Ділення багатоцифрових чисел на 10, 100, 1 000 з остачею. Задачі на спільну дію

Тема: Ділення багатоцифрових чисел на 10, 100, 1 000 з остачею. Задачі на спільну дію

Мета: ознайомити учнів з діленням багатоцифрових чисел на 10, 100, 1 000 з остачею; формувати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі.

Обладнання: картки для усної лічби, таблиця для розв’язання задач.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Усні обчислення • Гра «Знайди відповідь».

У кожній таблиці знайти відповідь прикладу й обвести її.

700 - 260340540440

 2 350 +1502 450 2 500 2 400

930 - 27903923913

2 000 : 10 •510200100

1 450 + 210 1 560 1 660 2 660

• Обчислити:

45 000 : 100, 250 • 100, 10 000 : 1 000.

25 : 3, 14 : 5, 20 : 7, 30 : 4, 45 : 6.

• Розв’язання простих задач на рух за таблицею.

Швидкість Час Відстань

45 км/год 3 год? км

3 км/год?300 км

 2 м/хв?15 м

4 год280 м

2 год620 км

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

— Скільки всього одиниць, десятків, сотень у числі 83 245? Тисяч у числі 456 321?

2. Пояснення вчителя

1 654 : 100

— Скільки всього сотень у числі 1 654? 54 одиниці становитимуть остачу. У числі 100 два нулі. Отже, коли ми ділимо 1 654 на 100, праворуч відраховуємо дві цифри, ставимо там кому. Числа до коми — ціле число від ділення, а числа після коми — остача.

1 654 : 100 = 16 (ост. 54)

34 982 : 100 = 349,82 = 349 (ост. 82).

Питання: якщо ділимо на 1 000, скільки цифр справа будемо відраховувати?

3. Коментоване розв’язання прикладів № 632

4. Самостійне розв’язання прикладів № 633 за варіантами (по одному прикладу для кожного варіанта)

5. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Робота над задачами

1)№ 634 (фронтально).

2) № 635 (складання плану розв’язання, далі — самостійне розв’язання задачі складанням виразу).

3) Колективне розв’язання задачі № 636.

1 000 : 100 — стільки разів по 100 км вміщається у 1 000 км;

36 • (1 000 : 100) — стільки літрів пального за нормою мав витрати шофер на шляху в 1000 км;

31 • (1 000 : 100) — стільки літрів пального він витратив у новому режимі роботи;

36 • (1 000 : 1 000) — 31 • (1 000 : 100) — стільки літрів пального шофер зекономить на шляху в 1 000 км.

Слід вказати на більш зручний спосіб розв’язання задачі:

(36 - 31) • (1 000 : 100).

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 638, 639.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (18.05.2015)
Переглядів: 1652 | Рейтинг: 0.0/0
Здоров'я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щепл...
Охайність й особиста гігієна першокласників: як пра­вильно вмиватися, купатис...
Україна — моя Батьківщина. Дослідницький практикум. Мандрівка Україною, про я...
Українська народна казка «Лисичка та журавель»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]