Закріплення вивчених букв. Розвиток зв"язного мовлення.
Тема. Закріплення вивчених букв. Розвиток зв’язного мовлення.
Мета: сприяти формуванню навичок каліграфічного, правильного письма, збагачувати й активізувати лексичний запас школярів, вчити будувати зв’язне висловлення в поданій ситуації та за опорними словами, розвивати мовленнєві вміння і навички, пам'ять, спостережливість, увагу; виховувати любов до тварин, інтерес до усної народної творчості.
Обладнання: сигнальні картки, малюнки звірів, картки зі словами, казкова рукавичка з малюнками тварин, конверт із завданнями, картки для роботи в парах, картки для роботи в групах, мікрофон, таблиця з'єднань, картка-підказка «Алфавіт» на кожну парту.

Хід уроку

І Організаційний момент. Психоемоційне налаштування
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Будемо гарно працювати.
І знання всі здобувати.
- Яким має бути наш урок? (Цікавим, навчальним, трохи казковим, організованим)
- Якими повинні бути учні на уроці? (Уважні, розумні, активні, кмітливі)

ІІ Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети, завдань уроку
- Дорогою до школи я знайшла ось цю рукавичку. Вона незвичайна, мабуть , казкова. Біля неї конверт. Хочете дізнатись, що там.
На листочку дуба написано: «Ми не можемо вийти з рукавички. Допоможіть нам, будь ласка. Звірі.»
В конверті є ще листочки, а на них завдання. Якщо ми їх виконаємо, то врятуємо всіх. Невідома чаклунка ставить перед нами завдання:
* закріплювати вміння каліграфічно і правильно писати вивчені букви, слова та речення з ними;
* вправлятись у розгадуванні загадок, виділяючи ознаки предметів;
* тренуватись доповнювати речення потрібними словами;
* вчитись складати зв’язні висловлювання в поданій ситуації.
- Як думаєте, зможемо допомогти?

