Б. Немцова «Сіль, дорожча за золото» (продовження)

Тема: Б. Немцова «Сіль, дорожча за золото» (продовження)

Мета: удосконалювати уміння стисло, творчо переказувати, складати план; збагачувати словниковий запас синонімами; домогтися усвідомлення головної думки казки; виховувати в учнів доброзичливе ставлення до оточуючих.

Обладнання: ілюстрації до казки, складові таблиці.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Вправи для вдосконалення читацьких навичок

1. Розчитування.

Читання складових таблиць (індивідуально).

2. Робота зі скоромовкою.

На столі лежить сільниця,

У сільниці - сіль.

3. Робота над чистомовкою.

Ла-ла-ла - дочка до тата прийшла.

Ла-ла-ла - солі в торбинці принесла.

Ів-ів-ів - король дуже зрадів,

Ив-ив-ив - її королевою оголосив.

4. Читання піраміди слів.

Миттю

благаю

сягнула

одежина

вичуняв

дорогоцінний

прислужилася

проголошення

1) Спочатку слід читати одне слово, потім - два, три і таким чином прочитати всю піраміду цілком.

2) Прочитати дієслова і визначити їх дієвідміну.

5. Прочитати слова по рядах.

Хсткюп_в'яз_н_

М_р_шк_ пр_с_л_

сл_г_п_ шл_

к_р_л_п_т_т_

хл_б_д_л_

зв_л_вск_бк_

- Які слова можна з'єднати, щоб утворилися словосполучення? (Робота в парі.)

- Як одним словом можна назвати кожну групу слів? Можливо, тут є зайві слова?

6. Утворити нові слова із букв слова Марушка.

III. Повідомлення теми і мети уроку

1. Бесіда.

2. Читання анаграм.

ардуонк (дарунок)риквидил (кривдили)

ртпоалипа (потрапила)оорвкаж (ворожка)

дзліемелля (підземелля)кисбки (скибки)

IV. Опрацювання продовження казки Б. Немцової «Сіль, дорожча за золото»

1. Виразне читання.

2. Словникова робота.

- Які зі слів мають такі значення:

o льодинка у вигляді загостреної палички;

o рівна, плоска місцевість, розташована між горбами;

o сильно, з розмаху ударила чимось гнучким;

o підземна споруда для якоїсь мети;

o тонкі тріски сухого дерева, які використовували в давнину для освітлення?

- Доберіть споріднені до слова дарунок.

- Доберіть синоніми до слів кривдили, не турбуйся, звелів.

3. Читання казки «ланцюжком».

- В якому вигляді прийшла Марушка до батька?

- Що запропонував король?

4. Вибіркове читання.

- Що Марушці нагадало про слова бабусі?

- Куди потрапила дівчина?

- Кого вона зустріла в підземеллі?

- Які скарби показали дівчинці гномики?

5. Вправи для розвитку швидкості читання.

1) Гра «Дочитайте речення». (Проводять учні)

2) Гра «Хто швидше?»

З'явилася стара бабуся...;

Він дедалі частіше згадував Марушку...;

І тоді король зрозумів... .

6. Робота над ілюстрацією.

- Який епізод зобразив художник?

7. Складання плану. (Робота в парах.)

8. Творче завдання.

I варіант - скласти загадку за змістом казки.

II варіант - скласти перелік найважливіших вчинків головної героїні.

V. Домашнє завдання

Переказувати. Продумати сюжети для словесного малювання за змістом казки.

VI. Підсумок уроку



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (02.04.2015)
Переглядів: 1897 | Рейтинг: 0.0/0
Свято, коли весело
Практична робота: удосконалення навички догляду за порожниною рота, руками та...
Д. Чередниченко «Рідні краєвиди». Л. Глібов «Зимня пісенька». «Сію, сію, посі...
Білоруська народна казка «Легкий хліб»
Українська народна казка «Рукавичка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]