потрібно:

а) промити водою з милом для дезінфекції;

б) нічогз нею не робити.

4. Чи потрібнпрополоскати рот після вживання їжі?

а) Ні;

б) так.

5. Підсумок уроку

— Коли у вас виріс перший постійний зуб?

— Скільки у вас постійних зубів?

— Чи нормальний у вас прикус?

— Які шкідливі звички негативнвпливають на стан зубів і прикус?

— Які правила догляду за зубами ви виконуєте?

— Хтлікує зуби?

— Щви знаєте прзубну щітку та зубні пасти?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 3502 | Рейтинг: 0.0/0
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Охайність й особиста гігієна першокласників: як пра­вильно вмиватися, купатис...
Самообслуговування. Призначення одягу та взуття
Родина, рідня, рід. Сімейний календар
Що таке культурна спадщина. Правила поводження у громадських місцях
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]