Порівняння чисел 1 і 2. Знаки «більше», «менше», «дорівнює»

УРОК 8

Тема: Порівняння чисел 1 і 2. Знаки «більше», «менше», «дорівнює»

Мета: учити порівнювати групи предметів і відповідні числа. Познайомити зі знаками «>», «<», «=»; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

Лічба від 1 до 6; від 3 до 8; від 7 до 2; від 5 до 9; від 8 до 3.

 Учитель показує групу предметів, а діти викладають відповідну кількість геометричних фігур.

 1 Усна лічба «Не позіхай, продовжуй»

 3 Весела лічба

• Півник вибрався на тин, А за ним іще один.

Скільки півників усіх? Полічіть-но швидше їх.

• Два кілечка у руці.

Два загострені кінці.

Все це цвяшком закріпили.

Скільки ножиць налічили?

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Гра «Чарівні фігурки» (робота з індивідуальним матеріалом)

— Покладіть на парту 1 кружечок і 2 квадрати.

— Чого менше?

Вимовляємо: кружечків менше, ніж квадратів.

— Тепер покладіть 2 трикутники і 1 квадрат.

— Чого більше?

Вимовляємо: трикутників більше, ніж квадратів.

— Тепер покладіть 3 квадрати і 3 кружечки.

— Що можна сказати про кількість фігУРОК праворуч і ліворуч? Вимовляємо: квадратів і трикутників порівну.

● Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться За хороший день вчорашній.

І до сонця потягніться,

В різні боки похиліться.

Веретеном покрутіться.

Раз — присядьте, два — присядьте,

І на місце тихо сядьте.

 2 Робота з набірним полотном

— Скільки їжачків ліворуч? Скільки — праворуч? Де менше?

— Яке число менше — 1 чи 2?

— У математиці для порівняння чисел використовують спеціальні знаки. Слово «менше» позначають знаком «<». (Учитель виставляє на дошці картку | < |.)

— Запис 1 < 2 читаємо так: «Один менше двох». (Діти повторюють уголос.)

— Скільки зайчиків ліворуч? Скільки праворуч? Де більше? Яке число більше — один чи два?

— Слово «більше» позначають знаком «>». (Учитель виставляє на дошці картку | > |.)

— Запис 2 >1 читаємо так: «Два більше одного». (Діти повторюють уголос.)

— Скільки лисичок ліворуч? Скільки праворуч? Що можна сказати про їх кількість? (Однаково)

— Слова однаково, або порівну, позначають знаком « = ». (Учитель виставляє на дошці картку \ = |.)

Запис 1 = 1 читаємо так: «Один дорівнює одному».

IV. Робота в зошиті

 1 Написання знаків >, <, = (1 рядок)

 2 «Конкурс красунь». Написання цифр 1; 2

 3 Порівняння груп предметів. Читання записів 2 >1; 1 = 1; 1 < 2. Запис у зошиті

 ● Пальчикова гімнастика «Гра на музичних інструментах»

Імітація пальцями гри на музичних інструментах: піаніно, сопілка.

V. Цікава математика

 1 Загадки

 • Один говорить, двоє слухають, а двоє дивляться. (Рот, вуха, очі)

 • Один з трубою тягне всіх за собою. (Потяг і вагони)

 • Між двох світил Я посередині один. (Очі, ніс)

 2 Логічна вправа

 На яблуні достигли шишки.

 Дві віддам я ведмедикові,

 Три — лисичці,

 Дві — їжакам.

 Скільки шишок я віддам?

(Жодної, на яблуні шишки не ростуть.)

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Ми рахували?

— Ми писали?

— Предмети порівнювали?

— Які знаки запам’ятали?

— Оцініть свою роботу на уроці.

(Діти малюють сонечко в зошиті.)



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 6097 | Рейтинг: 0.0/0
Охорона природного довкілля
«Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком
Тематичне ліплення за малюнком і власним задумом. Створення композиції за мот...
Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами
Здоров'я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щепл...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]