Узагальнююча практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра

УРОК 18

Тема. Узагальнююча практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра

Мета: закріпити знання дітей про світлофор, його призначення, правила поведінки на дорогах, деякі дорожні знаки та правила користування громадським транспортом; розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати бажання дотримуватись правил вуличного руху.

Дійові особи: Незнайко, світлофор, юний автоінспектор (далі — Ю. А.), доктор Айболить.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів класу

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Розгляньте малюнок та відгадайте, хто до нас завітає на урок. (Незнайко, світлофор, юний автоінспектор, доктор Айболить)

III. Робота над темою уроку

Інсценізація

— Діти, ми з вами мешкаємо у чудовому місті з широкими вулицям і проспектами. Ними рухається багато легковиків, трамваїв, автобусів. їм ніхто не заважає, тому що існують чіткі правила для водіїв та пішоходів. Сьогодні ми з вами їх пригадаємо.

Створюється вуличний гомін, лунає міліцейський свисток.

Ю. А. Це я тобі, хлопчику! Ходи-но сюди, хлопчику!

Незнайко. Я не хлопчик, я Незнайко.

Ю. А. Ти не вмієш переходити дорогу, Незнайко.

Незнайко

Велике місто — просто горе...

Я розгубився: «Ой!» і «Ай!»,

Не знаю знаків світлофора,

Ледь не потрапив під трамвай.

Авто, автобуси, трамваї Туди-сюди вправно снують.

Я впав у розпач і не знаю:

То де ж дорогу перетнуть?

Ю. А. Наші школярі вже знайомі з основними правилами дорожнього руху. Вони тобі, Незнайко, повідомлять.

Світлофор

Коли до школи поспішаєш І часу зовсім вже не маєш,

Не біжи, а зупинись,

Шлях уважно роздивись.

Червоне світло — зупинися,

І на всі боки подивися.

Жовте світло всіх попереджає,

До уваги діток закликає.

Зелене світло — шлях відкрито —

Дорогу переходьте, діти!

Ведучий

Тут на шляху завжди чергує Умілий, спритний вартовий.

Відразу всіма він керує,

Хто перед ним на мостовій.

Незнайко

Мій дзвінкий веселий м’яч,

Ти куди несешся вскач?

Я у нашому двобої,

Ну, не встигну за тобою!

Ю. А.

Незнайку, стій, не вибігай,

В м’яч на дорозі ти не грай.

Забави тут є недоречні,

Це місце досить небезпечне!

Треба слухати, без спору,

Всі вказівки світлофору.

Скаже вам про це за мить Добрий лікар Айболить.

Доктор Айболить

Руху правила єдині,

Знать їх добре всі повинні:

І дівчатка, і хлоп’ятка,

І зайці, і тигренятка,

А також дорослі люди —

Ось тоді й порядок буде!

Я прийшов до вас у гості Показати вам хлопчину,

І повірте, це непросто:

Накладати гіпс та шину.

Усі правила треба вчить,

Нікуди без них — ані кроку.

Наприклад, тротуаром йти Завжди з правого боку.

А щоб дорогу перейти, —

Звичайно, перешкоди.

Не можна як завгодно йти

На інший бік дороги.

IV. Сюжетно-рольова гра «Чи знаєш ти правила вуличного руху?»

У вигляді гри проводиться повторення правил вуличного руху з використанням виготовлених знаків.

V. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Які правила дорожнього руху ви запам'ятали?



Джерело: noindex
Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (08.12.2014)
Переглядів: 1657 | Рейтинг: 0.0/0
Шестиногі сусіди. Добирання заголовка до тексту
Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння
Природа Українських Карпат
Культура спілкування. Словник мовленнєвого етикету
У колі рідної сім'ї. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]