Число і цифра 1

УРОК 5

Тема: Число і цифра 1

Мета: ознайомити дітей з числом 1 і цифрою 1; учити писати цифру 1, зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Пролунав дзвінок,

Всіх покликав на урок.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усна лічба «Ланцюжок»

Від 5 до 10; від 9 до 2; від 7 до 1; від 3 до 8.

 2 Порядкова лічба днів тижня

Перший — понеділок, другий — вівторок і т. д.

 3 Гра «Чарівне віяло»

Учитель плескає в долоні певну кількість разів. Діти показують відповідну цифру.

4 Гра «Дощик»

На дошці намальовані хмаринки, на них написані цифри.

Під хмаринками діти малюють відповідну кількість краплинок дощу.

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Вступне слово вчителя

 — Що позначає число 1? Давайте поміркуємо: один зошит, один олівець, одна квітка, одне яблуко. Це багато чи мало? Напевно, це мало.

 А зараз прислухайтеся до слів: один, самотній, один-однісінький на всьому білому світі.

 Це людина, у якої немає близьких: ні батьків, ні братів, ні сестер.

 Як живеться самотній людині? Так, складно і страшно. Отже, один — означає мало.

 А зараз подивимося на це число з іншого боку. Хто для нас найдорожчий? Це наша мама. І у кожного вона тільки одна. Ми з вами живемо на планеті Земля — і це наш єдиний будинок, і у кожного з нас одна Батьківщина — місце, де ми народилися.

 А зараз подивіться на небо. Що ви там бачите?

 Правильно, Сонце, яке зігріває нас своїми ніжними променями, небо, яке манить глибиною своєї синяви. І Сонце у нас одне, і небо — теж.

 Отже, одна у людини мама, одна Земля, на якій живемо, одне Сонце, одна Батьківщина.

 А що для нас означають ці слова? А означають вони дуже багато.

 2 Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 1

 — На що вона схожа? (Стріла, олівець, цвях)

Ось один, чи одиниця, —

І тонка, й пряма, як спиця.

С. Маршак

3 Робота в парах

Учитель роздає дітям картки.

Знайди всі цифри 1 та обведи їх.

□ А 1 2 + Б 1 о О 3 0 и

о 5 1 В Л 4 О = < 6 1 □ Г 0

о 7 + Б 1 □ 9 1 0 и о Б 1

● Фізкультхвилинка

Учні повторюють рухи за вчителем.

 Раз — піднятись, підтягнутись,

 Два — зігнутись, розігнутись,

 Три — в долоні три плеска,

 Головою три кивка.

 На чотири — руки ширше.

 П’ять — руками помахати,

 Шість — за парти знову сісти.

 4 Написання цифри 1

 ● Пояснення вчителя

— Цифра 1 складається з двох елементів: короткої і довгої похилих ліній. Перший елемент починаємо писати трохи вище за середину клітинки і ведемо коротку похилу лінію у верхній правий кут. Не відриваючи руки, пишемо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони клітинки.

● Імітація написання цифри 1 в повітрі «І — раз, і — два, і — три».

«І» — підняти руку, «раз» — руку опустити.

 ● Написання цифри 1 в зошиті

 ● Пальчикова гімнастика «Ми писали, ми писали...»

По черзі ритмічно стискаємо і розтискаємо пальці рук.

 5 Гра «Міркуємо разом»

— Червона Шапочка зібралася в гості до бабусі. Вона може піти пішки, сісти на автомобіль або полетіти на літаку. Що обере Червона Шапочка, щоб швидше дістатися до бабусі? Чому?

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Гра «Цифровий конструктор»

— Викладіть цифру 1 з геометричних фігур.

Наприклад:

 2 Гра «Хованки»

— Де сховалася цифра 1?

V. Підсумок уроку. Рефлексія

В кенгуру сумує син,

Бо у мами він один.

Сумно місяць поглядає —

В нього братика немає.

А у сонця є сестрички —

І щасливе в нього личко: Ясні зірочки малі Веселять його вгорі.

 Л.Савчук

— Ми рахували?

— Ми писали?

— Яку цифру вивчали?

— Оцініть свою роботу в зошиті сонечком.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 5500 | Рейтинг: 0.0/0
Народний календар
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 26
Фантастичні образи
Осінь. Рослини восени. Охорона здоров'я восени
Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]