Умовні знаки передачі інформації. Робота з різними матеріалами

УРОК 17

Тема. Умовні знаки передачі інформації. Робота з різними матеріалами

Мета: ознайомити дітей з умовними знаками до плану місцевості; навчити дітей виготовляти картки зі знаками; вдосконалювати вміння працювати з ножицями; розвивати спостережливість, увагу, вміння користуватись планом місцевості.

Обладнання: картон, кольоровий папір, ножиці, клей, олівці.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів класу

Сьогодні у нас незвичайний урок —

У подорож ми зробимо крок.

З умовними знаками ми зустрічались не раз,

І знову вони завітають до нас.

На шляху є завжди перешкоди, та знаю —

Для творчих дітей їх ніколи немає.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Перевірка готовності дітей до уроку.

2. Бесіда з учнями.

Віє хай попутний вітер,

З неба сонечко хай світить,

Хмарку-човник доганяєм,

Летимо над рідним краєм,

Над подільськими річками,

Над зеленими лісами,

Через далеч, степу шир,

Аж до моря берегів...

Віє хай попутний вітер,

З неба сонечко хай світить,

Летимо над рідним краєм,

Він — наш дім, його вивчаєм.

— Діти, давайте спробуємо уявити, що у нас з'явилася унікальна можливість піднятися на висоту пташиного польоту. І ось ми пролітаємо над місцевістю, в якій живемо. Що ми можемо побачити? (Відповіді дітей)

— Лівіть, що ми просто сфотографували свою місцевість з цієї висоти. І ось що ми бачимо.

(Вчитель демонструє фото будь-якої місцевості.)

— А тепер давайте розглянемо це зображення, яке називають планом місцевості, і порівняємо їх.

(Вчитель демонструє план тієї ж самої місцевості.)

— Чим вони відрізняються одне від одного?

— На плані місцевості всі предмети зображають умовними знаками. Всі умовні знаки є загальноприйнятими і використовуються при складанні всіх планів місцевості.

(Вчитель демонструє плакат «Умовні позначання».)

— У географії всі ці знаки називаються графічними. Усього ж їх існує півсотні. Як ви вже побачили, села і міста, школи і заводи, ліси і сади, річки, моря і джерела, ниви і поля позначаються умовними знаками на плані місцевості.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Діти, давайте на сьогоднішньому уроці допоможемо вчителям географії і виготовимо для них роздаткові картки із зображеннями умовних знаків для топографії. Для роботи нам потрібні картон, ножиці, олівці, лінійка і клей.

IV. Робота над темою уроку

— Будемо працювати під девізом народного прислів'я «Робота спільна — як пісня весела».

Прийоми та послідовність виготовлення картки

 а) Вирізання з білого картону картки розміром 6x8 см.

 б) Добір кольорового паперу.

 в) Вирізання деталей зображення з кольорового паперу за допомогою шаб -

лонів.

 г) Розкладання деталей на фоні, визначення їхнього місця.

 д) Наклеювання деталей на картку.

 е) Висушування.

 ж) Підписування умовних знаків.

Річка

Поле

Сад

 Ставок

СтежкаҐрунтова дорога Поодиноке деревоМіст

Мішаний лісБолотоДжерелоЛука

— Діти, а саме умовні знаки ми виготовимо за допомогою олівців. Перш ніж розпочати роботу, потрібно згадати правила безпечної поведінки з ножицями і клеєм (див. Урок 1).

V. Фізкультхвилинка

VI. Практична робота учнів

Надання індивідуальної допомоги учням.

VII. Демонстрація дитячих робіт Оцінювання навчальних досягнень учнів

— Спробуйте оцінити свою діяльність на уроці за допомогою вже відомої нам «шкали оцінювання».

VIII. Гра «Відгадайте знаки»

— Діти, а в ігри ви любите грати?

— Тоді пограємось.

Правила гри

Ведучий читає загадку, а діти повинні показати картку з відгадкою. Виграє той, хто дасть більше правильних відповідей.

 1. Така я велика, що й кінця не маю.

Лежу собі тихо, нікого не займаю,

Тільки мені добрі люди

День і ніч топчуть груди. (Дорога)

 2. Йде від хати і до хати,

А з місця не зрушить. (Стежка)

 3. Стоїть корито,

Повне води налито. (Ставок)

 4. Не кінь, а біжить, не ліс, а шумить. (Річка)

 5. Всі пани скинули жупани, а один пан не скинув жупан. (Листяні та хвойні дерева /Мішаний ліс)

 6. Через воду переводить, а сам з місця не сходить. (Міст)

 7. Не людина, не море, а хвилюється. (Нива/Поле)

 8. Суцвіттям пахучим цвіте навесні,

А осінню стиглі плоди медяні Дарує він гцедро тобі і мені. (Сад)

 9. Зимою біле, весною чорне, літом зелене, восени стрижене. (Поле)

 10. Не море, не земля, кораблі не плавають, і ходити не можна. (Болото)

 11. Літом одягається, а на зиму одежі цурається. (Дерево)

IX. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам урок?

— Що нового ви розкажете вдома батькам, про що довідалися на уроці?

— Хто отримав задоволення від своєї праці на уроці?

— А хто відчуває, що міг би працювати краще?



Джерело: noindex
Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (08.12.2014)
Переглядів: 1371 | Рейтинг: 0.0/0
У світі чарівної казки. Урок позакласного читання
Робота з папером. Іграшки зі складеного аркуша
Фантастичні герої, виліплені з пластиліну
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]