Письмове множення на двоцифрове число. Розв’язання задачі складанням виразу

Тема: Письмове множення на двоцифрове число. Розв’язання задачі складанням виразу

Мета: вправляти учнів у застосуванні письмового множення на двоцифрове число в процесі розв’язання задач; пояснити на прикладі можливість перевірки ділення з остачею; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: предметні малюнки, картки для усної лічби.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Зробити на дошці креслення: показати шлях хлопчика, записати розв’язання задачі № 80.

2) Пояснити розв’язання двох перших виразів із № 79.

2. Завдання для опитування

• Записати в порядку зростання всі трицифрові числа, які можна записати цифрами 1, 5, 9.

• У записі числа 352 поміняти місцями цифри так, щоб число збільшилось.

3. Робота біля дошки

1) Обчислити: 18 • 13, 23 • 15, 21 • 29.

2) Олег купив 16 зошитів по 25 к. і 10 зошитів по 54 к. Скільки всього грошей заплатив Олег?

3) Посіяли 16 кг жита, а зібрали у 24 рази більше. Скільки кілограмів жита зібрали?

4. Математичний диктант

• До числа 720 додати добуток чисел 6 і 7.

• Суму чисел 18 і 14 зменшити у 4 рази.

• Знайти 1 від числа 36.

• Знайти число, якщо його дорівнює 10.

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Записати вирази та обчислити їх значення.

• Зменшуване 85, від’ємник є добутком чисел 8 і 9.

• Ділене 56, дільник є різницею чисел 14 і 6.

2. Коментоване розв’язання прикладів № 83

3. Фізкультхвилинка

4. Робота за малюнком вправи № 84

Жабенятко не може відповісти на запитання. Допоможіть йому.

— Яка маса одного ящика?

— Яка маса трьох ящиків? Яка маса двох ящиків масла?

5. Аналіз та розв’язання задачі № 85

— Скільки часу витратить батько на дорогу на роботу і назад автобусом?

— Скільки часу витратить батько на дорогу на роботу і назад на метро?

— На скільки менше часу витратить батько на дорогу, якщо їздитиме на метро?

— На скільки менше часу витратить батько на дорогу на роботу і назад за 7 днів, якщо їздитиме на метро?

Після аналізу задачі вчитель пропонує сильнішим учням скласти вираз до задачі, а решті учнів - розв’язати її під своїм керівництвом.

6. Самостійне розв’язання прикладів № 86

7. Групова робота

Високий рівень Достатній рівеньСередній та початковий рівень

Для ферми учні зібралиДля ремонту двох будин¬Посадили 25 кг пшени 90 кг трави першого для,ків витратили 13 банокці, а зібрали у 14 разівта другого дня --- 60 кг. По фарби, по 3 кг у кожній. більше. Скільки кілогра скільки кілограмів травиНа перший будинок ви¬мів пшениці зібрали?

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 87, 88.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.04.2015)
Переглядів: 3070 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 9
Мистецтво оригамі
В. Лучук «Жолудь». Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ». П. Ребро «Суперечка». А...
Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]