Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії

Тема: Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії

Мета: повторити алгоритм письмового додавання й віднімання чисел; опрацювати розширену задачу на знаходження третього доданка; ознайомити учнів з розміщенням відрізків на площині і в просторі.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця «Додавання й віднімання трицифрових чисел».

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Прочитати приклади № 17 з відповіддю, яка виражена двоцифровим числом.

• Показати розв’язання задачі № 18 двома способами.

2. Усні обчислення

1) Лічба «ланцюжком».

30   3 - 45 : 9 • 7 + 35 : 10 =

2) Математичний диктант.

• Записати число, яке складається з 8 дес. 3 од.; 3 сот. 5 дес. 4 од.; 2 сот. 7 дес.; 5 сот. 2 од.

• Записати наступне число для чисел 217, 306, 209, 475, 399.

• Записати числа, попередні для чисел 174, 320, 241, 456, 230.

• Число 452 зменшити на 50.

• Число 348 зменшити на 4 десятки.

• Число 123 збільшити на 1 сотню.

• Знайти добуток чисел 24 і 5.

• З чисел 4, 0, 1 записати найменше і найбільше трицифрове число. Відповіді: 83, 354, 270, 502, 218, 307, 210, 476, 400, 173, 319, 240, 455,

229, 402, 308, 223, 120, 104, 410.

3)Усне розв’язання задач.

• Учні вирішили посадити в парку 140 кленів. Вони посадили 80 дерев. Скільки дерев їм залишилось посадити?

• До магазину привезли 258 телевізорів. Через тиждень у магазині залишилось 120 телевізорів. Скільки телевізорів продали за тиждень?

II. Повторення письмового додавання й віднімання трицифрових чисел

1. Обчислення з коментуванням прикладів біля дошки

2. Самостійне виконання завдання № 20

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Коментоване розв’язання прикладів № 21

2. Робота над задачею № 22

I ділянка II ділянка IIIділянка

450 кг

3. Робота з геометричним матеріалом. Вправа № 23

Записати назви відрізків, зображених у вертикальному положенні, виміряти їх довжину. Віднайти серед них найкоротший відрізок, найдовший відрізок.

4. Самостійна робота за варіантами

Приклади № 19 (I варіант — перший рядок, II варіант — другий рядок).

5. Задача з логічним навантаженням

Назвати номери будинків на одній стороні вулиці, що стоять один за одним.

Відповідь: 16, 18, 20.

54 (54: з = 18 18 - 2 = 16 18 + 2 = 20)

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 25, 26.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (16.04.2015)
Переглядів: 1761 | Рейтинг: 0.0/0
Комбінована аплікація
Вітальна листівка до дня матері
Конструювання. Курочка Ряба
Різноманітність дитячих ігор. Значення гри у житті дитини
Що можна навчитись самому
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]