Утворення числа 10 000. Визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі. Задачі з буквеними даними. Радіус і діаметр кола

Тема: Утворення числа 10 000. Визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі. Задачі з буквеними даними. Радіус і діаметр кола

Мета: вчити визначати загальну кількість одиниць кожного розряду в заданому числі; складати вирази за умовою задачі і знаходити значення виразів; будувати коло заданого радіуса; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для усної лічби, креслення кола, предметні малюнки, нумераційна таблиця, циркуль у кожного учня.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Записати й прочитати найбільше та найменше число із вправи № 143.

2) Прочитати відповіді прикладів № 144, в яких є дія ділення.

2. Усні обчислення

1) Робота з карткою.

Обчислити приклади та за кодом скласти слово — предмет у школі, який вивчає давнє минуле нашого народу.

72 :9 X 7 : 2 + 10 0 - 8 6 :7

X 8

0

350 - 1 1 0 :8 X 3 : 1 8 X 19 0

0

124 120 X 2

 X 7 0 230 : 1 1

X 9

0

9 43 0 02 5

22X 3

 +5 1-1 0 0 +7 5

 :1 4- 2 06

X 2 56- 5

ІЇ1X 8 14

0

0

Код

175 950 5 48 270 175 405

 

2)Завдання для опитування.

• Записати цифрами числа: шістсот, шістсот двадцять, вісім тисяч, тисяча шість, п’ять тисяч шість, дві тисячі чотириста десять.

• Записати число, яке містить: 3 тис., 6 сот., 7 дес., 2 од.; 8 тис., 8 од.; 4 тис., 2 сот., 3 дес., 1 од.

• Розкласти на розрядні доданки числа: 1 460, 3 405, 1 002, 2 200.

• Записати кожну суму числом.

900 + 30 + 3, 7 000 + 300 + 20 + 1, 6 000 + 500, 4 000 + 4.

• Записати «сусідів» чисел.

599, 340, 6 999, 1 001.

• Вказати на таблиці кути, визначити їх назву.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовчі вправи

• Прочитати числа: 7 289, 2 090, 4 444, 4 004.

• Назвати «сусідів» числа 8 000.

• Полічити від 4 997 до 5 010.

• Записати цифрами числа: тисяча п’ять, вісім тисяч триста, дві тисячі сто.

2. Виконання завдання № 146 (2, 3, 4)

3. Пояснення матеріалу за таблицею

5 732

- 5 000 од. + 700 од. + 30 од. + 2 од. -► 500 дес. + 70 дес. + 3 дес. + 2 од.

50 сот. + 7 сот. + 3 дес. + 2 од.

Пояснити різні форми запису числа і на основі їх аналізу зробити узагальнення: щоб дізнатись, скільки всього десятків, сотень у чотирицифровому числі, достатньо відкинути останню цифру (дві останні цифри) справа.

4. Первинне закріплення

Робота за таблицями вправи № 147.

5. Дії з круглими числами

Коментоване розв’язання прикладів № 148.

6. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Коментоване розв’язання вправи № 149

2. Самостійне розв’язання задачі № 151

3. Робота з геометричним матеріалом. Вправа № 152 Вимірювання радіуса кола, креслення кола за вказаним радіусом.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 154, 155.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (23.04.2015)
Переглядів: 1563 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
Свято Букваря!
С. Жупанин «Грайте, грайте голосніше...». В. Гринько, А. Камінчук, Д. Чередни...
Вітальна листівка до Дня перемоги
Значення природи для життя людини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]