Краю мій рідний

Тема: Краю мій рідний

Мета: познайомити дітей із новими книгами про рідний край; розвивати допитливість, спостережливість; вчити учнів бачити і відчувати красу природи; працювати над удосконаленням техніки читання, виразності; виховувати любов до рідного краю.

Обладнання: виставка книг на тему «Краю мій рідний», ілюстрації, складова таблиця.

Тип уроку:  урок позакласного читання.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Вправи для вдосконалення читацьких навичок

1. Розчитування. Читання складової таблиці (індивідуально).

2. Вправи для розвитку мовленнєвого апарату.

Робота зі скоромовкою.

Про свій рідний край Ніколи не забувай.

3. Робота з чистомовкою.

Ай-ай-ай - де б ти не був, але знай,

Ай-ай-ай - що наймиліший - твій рідний край,

На-на-на - твоя хата та родина,

На-на-на - і наша рідна Україна.

4. Читання «слів-пірамід».

Знаємопредків

безкрая зовемось

пнуться збіжжя

надранайважніший

свободнийполюбити

I ряд - відшукати іменники і визначити їх рід, число;

II ряд - визначити рід і число у прикметниках;

III ряд - визначити дієвідміну в дієсловах.

5. Прочитати слова по рядах.

_кр_їнц_ гл_б_к_ р_д_т_сь

зб_жж_ бл_зьк п_д_л_нк_

Вкр_ _н_ с_нь_ _к_й св_б_дн_й б_д_ть п_св_т_ пр_йш_в

6. Читання слів-анаграм. архминки (хмаринки) лсавтіки (ластівки) ітвер (вітер)

ахтп (птах) едраев (дерева) атлант (талант)

7. Читання деформованого тексту.

иМ опвиінн анзит олисимв ашної атьБіквищин, азвжид апям'атит опр ідрен есол, ідрун ахут, амум і атат. З хьонїї атхи очпианєтьяс атьБіквищан. (Ми повинні знати символи нашої Батьківщини, завжди пам'ятати про рідне село, рідну хату, маму і тата. З їхньої хати починається Батьківщина.)

III. Підготовка до сприймання нового матеріалу. Оголошення теми і мети уроку

- Прочитайте.

К и адмр

й рнюіі

Бесіда. Робота з виставкою книг

М. Робота над темою уроку

1. Групова робота.

1)Звіт першої групи:

а) Стислий переказ творів за темою.

б) Відповіді на запитання.

2 -3) Звіт другої та третьої груп (аналогічно).

2. Робота над твором Юрія Яришина «Летюче дерево».

1) Виразне читання.

- Про що розповідає твір?

2) Словникова робота.

3) Читання твору учнями мовчки.

- Де росло дерево?

- Якими були його бажання?

4) Читання твору вголос «ланцюжком».

- Що зробив вітер з деревом?

- Де він його опустив?

- Як діти опинилися на рідній землі?

5) Вибіркове читання.

- Про що мріяв соловей?

- Якими були малі діти?

- Куди захотіло потрапити дерево?

3. Гра «Дочитайте речення» (проводять діти).

4. Завдання на вибір.

1) Скласти план тексту.

2) Відшукати рядки в тексті, які відповідають ілюстрації.

V. Домашнє завдання

Підготуватися до уроку за темою «Твори зарубіжних письменників».

VI. Підсумок уроку



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (30.03.2015)
Переглядів: 2007 | Рейтинг: 0.0/0
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Як людина сприймає інформацію
Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна підтримка уроків математики
Виготовлення персонажів із казок з природних матеріалів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]