Однорідні члени речення

Тема: Однорідні члени речення

Мета: розширити знання дітей про члени речення, ознайомити з однорідними членами речення, їхніми характерними ознаками, вчити визначати в реченні однорідні члени речення, записувати речення з однорідними членами, вживаючи коми; розвивати вміння уважно слухати й аналізувати речення; виховувати вміння співпрацювати в парі.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Складіть речення за схемами, представленими на дошці.

Хто? •о-=що=роблять? Хто? •о-=що зробив?

що? яку? який? куди?

— Назвіть граматичну основу кожного речення.

— Зверніть увагу на цю схему. (Вчитель відкриває запис.)

Хто?=що=добив?;,що=добив?,=що=добив?

І

де?

— Хочете дізнатися про такі речення?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми познайомимось з цікавими реченнями, які мають у собі декілька підметів, присудків або другорядних членів речення.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективна пошукова діяльність (за вправою 76 (1,2))

— Розкажіть, що цікавого ви помітили в цих реченнях.

— До якого речення підходить схема, записана на дошці?

— Складіть схему до останнього речення.

2. Самостійна робота з правилом

— Прочитайте правило на С. 38. Поясніть його своєму сусідові.

— Складіть питання, які ви хотіли б поставити своїм друзям або мені за цим правилом.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Аналітико-синтетична робота

— Заповніть пропуски, записавши характерні ознаки однорідних членів речення.

Однорідні члени речення:

 1 )_________(відповідають на одне питання);

 2 )_________(зв’язані з одним словом);

 3 )_________(є однаковими членами речення);

 4 )_________(належать до однієї частини мови).

2. Робота у парах (за вправою 77)

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Чи можна вважати це речення реченням з однорідними членами?

У вирій відлітають пташки.

— Замініть підкреслене слово однорідними членами речення.

— Поясніть і доведіть свою точку зору.

— Чому ці слова є однорідними членами речення? Поясніть вживання ком.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

С. 38 правило; таблиця у зошиті — усно. Вправа 78 — письмово.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (16.06.2015)
Переглядів: 1611 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 24
І. Жиленко «Доброго ранку!..», Т. Коломієць «Задзвонив синенький дзвоник». В....
Виконання шва «уперед голку». Оздоблення виробів ручним швом
Шкільними стежками. Урок позакласного читання
Ми вивчаємо клавіатуру
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]