Письмове множення на одноцифрове число. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків

Тема: Письмове множення на одноцифрове число. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків

Мета: повторити алгоритм письмового множення; ознайомити учнів із графічним зображенням (схемою) плану розв’язання задачі; скласти й порівняти задачу на знаходження суми добутків двох чисел та обернену до неї; розвивати логічне мислення.

Обладнання: картки для обчислень, предметні малюнки.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Записати вираз, яким знаходили кількість зошитів у косу лінію (задача № 25).

• Пояснити, як обчислювали приклади: 641 — 555, 274 + 186.

2. Усні обчислення

• Робота з числовою драбиною.

Щоб піднятися на сходинку цієї числової драбини, треба додати 23, а щоб спуститись — відняти 12. Пройдіть драбину до кінця.

3.Робота за картками Знайти помилку. Виправити.

Учні працюють за картками, виправляють помилку, далі йде обговорення.

36   2 = 72100 - 19  2 = 162

23   4 = 87(820 - 800)   8 = 160

96 : 8 = 1264 + 20  5 = 164

26   3 = 66200 - 40  2 = 320

12   8 = 8217 - 68 : 4 = 0

II. Повторення письмового множення на одноцифрове число

1. Робота за таблицею

Перевірити правильність обчислення виразів.

2. Пояснення розв’язання прикладів за вправою № 27

3. Коментоване розв’язання прикладів № 29

4. Фізкультхвилинка

5. Самостійна робота за вправою № 28, взаємоперевірка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Робота над задачею № 30

Прочитати умову задачі, питання до задачі; розглянути схеми, подані нижче, пояснити, як міркував кожний учень, складаючи план розв’язання задачі.

I спосіб

34   9 — кількість перлин у 9 скриньках.

960 - 34   9 - залишилось.

II спосіб

34 • 9 — стільки перлин Русалка розклала.

960 — 34 • 9 — залишилось.

2. Самостійний запис розв’язання задачі після аналізу плану розв’язання

3. Робота над задачею № 31

За даними таблиці скласти задачу про знаходження маси однієї бандеролі. Скласти план розв’язання, записати розв’язання у зошит.

4. Знайомство з круглими числами

Підбір круглих чисел до будь-яких. Вправа № 32.

5. Вправа на розвиток уваги й логічного мислення

У поїздів, що прямують назустріч один одному, вагони розміщені в однаковому порядку. Намалювати відповідні знаки на вагонах зустрічного потяга.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 33, 34.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (17.04.2015)
Переглядів: 1734 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 19
Ура! Канікули!
Родина, рідня, рід. Сімейний календар
Техніка безпеки при роботі з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному ...
Бережливе ставлення до природи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]