Порівняння чисел. Відпрацювання навичок лічби в межах 9. Розвиток мислення, мови, творчих здібностей учнів

Тема: Порівняння чисел. Відпрацювання навичок лічби в межах 9. Розвиток мислення, мови, творчих здібностей учнів

Мета: Підвести дітей до виведення висновку як дізнатися на скільки одне число більше чи менше іншого; розв`язання задач на різницеве порівняння.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай.

- А який у вас настрій?

- Усміхніться, поділіться гарним настроєм з товаришем.

Який відповідає вашому настрою.

Я бажаю, щоб такий настрій був у вас до кінця уроку. Він принесе задоволення і вам, і мені, і нашим гостям.

ІІ. Математична розминка.

Свій урок ми починаємоз математичної розминки. Підручник ст. 55 №6.

Хто вірно розв`яже приклади, розшифрує кодове слово. (дорога).

Так діти, ця дорога поведе нас вперед до нових знань і відкриттів. Але щоб наші кроки були впевненими і міцними треба повторити набуті нами знання.

На дошці:

М+Р=

Р+М=

Б-М=

Б-Р=

А зараз я перевірю вашу увагу. Ми пограємо в гру «Плескай, тупоти».

Я вважаю, ви добре засвоїли попередній матеріал і готові рушати далі в дорогу до нових знань.

ІІІ. Опрацювання нової теми.

На дошці два мішечки з предметами.

- Чого більше на малюнку квадратів чи кругів?

- Скільки квадратів? Кругів?

- Як дізнатися на скільки кругів більше ніж квадратів? (скласти пари)

- Скільки кругів залишилося без пари?

- Значить, на скільки кругів більше ніж квадратів? (на 3)

- На скільки менше квадратів ніж кругів? (на 3)

Розглянемо завдання 1 підручника.

- Чи всім кругам вистачило трикутників?

- На скільки кругів більше ніж трикутників?

- На скільки трикутників менше ніж кругів?

Так діти, нам легко було перелічити предмети і перевірити їх кількість.

(Кожному учню на парті малюнок двох мішечків із зірочками і кружечками)

- Встановіть, яких фігур на малюнку більше? На скільки?

- Чому це завдання важко виконати? (багато фігур, легко заплутатись)

Ви бачите, якщо числа великі, то знайомий спосіб порівняння нам не допомагає. Тому сьогодні нам потрібно придуматитакий спосіб порівняння для якого нам не потрібен буде малюнок, а треба просто виконати обчислення.

Повернемося до нашого першого завдання.

Ті круги, що залишилися без пари складають ціле чи частину? (частину)

Якою дією ми знаходимо частину? (відніманням)

Що потрібно віднімати, щоб відповісти на питання « на скільки більше», « на скільки менше»? (від більшого числа відняти менше – відкриття!)

Таким чином ми вивели правило, за допомогоюякого можна порівняти любі числа.

Щоб дізнатися на скільки одне число більше чи менше від іншого, треба від більшого числа відняти менше.

IV. Закріплення отриманих знань. Завдання 2.

- Скільки трикутників? Зірочок?

- Як дізнатися на скільки трикутників більше ніж зірочок? (повторюємо хором правило)

- Яке число більше? ( 5 )

- Яке менше? ( 4 )

- Молодці, над цим способом ми будемо працювати і на слідуючих уроках.

V. Фізкультхвилинка.

1,2,3,4,5

Час прийшов нам спочивать.

Так, піднесли руки вгору

Нумо, глянемо на зорі,

А тепер всі руки в боки,

Як білчата скоки – скоки.

10,9,8,7

Час за парти сісти всім.

VI. Знайомство із схемами до задач на порівняння чисел.

У кожного на парті є дві полоски різної довжини.

Порівняйте їх подовжині. Як це краще зробити? (накласти одна на одну).

Відмітьте олівцем на більшій полосці те місце де закінчується менша.

Потім вчитель вивішує свої полоски на дошку одна під одною. Те жроблять діти у себе на партах.

Я проведу дві пунктирні лінії.

Позначимо більшу полоску буквою Б, меншу – М, а різницю – Р.

В задачах на порівняння сукупностей предметів по кількості можуть бути невідомими або різниця (Р), або менше число (М).

Як дізнатися на скільки одне число більше чи менше іншого? Б-М

Як знайти більше число? М+Р

Як знайти менше число? Б-Р

Ці схеми і формули будуть опорою для подальшої роботи над задачами на порівняння.

Придумаємо самі такі задачі. Завдання 5.

VII.Самоконтроль.

На клітинках діти записують вирази і обчислюють.

- На скільки 8 більше 6?

 - На скільки 3 менше ніж 9?

- Що більше 5 чи 3? На скільки?

- Що більше 9 чи 7? На скільки?

8-6=25-3=2

9-3=6 9-7=2

VIII. Підсумок уроку.

- Чому навчилися на уроці?

Я дякую вам за роботу. І вважаю, що ви дійсно отримали задоволення від своєї роботи.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 2220 | Рейтинг: 0.0/0
Чим ми бачимо
Робота з папером. Іграшки зі смужок. Котик
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 25
Панно для класної кімнати
Стібки і шви. ручні стібки. Шов «уперед голку» та його застосування
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]