Тест про текст та його редагування в текстовому редакторі. Завантаження тексту з диска. Програма «WordPad»

Тема. Тест про текст та його редагування в текстовому редакторі. Завантаження тексту з диска. Програма «WordPad»

Мета: Пригадати, що таке текст, тема тексту, частини тексту та роль синонімів у ньому; Навчитися завантажувати текст з диска; Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати і робити висновки; Виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Обладнання: програма « WordPad», підручник, робочий зошит, файл з текстом.

Тип: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

Організація класу та повторення правил техніки безпеки.

- Як правильно сидіти за комп'ютером?

- На якій відстані від очей повинен знаходитися екран монітора?

- Якими повинні бути руки у працюючого за комп'ютером?

- Чи можна розпочати роботу за комп'ютером без дозволу вчителя?

Перевірка домашнього завдання.

Актуалізація опорних знань.

- Пригадайте, про що йшлося на попередньомууроці.

- Де знаходяться файли та папки користувача?

- У якому вигляді зберігається інформація на комп'ютері?

- Які бувають речення за метою висловлювання?

- До чого вони спонукають? Наведіть приклади.

Повідомлення теми і завдань уроку.

Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з підручником.

Про підручник ми забули

Ще його не розгорнули

Швидко книгу відкривати

Будем з нею працювати.

Розгорнули підручники на с. 42. Пригадаємо, що ми знаємо про текст. (Відповіді на запитання тесту)

2. Практична робота

Виконання завдань №2робочого зошита

3. Фізкультхвилинка.

Швидко встали.

Вгору підтяглись.

Руки опустили.

Подивились вниз.

Посміхнулись весело, носик свій дістали.

Знову підтягнулися, і рівненько стали.

Робота з комп’ютером

Відкрий текстовий редактор WordPad.

Для роботи на уроці я приготував на диску D: у папці «Мої документи/4 клас» файл «Урок 21.doc».

Завантаж цей файл з диска до редактора.Прочитай текст.

Добери заголовок, який відповідає його темі або меті. Введи його шрифтом18 розміру та розташуй по центру. Зроби заголовок жирним.

Використовуючи клавішу Еntеr, поділи текст на три абзаци. Встано­ви вирівнювання тексту по лівому краю та абзацний відступ на рівні на 1 см від лівого краю тексту.

 Знайди у тексті синоніми і відформатуй близькі за значеннями слова однаковим кольором.

 Знайдивкожномуреченнінайважливішісловата підкресли їх.

 Знайди у тексті усі прикметники та виділи їх курсивом (з нахилом).

Вправи для очей.

Подивитись вправо, не повертаючи голови, і зафіксувати погляд на кілька секунд. Потім – вліво на кілька секунд і подивитись прямо. Спрямувати погляд угору на кілька секунд. Потім додолу, розслабивши м’язи очей, насамкінець – прямо перед собою. Повторити вправу 4 – 5 разів.

Логічна сторінка «Для розумників і розумниць»(ст. 43)

Узагальнення вивченого матеріалу. Підведення підсумків.

Що нове ви навчились робити на уроці?

Які труднощі зустрічались під час роботи?

Що вам найбільше сподобалось?

Домашнє завдання.

Підручник с. 42-43.

Робочий зошит. Урок 20(№1,3)



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (12.02.2015)
Переглядів: 1761 | Рейтинг: 0.0/0
Фрукти та овочі виліплені із пластиліну
«Які чудові нам земля дає плоди...». Складання текстів-описів за малюнком і п...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14
Стібки і шви. ручні стібки. Шов «уперед голку» та його застосування
Праця людей у місті (селі)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]