Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить нулі

Тема: Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить нулі

Мета: опрацювати випадки ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові, коли частка містить нулі; виробляти вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження середнього арифметичного та задачі з буквеними даними.

Обладнання: картка для усної лічби, таблиця для гри.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усна лічба

Знайти помилки.

(450 + 360) : 3 = 270 (210 + 350) : 7 = 8 (240 + 360) : 10 = 60 (470 — 290)   100 = 1 800

630 — 110   5 + 120 = 200 800 — 240   2 + 300 = 1 500 (190 + 170) : 4 = 90 900 — 120 : 2 = 380 700 + 60   4 = 940

2. Обчислити зручним способом.

26   25   4, 20   19   5, 8   145   125   2, 33   125   8   3.

3. Гра «Хто швидше?»

Завдання: знайти середнє арифметичне чисел.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення вчителя на прикладі 7 248 : 16 і вправи № 909

2. Первинне закріплення за вправою № 910 (перші два приклади — з коментуванням, решта — самостійно)

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Самостійне розв’язання задачі № 912

2. Задача з логічним навантаженням № 911

На другому уроці учні виконують завдання письмового тематичного опитування за варіантами.

Варіант I

1) Виконати дії.

(12 003 — 27 801 : 3) + 348   24.

2) Сума двох чисел дорівнює 7 354, а їх різниця — 5 678. Знайти ці числа.

3) Невідоме число зменшили у 4 рази. Коли частку зменшили ще на 16, отримали 44. Знайти невідоме число.

4) Обчислити.

1 122 : 17 9 889: 316059 : 73

5) Машина за першу годину проїхала 98 км, за другу — 86 км. Знайти середню швидкість машини за цей час.

Варіант II

1) Виконати дії.

(17 004 - 20 745 : 9) + 437   42.

2) Сума двох чисел дорівнює 3 257, а різниця — 1 363. Знайти ці числа.

3) Невідоме число збільшили у 4 рази. Коли до добутка додали 20, одержали 64. Знайти невідоме число.

4) Обчислити.

6 532 : 1628567 : 57 7 176 : 23

5) Поїзд першу годину їхав із швидкістю 64 км/год, а другу — 72 км/год. Знайти середню швидкість поїзда.

Після виконання роботи протягом часу, що залишиться, учні розв’язують завдання № 918, 919, 920.

IV. Домашнє завдання

№ 921, 922.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (01.06.2015)
Переглядів: 1803 | Рейтинг: 0.0/0
З чого складається комп’ютер
Що таке культурна спадщина. Правила поводження у громадських місцях. Правила ...
Українська народна казка «Рукавичка»
Передача просторових явищ. Практична робота «Чарівний ліс уночі»
Природні матеріали. Ескіз виробу. Природні матеріали. Виготовлення аплікації ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]