Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба»

Тема: Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини»

Мета: вчити придумувати і виконувати творчі види завдань; розвивати творчу уяву, образне мислення; збагачувати мовлення учнів епітетами, порівняннями, метафорами; виховувати любов до поетичного слова.

Обладнання: картини із зображенням куточків різних краєвидів.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань

1. Розчитування.

Виразне читання поезій із збірок поезій В. Симоненка (у кожного учня на парті - збірка).

- Що стало поштовхом до творчості в Анатолія Камінчука? (Краса рідної природи.)

Учні вибірково дають відповіді на запитання рядками твору «Як я став письменником»?

2. Розгляд картин із чудовими краєвидами природи рідного краю.

- Візьміть перо і спробуйте передати поетично свої емоції, настрій, які ви відчули пьід час розгляду даних картин. Відтворіть їх на папері у вигляді поетичних рядків.

3. Зачитування складених поезій за даними картинами.

II. Повідомлення теми уроку

- Поезії, які ми опрацюємо на цьому уроці, можна назвати кольоровими. Послухайте їх і доведіть, що це саме так.

III. Виразне читання поезій М. Сингаївського «Веселка на долоні» та Л. Біленької «Казка неба» підготовленими учнями

1. Самостійне читання поезій за варіантами.

1) Зробити на дошці виписки з творів.

Що ми бачимо?Що ми чуємо?

веселку вишневу, співучі гаї

синю чи малинову

коні

синій луг

2) Якими видалися білі хмаринки в небі?

2. Повторне голосне читання поезій. Визначення порівнянь, епітетів.

3. Порівняти кольори обох поезій.

«Веселка на долоні» «Казка неба»

синій луг пухнаті

барвиста веселка лілуваті

вишнева, синя, малинова білі хмаринки

- Що спільне і що відмінне у поезіях?

4. Фізкультхвилинка.

5. Гра «Ланцюжок».

Дібрати до слів небо, хмари «кольорові» епітети.

М. Робота над твором «Пісня тоненької очеретини»

Словник: очерет, мешканці, шана.

1. Виразне читання вірша підготовленим учнем.

Перед читанням твору - запитання для всіх:

- Який жанр цього твору ?

2. Робота над художніми засобами твору.

1) Знайти синоніми, епітети.

2) Виразне читання питальних та окличних речень.

3) Робота по групах.

1 група. Читання за особами.

2 група. Переказ прочитаного.

3 група. Придумати продовження казки.

4) Бесіда.

- Яка головна думка твору?

- Який жанр твору?

- Хто допоміг очеретині знайти свою співучу пір'їну?

- Кому з дійових осіб відповідає прислів'я: «Не хвали сам себе, нехай тебе люди похвалять»?

5) Переказ казки з продовженням.

6) - Як можна пояснити прислів'я: «Кожен найменший колосок має власний голосок»?

7) - Як у звичайному можна відкрити прекрасне?

V. Підсумок уроку

- Які ілюстрації або кадри мультфільму ти створив би до твору «Пісня тоненької очеретини»?

VI. Домашнє завдання

Намалювати ілюстрацію до твору. Переказувати прочитану казку близько до тексту.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.04.2015)
Переглядів: 1820 | Рейтинг: 0.0/0
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...
Г. Демченко «Калинка». Загадки
Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця» Г. Бойко «Скоромовка-небувалиця»....
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 8
Аплікація з відрізків вовняних ниток. Вітальна листівка до Дня Перемоги
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]