Залежні слова при однорідних членах речення

Тема: Залежні слова при однорідних членах речення

Мета: розширити знання про однорідні члени речення, вчити виділяти, записувати й правильно інтонувати речення з однорідними членами; розвивати вміння визначати залежні слова при однорідних членах речення; виховувати любов до рідного краю.

Обладнання: картки індивідуального опитування.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 82

Завдання 82 (3) — фронтальне опитування.

Завдання 82 (4) учень виконує на дошці і, спираючись на звуко-буквений аналіз слів, пояснює орфограми.

2. Картки індивідуального опитування Картка 1

Спиши речення і постав, де необхідно, розділові знаки. Підкресли однорідні члени речення.

Вміння і труд все перетруть. Добре слово говориться не язиком, а душею і серцем. Вовк старіє але не мудріє. Реве та стогне Дніпр широкий.

Картка 2

Склади та запиши речення за моделями. Постав, де потрібно, коми.

Хто? хто? хто? що роблять? де?

Хто?© хто? що роблять? де?

Хто?© хто?© хто? що роблять? де?

Хто? що робить? та що робить? де?

Картка 3

Склади речення за схемами. Пошир їх однорідними членами. Поширені речення запиши, розставивши знаки.

хто? -*»- що робили?

11

які?де?

хто? о- що робила?

11

яка?куди?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

1. Хвилинка каліграфії

Для хлопців:Для дівчат:

за ні слолежва

— Зберіть слова із складів.

— Що значить залежні слова?

— Наведіть приклади залежного слова у словосполученні.

2. Робота зі схемою «Однорідні члени речення»

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми розглянемо вигадки, коли однорідні члени речення мають при собі залежні слова.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективна робота з підручником (за вправою 83)

2. Проблемне питання

— Чи можна вважати залежні слова однорідними членами речення?

— Проаналізуйте речення й опору на дошці. Зробіть висновок. Висновок: залежні слова не однорідні, бо пов’язані з різними

словами.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Диференційоване завдання

Учні з недостатньою підготовкою — вправа 84. Сильні учні — вправа 85.

Колективно обговорити результати роботи.

2. Творча робота (з дошки)

У саду дозріли яблука груші сливи абрикоси.

— Вставте потрібні розділові знаки. Поясніть їх виконання.

— Поширте речення, ввівши залежні слова до однорідних членів.

— Чи змінились розділові знаки? Чому?

— Змініть речення так, щоб одна кома зникла.

3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VI. Підсумок уроку

— Про що сьогодні дізналися?

— Чи змінюють залежні слова розділові знаки при однорідних членах речення?

VII. Домашнє завдання С. 41, правило; вправа 86.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (17.06.2015)
Переглядів: 1202 | Рейтинг: 0.0/0
Українська народна казка «Лисичка та журавель»
Конструювання зі смужок паперу. Конструювання виробів зі смужок паперу
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
Піклування про здоров'я в сім'ї. Доброзичливі й добрі стосунки між чл...
Криволінійне різання паперу. Виготовлення дидактичної гри «числове віяло»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]