Читання й записування шести цифрових чисел: поняття класу

Тема: Читання й записування шести цифрових чисел: поняття класу

Мета: провести узагальнюючу бесіду про нумерацію в десятковій системі числення; розглянути поняття класу, лічильних одиниць кожного класу; розвивати логічне мислення.

Обладнання: картки для усної лічби, таблиця класів та розрядів.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Скласти вираз для розв’язання задачі № 219.

• Із завдання № 220 зачитати числа у порядку зростання.

2. Усні обчислення Гра «Поштарик»

Рознести «листи» по скриньках.

3.Числовий лабіринт

Пройти лабіринтом від найменшого числа до найбільшого (вказувати на число, називати його).

100 028100025100 035

999 9991000001 000 000

100 039110000100 032

— Яке число у стовпчиках зайве? Чому? Обчислити суму чисел другої колонки.

II. Вивчення нового матеріалу

1.Підготовча вправа

Визначити, скільки всього тисяч у числах: 586 063, 341 653, 53 705, 3 180, 243 488, 600 700.

2. Пояснення вчителя

— В усній нумерації розряди багатоцифрових чисел групують у класи. У кожному класі — три розряди. Кожен розряд має назву: одиниці, десятки, тисячі. Тільки залежно від класу до цих слів додають ще слово тисяч. Розгляньте нумераційну таблицю. Прочитайте назви розрядів і класів.

Клас тисяч  Клас одиниць

(другий клас)(перший клас)

Сотні Десятки Одиниці Сотні Десятки Одиниці

тисяч

248315

109076

— Щоб прочитати 4-, 5-, 6-цифрове число, спочатку називають в ньому одиниці класу тисяч, а потім — одиниці класу одиниць.

3. Первинне закріплення

• Робота з таблицею класів та розрядів. Читання в ній чисел, записування в таблиці чисел.

• Записати цифрами числа (№ 227).

• Робота над завданнями № 222, 223 усно.

• Списати числа, підкреслити в них клас тисяч (№ 224).

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Письмове ділення й множення на двоцифрове число. Коментоване розв’язання прикладів № 225

2. Робота над задачею № 226 з логічним навантаженням

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 227, 228.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (27.04.2015)
Переглядів: 1509 | Рейтинг: 0.0/0
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми
Д. Павличко «Де найкраще місце на землі». В. Скуратівський «Калина». А. Листо...
М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»
Шестиногі сусіди. Добирання заголовка до тексту
Сюжетні композиції з рослинних форм. створення колективних сюжетних композиці...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]