ІІІ Робота над новим матеріалом
1. Стислий переказ казки «Рукавичка». «Мікрофон»
- Хто пам’ятає казку «Рукавичка»?
- Потрібно стисло її розказати, щоб точно знати, кого нам треба врятувати.
Діти коротко переказують, вчитель прикріплює малюнки звірів: миші, жаби, зайця, лисиці, вовка, кабана, ведмедя.
- Діти, хто це? (Тварини.)
- А ще? (Звірі)
- Чим звірі відрізняють від інших тварин?(Їх тіло вкрите шерстю, малят народжують живими і вигодовують молоком.)
- Хто зайвий? Чому? (Жаба, вона належить до земноводних тварин)
2. Каліграфічна хвилинка. Звуковий аналіз.
Вчитель з конверта дістає листочок, на якому написано букви: а, и, й, ч, к, з.
- Що це? (Букви)
- Що вони позначають? (Звуки)
- Які бувають звуки? (Голосні та приголосні)
- Навіщо нам букви? (З них можна скласти слово)
- Повторимо правила сидіння під час письма.
- Зараз ми пригадаємо правила написання букви «йот».(Вчитель пише на дошці і пояснює написання букви й, а також з’єднання йч, ай, айч.
- А який звук позначає буква «йот»? (Приголосний звук)
- А чим особливий цей приголосний звук?( (Звук [й]– завжди м´який.)
- Подивіться на ці букви і подумайте, яке слово з них можна скласти. (Зайчик)
- Складемо звукову модель цього слова.(Один учень біля дошки, решта в зошитах. )
- Хто сам зміг скласти звукову модель? Молодці!
- Ми врятували першого звіра – зайчика.
3. Робота зі словами.
- Хто любить відгадувати загадки? А хто знає загадки?
Учні загадують загадки.
Потрібно відгадати загадку і назвати слова, які допомогли впізнати звіра.
Руда, красива, хитра, кмітлива. Хвіст довгий маю, ним сліди замітає. (Лисиця)
Сірий, ікластий, хоче вівцю вкрасти. (Вовк)
Я маленький, я вухатий,сірий, білий, волохатий. Я стрибаю, я тікаю, дуже куций хвостик маю. (Заєць)
Маленьке, сіреньке, а хвостик, як шило. (миша)
Я сірий хижак лісовий, для звірів я дуже страшний. Живу я в глибокій норі, полюю і вию вночі. (Вовк)
Він ікластий і сердитий, дуже любить землю рити, жолуді весь час шукає, малюків смугастих має. (Кабан)
- Які слова допомогли відгадати загадку?
Учні відгадують їх і називають слова-ознаки предметів. Після того, як відгадали всі загадки записують в зошитах назву лисиця і слова – назви її ознак: руда, красива, хитра, кмітлива.
- Нарешті врятували лисичку і мишку.
4. Фізкультхвилинка.
Дві лисички біля річки
умивали свої личка.
Ці лисички – чепурушки
мили лапки, мили вушка,
потім хвостики помили
і на сонечку сушили.
5. Робота з реченнями. Робота в парах.
- А зараз ви попрацюєте в парах і дізнаєтесь, хто де зимує і хто чим харчується?
Картка 1
Ведмідь спить у норі.
Білочка зігрівається у барлозі.
Зайчик перепочиває у дуплі.
Мишка ховається під кущиком.
Картка 2
Кабан харчується зерном.
Білочка ласує малина.
Ведмедю до смаку горіхами
Зайчику смакує жолудями.
Мишка живиться морква.
Завдання: доповнити речення потрібними словами.
- Зараз перевіримо, чи правильно ви виконали завдання. Для цього використаємо сигнальні картки.
- Хто чим харчується?
- А хто де зимує?
- Тепер ми врятували ведмедя і кабана.
- Що ви знаєте про речення?(Перше слово в реченні пишеться з великої букви. Всі слова в реченні пишуться окремо одне від одного. В кінці речення ставиться крапка.)
- Запишіть речення про одного звіра у свій зошит.
6.Фізкультхвилинка.
Ось ведмедиця іде,
Ведмежат купать веде.
Раз-два – нахилились, із струмочка гарно вмились.
Три-чотири – походили, лапки у воді помили.
Похитали головою і притупнули ногою.
П’ять –шість – обернулись і додому повернулись.
7. Робота над текстом. Робота в групах.
- Нам залишилось врятувати двох тварин: вовка і жабу.
Об´єднаємось у групи і подумаємо, чи потрібно оберігати цих тварин.
Картка 1.
Вовків треба оберігати.
Вовк – хижак, який полює на зайців, мишей, диких свиней.
Але він поїдає … … … .
Отже, вовків не потрібно …, тому що вони … .
(Слабких, мертвих тварин, знищувати, належать до живої природи)
Картка 2.
Вовків потрібно берегти.
Вовк – сильна, розумна, витривала, зухвала тварина,
яка нападає на козуль, оленів, птахів, бобрів.
Не відмовляється і від …, …. .
Отже, вовків … знищувати, тому що … , … .
(Хворих, мертвих тварин, не потрібно, санітари лісу)
Картка 3.
Жабу треба берегти.
Жаба – невелика тварина зеленого кольору.
Вона живиться …, …, …, чим приносить … .
Отже, жаб … знищувати!
(Комарами, колорадськими жуками, черв’яками, користь, не потрібно)
Картка 4.
Жаб не потрібно знищувати.
Жаба – земноводна тварина, її улюбленою їжею є мухи, равлики, слимаки і черви.
Тому, її слід … , вона приносить … .
(Користь, оберігати)
- Нарешті врятували всіх тварин, які потрапили до рукавички.

ІV Підсумок уроку. Рефлексія
- Ми виконали всі завдання з конверта і звільнили звірят.
- У кожного на парті смайлик. Кому все вдалося на уроці – намалюйте посмішку, у кого виникали труднощі – намалюйте рівний ротик, а кому нічого не вдалось на уроці – намалюйте сумний ротик.
- Встаньте, хто дуже старався врятувати звірят. Всі старанні, розумні, наполегливі. Поаплодуємо цим дітям.
Вправа «Інтерв´ю»
- Що ти вчився робити на уроці?
- Що ти розкажеш вдома про цей урок?
Категорія: Навчання грамоти | Додав: dreys63 (25.09.2016)
Переглядів: 2639 | Рейтинг: 0.0/0
Коли щось робиш, думай про наслідки. Болгарська народна казка «Виноград і змі...
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
П. Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»
Панно для класної кімнати
Листівка для Елзіка
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]