Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20000

Тема: Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20000

Мета: провести бесіду про подальше розширення множини чисел; закріпити вміння письмового додавання трицифрових чисел; опрацювати задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення.

Обладнання: нумераційна таблиця, картки для усної лічби.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

1) Усна лічба за картками

Гра «Шифрувальник» (робота проводиться за варіантами)

Код

А Б в Г Д Е Є Ж З иІЇЙКЛМ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

нОпРСТУФХЦЧШЩЬЮя

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

I варіантIIваріант

1X 7 X 2=

189 - 1=

9X 4 - 16 =

186 X 2=

666 X 2=

7289=

Слова: карета, кисіль.

819+ 3=

8X 54=

88+ 18 =

549+ 5=

9X 9- 68 =

6X 102=

2)Завдання для опитування.

• Записати числа: 6367, 6284, 2002, 3608, 7999, 6600.

Підкреслити в кожному числі цифру, яка означає, скільки сотень

(десятків, одиниць, тисяч) у ньому. Одиниць яких розрядів у цих числах немає?

• Назвати найбільше і найменше чотирицифрові числа.

• Виконати обчислення.

99 + 1999 + 19 999 + 1

1 000 - 17 000 - 18 000 - 1 000

5 000 + 54 000 + 2 0001 989 + 1

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота за вправою № 156

2. Пояснення матеріалу

— Кожне багатоцифрове число утворюється двома способами: від попереднього віднімаємо одиницю, або до числа, що є, додаємо одиницю. Наприклад, 10 000 + 1 = 10 001. Число 10 001 є наступним для числа 10 000. Порахуйте від 10 003 до 10 010.

3. Первинне закріплення Вправи № 156-157 (усно)

4. Розкласти числа на суму доданків (№ 158).

5. Записати числа цифрами (№ 159).

6. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Письмове додавання трицифрових чисел (№ 160)

Завдання № 1 — коментоване розв’язання.

Завдання № 2 — самостійно.

2. Розв’язання задачі № 161 за кресленням (на дошці)

250 км

Розв’язання задачі проводиться за рівнями: учні з високим рівнем знань — складанням виразу, решта — по діях.

3.Складання й розв’язання задачі № 162 за коротким записом по рівнях (високий рівень — виразом, достатній рівень — по діях, решта — під керівництвом учителя)

4. Розв’язання нерівностей (№ 163)

5. Задача з логічним навантаженням № 164 68 - 4 = 64;

64 : 2 = 32 — в одному класі;

32 + 4 = 36 — в другому класі.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

№ 165, 166.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (24.04.2015)
Переглядів: 1910 | Рейтинг: 0.0/0
Аплікація з кольорового паперу «святкова листівка»
Техніка безпеки при роботі з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному ...
Українська народна казка «Лисиця та їжак»
Фантастичні образи
«Золотаосінь»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]