Один і багато. Число і цифра. Зіставлення цифри і числа предметів. Написання елементів цифр 1 і 2

УРОК 4

Тема: Один і багато. Число і цифра. Зіставлення цифри і числа предметів. Написання елементів цифр 1 і 2

Мета: уточнити значення понять «один» і «багато»; учити співвідносити число і кількість предметів; розвивати вміння показувати один предмет і багато; ознайомити дітей з поняттями «число» і «цифра»; розвивати навички написання елементів цифр; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Весела лічба

• Четверо гусенят і двоє каченят

 В озері плавають, голосно кричать.

 А ну, полічи хутчіш —

 Скільки всього у воді малюків?

• Мама булочки спекла,

 По одній всім роздала.

 Галі, Наді і Юркові,

 І пухнастому котові,

 Дідусеві і бабусі,

 І малесенькій Катрусі.

 Доки котик позіхав —

 Песик булочку украв.

— Скільки булочок роздала матуся?

 2 Гра «Не позіхай, продовжуй»

Учитель починає, учні поодинці продовжують лічбу ланцюжком. Лічба від 1 до 5; від 6 до 10; від 2 до 8.

 3 Лічба предметів. Гра «Чарівні фігурки»

— Викладіть у першому рядку — 5 квадратиків, а в другому — 4 кружечки.

— Чого більше квадратиків чи кружечків?

— Що треба зробити, щоб їх стало порівну?

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Робота з демонстраційним матеріалом

Учитель показує на дошці предметні малюнки.

— Скільки різних предметів намальовано?

— Яких предметів поодинці? по два?

— А яких багато?

 2

 2 Гра «Один — багато»

 — Яких предметів у класі поодинці? А яких багато?

● Фізкультхвилинка

Раз, два — дерева.

Три, чотири — вийшли звірі.

П’ять, шість — пада лист.

Сім, вісім — птахи в лісі.

Дев’ять, десять — це сунички Підняли червоні личка.

 3 Ознайомлення з поняттями «число» і «цифра»

Учитель виставляє на дошці геометричні фігури.

— Скільки червоних кружечків? жовтих? зелених?

— Кожне число має свою назву. Для позначення чисел на письмі є спеціальні знаки — цифри. Під одним кружечком ставимо цифру 1. Під двома кружечками ставимо цифру 2 і т. д.

 4 Гра «Оплески»

Учитель показує по черзі предметні малюнки з різною кількістю предметів. Діти рахують предмети мовчки і за сигналом учителя

плескають у долоні стільки разів, скільки предметів на малюнку, а потім на віялах показують відповідну цифру.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Логічне завдання

 • У кожного з п’яти цуценят є біла пляма на лобі. Чи є біла пляма на лобі у третього цуценяти?

 • У норі блищало 6 очей. Скільки вовків сиділо в норі?

 2 Гра «Знайди помилку»

— Незнайко записав ряд цифр 1; 3; 5; 2; 4.

— Чи в правильній послідовності поставлені цифри?

— Виправте помилку.

 3 Робота над загадкою

 • Порожні поля, мокне земля,

 Дощ поливає, коли це буває? (Восени)

На дошці — 2 кошики.

— Подивіться, що принесла нам осінь у першому кошику. (2 яблучка, 1 груша, 3 сливки.)

— Скільки фруктів принесла осінь? (Багато)

— А грушок? (Одна)

Діти роблять висновок: фруктів у кошику багато, а грушок — одна.

— Подивимося, що принесла нам осінь у другому кошику. (1 морквина, 3 картоплини, 2 цибулини)

— Скільки овочів принесла осінь? (Багато)

— Скільки морквин? (Одна)

Діти роблять висновок: овочів у кошику багато, а морквина — одна.

 4 Підготовчі вправи до написання елементів цифр

У зошитах у клітинку діти пишуть елементи цифри 1 і 2.

● Пальчикова гімнастика

цей пальчик хоче спати. цей пальчик в ліжко ліг.

Цей пальчик трохи подрімав. Цей пальчик уже заснув.

Цей — міцно, міцно спить. Тихіше, тихіше, не шуміть. Пальчики ви не будіть.

Ранок ясний прийде,

Сонце червоне зійде,

Будуть пташки щебетати,

Будуть пальчики вставати!

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Що ми сьогодні робили на уроці?

— Ми слухали? (Так)

— Ми відповідали? (Так)

— Ми рахували? (Так)

— Намалюйте в зошиті сонечко, яке відповідає вашому настрою на уроці.

— Якщо ви впоралися з усіма завданнями, ваше сонечко посміхається.

— Якщо вам було складно, ваше сонечко сумує.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2448 | Рейтинг: 0.0/0
Правила поведінки у громадських місцях
Хто як до зими готується. Побудова і записування речень, що передають зміст м...
Значення праці в житті людини. Правила організації робочого місця. Загальні п...
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]