Робота з дитячою періодикою - це цікаво!

Тема: Робота з дитячою періодикою - це цікаво!

Мета: привчати учнів до читання періодичної преси ; виховувати інтерес до матеріалу, вміщеного в журналі «Барвінок», у газетах «Долонька» та «Казковий вечір»; розвивати творчі здібності, кмітливість, допитливість.

Обладнання: підшивка журналів «Барвінок»; газети «Долонька» (в кожного учня); «Казковий вечір» (сторінка на парті).

Тип уроку:  урок позакласного читання.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка читацьких щоденників.

2. Захист читацького формуляра.

1) Які книги прочитали упродовж останніх 2 тижнів?

2) Яка з них найбільше сподобалась?

3) Які дійові особи найбільше вразили?

4) На кого з них хотіли б бути схожими? Чому?

5) Кого з героїв засуджуєте? Чому?

ІІ. Повідомлення теми уроку. Робота з дитячою

періодикою

1. Огляд виставки журналів і дитячих газет «Казковий вечір», «Долонька».

2. Розповідь вчителя.

- Для всебічного розвитку творчих здібностей кожної людини необхідно читати періодичну пресу, дивитися телевізор. Одним з таких інформаційних друзів для учнів є журнал «Барвінок». Він виходить щомісяця, друкується українською мовою. Заснований у 1928 році.

Головний редактор журналу - Л. Козій. Редактор відділу літератури - С. Прудник. Художник - О. Басе. Коректор - С. Гайдук.

Адреса видання: вул. Дегтярівська, 38/44, телефон: 211-04-98. Наклад - 32300 примірників

«Барвінок» розповсюджується у кожному населеному пункті України. Також надходить до Австралії, Канади, Німеччини, Польщі, Словаччини, США, Росії, Білорусії та інших країн близького і далекого зарубіжжя. Діток-читачів журналу лагідно називають «барвінчатками».

Коли ми здійснимо подорож сторінками журналу, я впевнена, у вас виникне бажання передплатити його і теж стати барвінчатами.

Учні отримують різні номери журналу «Барвінок».

3. Самостійний огляд журналів.

- Які розділи і рубрики є в журналі?

1) Календарик-нагадайлик.

2) Казковий серіал.

3) Подорож у країну Мудрагелію.

4) Народні рецепти здоров'я.

5) Перехрестя веселих забав.

6) З торбинки дядечка Запитайлика.

7) Кросвордний крос.

8) Наш скарб - рідна мова.

9) Будьмо здорові разом!

10) Розкажи про рідну природу.

11) Веселий кіт: завдання Мудрила та Рдумортиха.

Кожний учень обирає собі окремий розділ і робить коротке повідомлення, про що йдеться в кожному розділі, даючи відповіді на запитання вчителя.

- Який розділ нагадує про обрядові, релігійні свята в даному місяці?

- Який розділ вміщує найбільше матеріалу?

4. Ерудит-лото.

Тести

1) Яку пташку врятувала від загибелі Дюймовочка?

а) Жайворонка;

б) ластівку;

в) синичку.

2) Що несла Червона Шапочка бабусі?

а) Пиріг і горщечок масла;

б) пиріг і цукерки;

в) пиріг і яблуко.

3) Кому належать слова, вишиті на поясі: «Коли злий буваю, то сімох убиваю»?

а) Хороброму кравчикові;

б) людожерові;

в) Карабасові Барабасу.

4) У якій казці ковбаса сама смажилась на сковорідці?

а) «Хлопчик-мізинчик»;

б) «Русалонька»;

в) «Химерні бажання».

5) Які квіти вирощували Кай і Герда?

а)Фіалки;

б) троянди;

в) герань.

6) Що любив поїсти король тієї країни, де жив Кіт у чоботях?

а) Смажених куріпок;

б) смажених поросят;

в) смажених кроликів.

7) Через скільки перин і пуховиків принцесу муляла горошина?

а) 12 перин і 12 пуховиків;

б) 20 перин і 20 пуховиків;

в) 12 перин і 20 пуховиків.

8) На якому музичному інструменті грав пес?

а) На скрипці;

б) на барабані;

в) на гітарі.

9) Скільки братів було у Елізи в казці «Дикі лебеді»?

а) 10;

б) 12;

в) 11.

10) Кому зашкодило веретено?

а) Злій Феї;

б) Дуремарові;

в) королівні.

Учні дають відповіді на ці запитання, використовуючи журнали «Барвінок», «Казковий вечір».

5. Гуморески з рубрики «Веселий кіт».

1) - Чому плачеш?

- Упав і штани забруднив.

- Припини, штани можна зняти і витріпати.

- Щойно батько так і зробив, але не знімаючи штанів з мене.

2) - Васильку, чому ти несеш щоденник на підпис дідусеві?

- Він воював і його нічим не налякаєш.

3) - Андрійку, тебе мати шукає,- каже Оля.

- Піди дізнайся, навіщо.

- Для чого?

- Якщо їсти, то скажи, що я тут, а якщо щось робити, то скажеш, що мене тут немає.

6. Кросвордний крос.

Самостійне розгадування кросвордів із газет і журналів.

7. «Ребусинія».

100ляр робить 100ли,

100 100лярів - по 100 100лів.

Оби2 - майс3!

8. Відгадайте ім'я.

Про вишеньки-черешеньки

Писала, про спілі,

Чого вони так високо

Виросли на гіллі.

Як же звати українку,

Невмирущу в часі,

Що її вірші любили

Ще з дитячих я с е Л?

Прочитай з кінця, будь ласка,

Виділене слово,-

Й відгадаєш цю загадку Ти обов'язково.

9. Читання та розв'язування інших завдань із журналів і газет.

ІІІ. Підсумок уроку

- Чи сподобалась вам зустріч із виданнями періодичної преси?

- Який розділ і чому був для вас найцікавішим?

- Що слід зробити, щоб стати барвінчатами?

- Журнал «бажає» вам стати розумними читачами, що дуже допоможе вам у подальшому навчанні. Народна мудрість стверджує: «Читання - основа навчання».

VI. Домашнє завдання

Зробити огляд газети «Долонька». Написати поезію чи скласти кросворд і надіслати в редакцію до газети.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (14.04.2015)
Переглядів: 1557 | Рейтинг: 0.0/0
Що можна навчитись самому
Шкільними стежками. Урок позакласного читання
Як ставитися до інших, щоб тебе поважали
«Приховала». О. Орач «Вчуся у мами». П. Осадчук «Я навчаюся у тата». «Наш Анд...
Мистецтво навколо нас. Урок-бесіда «Уявлювана подорож містом»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]