Мій улюблений дитячий журнал. Розповідь з обґрунтуванням власної думки

Урок 6

Мій улюблений дитячий журнал

Розповідь з обґрунтуванням власної думки

Мета: вчити складати текст-розповідь з обґрунтуванням власної думки (текст-міркування); розвивати увагу, пам'ять, творчу уяву, усне і писемне мовлення; виховувати прагнення читати додаткову літературу.

Обладнання: робочий зошит; виставка дитячих журналів.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.

- Подивіться на виставку журналів і подумайте, про що буде йтися на уроці.

- Прочитаймо тему уроку.

- Ви будете складати розповідь за темою з обґрунтуванням своєї думки, тобто текст-міркування.

III. Актуалізація знань учнів.

1. Повторення складу тексту-міркування. Встановлення дітьми порядку частин такого тексту.

О   Висновок.

О   Твердження, яке треба пояснити, довести.

О   Доведення, пояснення твердження.

2. Бесіда.

- Як називаються ваші улюблені журнали? Запишіть одну назву в зошиті.

- Чим журнал відрізняється від книги?

- Що робить ваш улюблений журнал привабливим, цікавим, яскравим?

- Запишіть ці слова на промінцях.

кросворди

 

конкурси

 

Орієнтовні записи

3. Добір прикметників і дієслів до поданих іменників. Заповнення дітьми таблиці.

Орієнтовні записи

 

Прикметники

Іменники

Дієслова

невеликі

оповідання

вчать

народні

казки

допомагають зрозуміти

авторські

вірші

розповідають зацікавлюють

важкі

кросворди

вчать,

цікаві

загадки

розвивають

гарні

ребуси

мислення

красиві

малюнки

допомагають зрозуміти

різноманітні

конкурси

дають можливість позмагатися

чудові

фотографії

Відкривають демонструють, розповідають

 

4. Бесіда.

- Перед вами на виставці дитячі журнали.

- Чи є серед них ваш улюблений?

- Ви отримуєте його за  підпискою чи купуєте в газетному кіоску?

- Розкажіть про останній номер журналу, який ви прочитали.

5. Огляд виставки дитячих журналів. Бесіда.

Фізкультхвилинка

Ляльки плескать всі уміють,

Своїх ручок не жаліють.

Ось так, ось так, ось так

Своїх ручок не жаліють.

Ляльки тупать всі уміють,

Своїх ніжок не жаліють.

Ось так, ось так, ось так

Своїх ніжок не жаліють.

Зараз і ми підем,

Танцювати почнем.

Ось так, ось так, ось так.

IV. Робота по написанню твору.

1. Обговорення початку, основної частини і кінцівки твору.

2. Усне складання текстів учнями.

3. Самостійне написання міркувань.

Самоперевірка.

4. Читання написаних текстів у класі.

V. Підсумок уроку.

Бесіда.

- Чого ви навчилися на уроці?

- Чий текст-міркування вам найбільше сподобався?

VI. Домашнє завдання.

Підготувати один номер дитячого журналу і розповісти, які цікаві твори в ньому подані.

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 8102 | Рейтинг: 0.0/0
Поняття про композицію як витвір мистецтва. Практична робота «Півник і курочк...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 7
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint
Елементарне поняття про будову людської фігури, її складових частин. Практичн...
Що потрібно знати про природу
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]