Лічба предметів, їх розміщення в просторі і кількісне порівняння. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр

УРОК 1

Тема: Лічба предметів, їх розміщення в просторі і кількісне порівняння. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр

Мета: ознайомити дітей з предметом математика; закріпити уявлення про розташування предметів у просторі з використанням слів «зліва», «справа», «внизу», «вгорі»; учити дітей порівнювати предмети за розміром; вправляти їх у лічбі предметів; розвивати увагу, уміння слухати; вправляти в написанні елементів цифр; виховувати інтерес до вивчення математики.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Пролунав дзвінок —

Розпочавсь урок.

II. Вступна бесіда

— Сьогодні у вас перший урок математики. Це цікава і важлива наука. Вона потрібна всім людям.

І сувора, й солов’їна Математика — країна,

Праця тут іде завзята,

Вмій лиш спритно рахувати.

Вмій ділити, віднімати,

Множить швидко й додавати.

Вмій кмітливо все збагнути,

Першим в відповіді бути.

Ледарів у нас немає Хто руки не піднімає?!

Вирушаємо у путь —

Нас цікаві речі ждуть.

— А шлях до країни Математики нелегкий. І попливемо ми туди на казковому кораблику.

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Лічба предметів

На дошці — малюнок кораблика з кишеньками для тварин.

— Капітан кораблика — козеня. Поміститися на кораблику може тільки 10 тварин.

— Як ви вважаєте, чому? (Якщо взяти більше пасажирів, кораблик потоне, і наші друзі не потраплять до школи.)

— Пропоную відповісти, яких тварин могло взяти із собою козеня.

 2 Робота над загадками

Діти відгадують, а вчитель вставляє тварин в кишеньки.

 • Гострі кігті має —

 В подушки ховає. (Кошеня)

 • Мале, забавненьке воно, у дворі гуляє,

 Або підійде під вікно, хлібця дожидає.

 Буває, з двору як чкурне, шукать його — робота. Або здивується воно, що перед ним — ворота! (Теля)

 • Колобка я з’їла, до зайця в хату сіла,

 Вовкові сестричка, а звуть мене... (лисичка).

 • Хвіст гачком,

 Ніс п’ятачком. (Порося)

 • Купалося, купалося —

 Сухим зосталося. (Каченя)

 • Голодна — мукає, сита — жує,

 Всім дітям молоко дає. (Корова)

 • Сама мала, шубка пухка,

 З гілки на гілку стрибає,

 Шишки, горішки збирає. (Білочка)

 • Я — вухатий ваш дружок,

 В мене сірий кожушок,

 Куций хвостик, довгі вуса,

 Я усіх-усіх боюся. (Зайчик)

 • Хто на двох ногах стрибає,

 Діток з сумки не виймає? (Кенгуру)

— Порахуйте, скільки всього тварин? (10)

— Скільки пасажирів? (9)

— Скільки капітанів? (1 )

 3 Гра на увагу «День — ніч»

— Запам’ятайте тварин на кораблику. «Ніч» — заплющте оченята. (Учитель прибирає 1 малюнок.) «День» — розплющте оченята. Яка тварина зникла?

● Фізкультхвилинка

 Вранці встав гусак на лапки,

 Приготувався до зарядки.

Повернувся вліво, вправо,

Присідання зробив вправно,

Дзьобиком почистив пух І за парту знову — плюх!

 4 Гра «Скільки?»

Учитель показує ромашку. Ставить мітку на одній з пелюсток. Діти починають лічбу.

— Скільки пелюсток? (10)

Учитель ставить мітку на іншому місті. Діти починають лічбу.

— Скільки пелюсток? (10)

Учитель відриває по 1 пелюстці. Діти лічать.

— Скільки пелюсток? (10)

— А у кого вийшло менше? Чому?

— Наступного разу будьте уважніше.

 5 Гра «Порівняй предмети»

Учитель показує предмет, діти дають йому характеристику.

— Олівець — тонкий, канат — товстий, слон — великий, мураха — маленька, огірок — довгий, сірник — короткий.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Гра «Склади візерунок»

У дітей — три круги — зелений, жовтий, червоний і два квадрати — синій, оранжевий.

Робота виконується під диктовку вчителя.

— Покладіть кружечки так, щоб угорі був червоний круг, а жовтий — між червоним і зеленим. Праворуч від жовтого круга покладіть синій квадрат, ліворуч — оранжевий квадрат.

Вийшла квіточка.

— Подивіться, як розташовані кружечки.

— Який колір зверху? посередині? внизу?

— Де можна побачити одночасно все ці три кольори? (На світлофорі)

— Що позначає червоний колір? жовтий? зелений?

● Фізкультхвилинка

Сів метелик на травичку(Присісти.)

І рахує рахівничку,

Раз, два, три —(Рухируками, як крильцями.)

ти, метелику, лети.

 2 Вправляння у написанні елементів цифр

— Незабаром у зошитах ми писатимемо цифри, записуватимемо приклади і задачі. Виконаємо тренувальні вправи. (Учитель пише на дошці.)

 ● Вправа 1

— Напишіть 1 паличку. (/)

— Відступіть 2 клітинки і напишіть 2 палички. (//)

— Відступіть 2 клітинки і напишіть 3 палички — і так до кінця

 ● Вправа 2. Графічний диктант

2 клітинки вгору, 2 праворуч, 1 вниз, 2 ліворуч. (Прапорець)

Раз — ялинка,

Два — дубок.

Три — березовий гайок,

А чотири — це травиця.

П’ять — мурашка трудівниця. Шість — колючий їжачок.

Сім — грибок боровичок.

Вісім — білка.

Дев’ять — пташка.

Десять — квіточка ромашка.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Діти, пригадаймо, які завдання ми виконували на уроці?

— Ми лічили? Ми гралися? Малювали?

— Вам сподобався урок? Тоді до нових зустрічей у країні Математики!



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 4898 | Рейтинг: 0.0/0
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Ліплення з пластиліну звірят
«Грамотний-видющий і на все тямущий»
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Практична робота: оволодіння самомасажем вух, носа; гімнастика для очей
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]