Подружилися. Переказ

Урок 2

Подружилися

Переказ

Мета: вчити розрізняти типи текстів, складати план, ділити текст на частини, писати переказ; розвивати увагу, пам'ять, усне і писемне мовлення; виховувати прагнення бути справжніми друзями.

Обладнання: робочий зошит; 2-3 кольорові малюнки котиків.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Бесіда.

- Які прислів'я про дружбу ви знаєте? (Дружба як дзеркало -розіб'єш, не складеш.)

- Які оповідання, казки, що вчать бути справжніми друзями, ви читали?

2. Уважно послухайте тексти і визначте їх види. Поясніть свій вибір.

Берізка

На шкільному подвір'ї росте білокора берізка. її віти тонкі, розкішні. Весною на них з'являються ніжні клейкі листочки, а потім - сережки. Влітку вона надягає густі зелені шати. (Текст-опис.)

Кульбаба — лікарська рослина

Кульбаба - лікарська - цінна рослина.

Настій з квіток п'ють при багатьох хворобах. Молочним соком закапують очі при запаленні.

Листки кульбаби містять вітаміни, солі заліза, кальцію і фосфору. Відвари листя використовують як вітамінний засіб при порушенні обміну.

речовин. (Текст-міркування.)

 - Текст якого типу не прочитано? (Текст-розповідь.)

III. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

1. Слово вчителя.

Сьогодні на уроці ви будете вчитися писати переказ тексту.

Прочитайте назву тексту і пофантазуйте, про що може йтися в ньому, який за типом може бути цей текст.

IV. Основна частина уроку. Робота по темі.

1. Бесіда за малюнками.

- Розгляньте малюнки.

- Опишіть котиків.

- Як ви вважаєте, який у них характер? (Пустотливі, грайливі, тихі, ліниві.)

- Придумайте клички котикам.

- Пригадайте, як пишуться клички тварин.

- Хто з вас має котика? Як його звати? Який у нього характер?

- Як ви гадаєте, про кого ми будемо писати переказ?

2. Перше читання тексту вчителем.

Подружилися

Котик Васько - пустун і витівник. Якось вранці надумав ганятися за синичкою, яку Миколка врятував від морозу. Йому коті лося погратися з нею. Такий переполох здійняв, що Миколка зачинив розбишаку до кроликової клітки.

Згадав хлопчик про кошеня тільки ввечері. Відчинив клітку й здивувався: Васько лежить поряд із кроликом, бавиться його довгими вухами. А той від задоволення аж очі примружив.

З тих пір Васько цілими днями просиджував біля клітки, чекаючи, поки кролик вийде з ним погратися. А коли Миколка випускав вухастого, то стільки було радощів у обох!

(За В. Васильченком)

- Який тип цього тексту? Чому? (Розповідь. Розповідається про подію.)

- Хто головні персонажі тексту?(Котик Васько, Миколка.)

3. Тлумачення слів.

- Прочитайте з дошки значення слів.

Пустун - любить розважатися, бавитися, гратися, поводиться легковажно.

Витівник - любить розважатися, жартувати, вигадувати.

Розбишака - розбійник.

Переполох - загальна раптова тривога, хвилювання.

- Знайдіть у тексті словосполучення з цими словами.

4. Орфографічна підготовка. Робота в зошиті.

- За звуковими моделями запишіть слова:

[радошч'і] - радощі

[в:ечеир'і] - ввечері

|бавиец':а] - бавиться

[вр'атував] - врятував

[вас’ко]- Васько

[задоволеин:а] - задоволення

Знайдіть у тексті словосполучення з даними словами.

Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся.

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторону розвів

-Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки стати.

5. Дописати слова з тексту переказу так, щоб утворилися словосполучення.

Надумав ганятися (за синичкою).

Лежить (поряд із кроликом).

Бавиться (довгими вухами).

Просиджував біля клітки (цілими днями).

Зачинив (розбишаку).

Згадав (ввечері).

6. Складання плану (колективно).

Орієнтовний план

1. Переполох.

2. Здивування Миколки.

3. Незвичайні друзі.

7. Усний переказ тексту за планом.8.

8. Друге читання тексту вчителем.

9. Самостійне написання переказу.

10. Самоперевірка.

11. Читання переказів (2 — 3 учні). Аналіз текстів.

V. Підсумок уроку.

- Чого ви навчилися на уроці?

- Чи є у вас домашні тварини? Хто?

- Розкажіть про свою домашню тварину. За що ви її любите?

VI. Домашнє завдання.

Підготувати усну розповідь про домашню тварину.

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 3940 | Рейтинг: 0.0/0
Різноманітність рослин
Новорічні гірлянди. З’єднання елементів гірлянди. Виготовлення новорічної гір...
Значення праці в житті людини. Правила організації робочого місця. Загальні п...
Пошиття фартушка для ляльки, оздоблення його швом «уперед голку» та аплікаціє...
Формування художньо-конструктивних навичок роботи в техніці паперопластики. П...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]