Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення

УРОК 7

Тема. Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення

Мета: закріпити уміння дітей «витягувати» з цілого шматка пластиліну, ускладнити їх «конструктивним» способом ліплення; розвивати естетичний смак, увагу, мислення, інтерес до народної іграшки; виховувати любов до рідної землі, повагу до традицій, праці людей.

Обладнання: кольоровий пластилін, прислів'я.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка готовності дітей до уроку.

2. Бесіда з учнями.

Шматок пластиліну на парті дрімає,

І чим він стане, ніхто не знає,

Чи квіткою, що радує всіх нині,

Чи пташкою у гіллі на калині.

Ви потрудіться добре всі, будь ласка, —

Наступить диво, оживе прекрасна казка.

— Люди якої професії роблять зі шматка пластиліну чи глини казку?

— Скульптори.

— Кожен із вас сьогодні на уроці стане скульптором і власними руками оживить шматок пластиліну. А цей шматок пластиліну стане чарівним, адже буде зігрітий теплотою ваших рук.

III. Повідомлення теми і мети уроку

Вранці тато з магазину Приніс дітям пластиліну...

Пластилін пом’яв Павлусь,

До сестрички посміхнувсь, —

І в руках у нього виник,

Мов живий, червоний півник.

— Здогадались, яку іграшку будемо ліпити?

IV. Робота над темою уроку

— Ліпити півника треба у такій послідовності:

 а) відокрем шматок пластиліну;

 б) розімни і скатай кульку;

 в) витягни і виліпи пальцями основу півника; сформуй його передню і хвостову частину;

 г) замість лапок виліпи круглу підставку, яку потім міцно прикріпи до тулуба пташки;

 д) виліпи з тоненьких джгутиків гребінь, сережки, дзьоб, очі, крила;

 е) приліпи всі деталі до тулуба.

— Пригадайте, чим відрізняється конструктивний спосіб ліплення від пластичного.

— А разом ці способи утворюють новий спосіб, який називається комбінованим.

V. Фізкультхвилинка

VI. Повторення правил роботи з пластиліном (див. Урок 6)

VII. Індивідуальна робота учнів

Звучить тихенька музика.

VIII. Демонстрація дитячих робіт. Оцінювання навчальних досягнень за допомогою «шкали оцінювання»

IX. Підсумок уроку

— Сподобався вам сьогоднішній урок?

— Хто в майбутньому захоче стати скульптором?

— Чому?

— Народне прислів'я каже: «Праця людину величає».

X. Домашнє завдання

На наступний урок потрібно мати такі матеріали:

І група — рослинний матеріал;

IIгрупа — кольоровий папір;

III група — кольоровий пластилін.

— Кожна група повинна підібрати свої прислів'я про працю.



Джерело: noindex
Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (07.12.2014)
Переглядів: 1585 | Рейтинг: 0.0/0
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 22
Про працелюбних і лінивих
Уявлення про симетричну форму. Практична робота «Світ комах»
Істинні та хибні висловлення. Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток пр...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]