Текст-міркування

Тема: Текст-міркування

Мета: розширити уявлення дітей про типи текстів, виділити характерні ознаки тексту-міркування, його структурні особливості, вчити складати текст-міркування; розвивати уважність, вміння працювати за зразком; виховувати бажання вчитися, виробляти свідоме й відповідальне ставлення до навчання.

Обладнання: тлумачні словники.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Індивідуальне опитування (за вправою 42)

Учні зачитують складені діалоги.

2. Фронтальне опитування

— Які типи текстів ви складали?

— А які тексти ще існують?

— Поясніть різницю між текстом-розповіддю і текстом-описом.

3. Робота зі словниковим словом

М_х_н_зм

— Як ви розумієте значення цього слова?

— Знайдіть його значення в тлумачному словнику.

— Запишіть транскрипцію цього слова.

— Знайдіть у слові орфограми, які можуть стати причиною помилки. Прочитайте слово орфографічно. Внесіть у словничок.

— Доберіть спільнокореневе слово, що називає людину, яка стежить за роботою механізмів, лагодить їх. (Механік)

— Чи можна з огляду на написання слова механізм передбачити орфограми у слові механік?

— Внесіть слово до словничка.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Робота за таблицею «Типи текстів».

Гра «Знавці» »

Розповідаємо про Розповідаємо про Хочемо довести або

якусь подію зовнішній вигляд спростувати якийсь

предмета або особи факт

Що сталося? Який? Чому?

— Відновіть таблицю.

— Яку назву ви дали б таким текстам?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми познайомимось із новим типом тексту, його структурними особливостями.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Самостійна робота із вправою 41(1)

— Прочитайте текст із вправи 43.

— Яка мета цього тексту? Що хотів нам довести автор?

— Прочитайте правило на С. 23.

Усно колективно опрацювати завдання 41 (2).

— Тож з яким типом тексту ми ознайомилися?

— Яка мета таких текстів?

— Яка структура таких текстів?

2. Додаткове завдання

— Знайдіть і випишіть речення, в якому є словникове слово.

— Що ви можете розповісти про написання цього слова?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Робота в парах Вправа 44 (1, 2, 3).

Додаткове завдання

Розібрати за членами реченнями 3-тє речення.

— Що цікавого помітили? (Два присудки)

2. Розвиток мовлення (за вправою 45)

Скласти колективно (усно) й записати у зошиті текст-мірку-вання за наданою схемою.

VI. Підсумок уроку

1. Підбиття підсумку шляхом постановки питань

— Поміркуйте, які питання за матеріалом сьогоднішнього уроку ви могли б поставити своїм товаришам.

2. Коментар до домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

С. 23, правило; вправа 46.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (13.06.2015)
Переглядів: 2320 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 20
Білоруська народна казка «Легкий хліб»
Червона книга. Червонокнижні рослини рідного краю
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Значення праці в житті людини. Правила організації робочого місця. Загальні п...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]