У світі казки чарівної. Робота з дитячою книжкою
Тема : У світі казки чарівної.
Робота з дитячою книжкою.
« Лисиця та Їжак» Українська народна казка.
Мета : Систематизувати знання учнів про народні казки.
Узагальнювати навички діалогічного мовлення.
Вчити дітей давати характеристику дійовим особам.
Вчити визначати головну думку твору.
Розвивати увагу, мислення, пам’ять.
Виховувати любов до народної творчості.

Хід уроку.
1. Організація класу.
2. Актуалізація опорних знань.

1) Вступне слово вчителя.

- Сьогодні ми вирушаємо у мандрівку до чудової країни. А як вона називається ви зараз відгадаєте.
- ( Робота над ілюстраціями. Малюнки : Кріт, акула, заєць,кит, антилопа)
- - З перших літер кожного слова складіть назву країнт.
( КАЗКА)
- Казок чимало є на світі – і веселих, і сумних. А чи зможете прожити ви без них?
- Зараз перевіримо чи добре ви знаєте казки?

2.) Гра « З якої казки?»
Вчитель зі скриньки дістає речові докази.
( Яйце, рукавичка,ріпка, колобок..)
- І ось сьогодні ми вирушаємо у подорож з Колобком.
-
3.) Створення емоційного настрою.

- У мандрівці нас чекатимуть цікаві зустрічі та пригоди. Щоб подолати всі перешкоди, вам треба пригадати те, що ви знаєте та вмієте, бути уважним та спостережливим
.
4.) Перше випробування. « Ворота скоромовок»

- Щоб розпочати нашу мандрівку, нам треба пройти через .
« Ворота скоромовок»
« Лис малий та більший лис по гриби ходили в ліс»

5.) Друге випробування. « Загадкова яблунька»

- На нашому шляху виросла яблунька. Допоможіть Колобку зібрати яблучка.
( Діти збирають яблучка на яких записвні загадки)
1. На городі виросла,
Восени велика стала,
Дід почав усіх гукати:
Час красуню витягати.

2. Підробив він голосок,
Став на маминім співати,
Здогадалися малята:
« Вовк – не наша мати!»

3. Маленьке, сіреньке,
Біди наробила
,Щось біле, кругленьке,
Хвостиком розбила!
Сумує і плаче бабуся,
Дідусь витирає сльозу,
А курочка кудкудаче:
« Явам золоте принесу!»

4. Від діда та баби втік я із хатки,
У лісі зустрічався ведмедиком, зайчатком.
Котився весь день по зеленій травиці,
Аж доки на зуби потрапив лисиці.

- Ви правильно розгадали загадки, тому подорож наша триває далі.
-
3. Повідомлення теми урока.

6 ) Третє випробування. Завдання Чарівного грибочка.

- Відгадайте загадки.
- Живе у лісі, хижа, дика,
- Любить курку та індика.
( Лисичка)
Сам повзе, сто голок на собі везе.
( Їжачок)

7.) Четверте випробування. Лісова хатинка.

- Тут нам пропонують прослухати казку.
( аудіо запис казки)
- Який настрій мала Лисичка?
- Чи справді вона снідала з кроликами капустою?
-
8.) П’яте випробування.

Лисеня.
- Хитре Лисеня пропонує нам прочитати склади та слова.
- ( робота зі складовою таблицею, читання пірамідок слів , які зустрінуться в тексті)

9.) Шосте випробування. Завдання веселої ворони.

А) Мовчазне читання.
Б) вправа « День і ніч»
В) Відтворення змісту прочитаного.
- Чому лисичка була незадоволена?
- Чому змінився її настрій при зустрічі з їжачком?
- Як лисичка розмовляла з Їжачком?
- Чому вона сказала, що вже не їсть м’яса?
Як ви гадаєте, чи дійсно Їжак бачив виводок тетеревенят?
Г) Гра « Знайди речення»
- відшукайте речення за першим словом.
Іде…, Згорнувся…
-Відшукайте речення, в якому останнє слово.
…голоду, …клубочком,…праворуч.
Д) Визначення ідеї казки.
- Чому вчить ця казка?
( Бути чесним, винахідливим)

10. Сьоме випробування. Завдання Котика – Муркотика.

( Читання в особах.)
- Котик хоче послухати чи вмієте ви читати цю казку в особах?

4. Підсумок уроку.

11. Восьме випробування. Завдання песика Бобика.

А) З літер утворити слова.
Б)З утворених слів утворити прислів’я.
Маленькі казки багато розуму додають.
- Як ви розумієте це прислів’я.
- Ось ми і повернулися додому.
- Що вам запам’яталося з подорожі країною Казка
-
5. Домашнє завдання.
- Намалювати ілюстрацію до казки. Розповісти цю казку батькам.
Категорія: Навчання грамоти | Додав: elenazibina7 (23.02.2016)
Переглядів: 2406 | Рейтинг: 0.0/0
Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться»
Розкроювання тканини. Виготовлення серветки з бахромою
Панно для класної кімнати
Закріплення навичок роботи з мишею
Рослинний і геометричний орнамент. Практична робота «Гарний будинок»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]