Поєднання однорідних членів речення за допомогою сполучників

Тема: Поєднання однорідних членів речення за допомогою сполучників

Мета: удосконалювати знання про структуру речення, продемонструвати зв’язок між однорідними членами речення за допомогою сполучників; розвивати вміння інтонаційно правильно читати речення з однорідними членами речення, ставити розділові знаки на письмі; виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: таблиця «Однорідні члени речення».

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 78

— Прочитайте речення. Назвіть однорідні члени речення.

— Поясніть, якими членами речення є однорідні члени.

— Які розділові знаки ви використали на письмі?

2. Фронтальне опитування

Провести за таблицею, складеною на попередньому уроці.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Утворіть словосполучення: сидів (стілець); бачив (театр); подорожував (гори).

— Чи зв’язані слова у цих словосполученнях?

— А чи можна віднести до прийменників слова і, а, але, й?

— А яка ж це частина мови?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми познайомимось із новою частиною мови та розширимо свої знання про однорідні члени речення.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективна робота із вправою 79

— Випишіть однорідні члени речення із словами, що їх зв’язують.

— Зверніть увагу на коми. Чи завжди вони стоять між однорідними членами речення?

— А коли не ставляться?

2. Робота із правилом

— Ознайомтесь із правилом на С. 39.

— З якою новою частиною мови ми познайомились?

— Яку роботу вони виконують у мові?

— Розкажіть про вживання сполучників із однорідними членами речення. Що цікавого ви помітили?

— Заповніть схеми.

== ... == (і, й)

, ...(але, а)

і = , і = , і =

3. Коментар до домашнього завдання

V. Закріплення та систематизація знань

1. Робота із підручником

Вправу 81 (1) виконати колективно усно.

Завдання 81 (2,3) — самостійно.

Перевірка — взаємоперевірка у парах.

2. Тренувальний диктант

— Уважно слухаючи інтонування речень, спробуйте їх записати, правильно вживаючи коми. Доцільно організувати коментування речення відразу ж після написання.

Відцвіли польові (й) лісові трави. Прийшла пора збирати плоди (Г) коріння лікарських рослин. Це плоди глоду д крушини 0 шипшини 0 ялівцю.

Чітко дотримуйтесь правил збирання 0 сушіння ® зберігання рослин. Сушити їх можна не на сонці 0 а під покрівлею (§бо) в печі.

VI. Підсумок уроку

— Розкажіть про свої враження від уроку.

— Що найбільш зацікавило вас?

— Розставте відповідні розділові знаки у приказках.

• Тричі міряй а раз ріж.

• Умирать готуйся а хліб ори.

• Хліб та вода — то козацька їда.

• Хороше, та не наше.

• І стид говорить, і гріх потаїть.

— Коли так говорять?

VII. Домашнє завдання

С. 39, 40 — правила; вправа 82.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (16.06.2015)
Переглядів: 1050 | Рейтинг: 0.0/0
Як людина сприймає інформацію
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів
Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання тран...
Народні іграшки з глини
Аплікація з вирізаних форм за допомогою шаблону. Копіювання зображень за допо...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]