Письмо рядкової букви «і»

Орлівський навчально-виховний комплекс

Новгород-Сіверської районної ради Чернігівської області

Урок письма в 1 класі з використанням ІКТ

Учитель: Лисак Оксана Анатоліївна

Слайд № 1

Тема: Письмо рядкової букви «і»

Слайд № 2

Мета: Вчити учнів писати рядкову букву «і», порівнювати її з друкованою. Удосконалювати навички письма вивчених букв. Розвивати дрібні м’язи пальців, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати старанність, ціннісне ставлення до природи.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань з використанням ІКТ.

Обладнання: Сюжетні малюнки, конструктор букви «і», мультимедійна презентація.

Хід уроку:

І. Організація учнів до роботи. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд № 3

Пролунав шкільний дзвінок.

Розпочати час урок.

Всі почули: дзень-дзелень?

Тож привітайтесь:

Добрий день.

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель: Діти, сьогодні до нас на урок завітає незвичайна гостя. Також ми навчимось писати нову літеру.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Слайд № 4

  1. Бесіда.
  • Діти, яка зараз пора року?

Слайд № 5

  1. Гронування за малюнками (учні по черзі виходять до дошки, вибирають малюнок, на якому зображена осінь, пояснюють свій вибір).

- Восени …

3. Завдання від осені – каліграфічна хвилинка.

- повтор віршів про букви А, У

Голосиста буква А

Мій Букварик відкрива.

Не мама вона їде,

А всю азбуку веде.

  • Скажи, горобчику, чому

Ти так боїшся букву У?

- Тобі признаюсь, татку,

Ця буква схожа на рогатку.

- запис у зошиті: А а  У у  Ау ау Уа уа

 4. Фізкультхвилинка

Слайд № 6

5. Ігрова ситуація.

Слайди № 7 - 10

Діти, послухайте історію, яка сталася нещодавно. На вулиці був дощ. Прийшовши до класу і подивившись у вікно, я побачила: як спокійні, навіть лагідні краплинки стікали по склу віконечка невеликими струмочками. Я стояла і милувалася краєвидами. Дощ дуже скоро припинився і подув прохолодний осінній вітер. Він схопив цілу купу барвистого листя і сипнув його у вікно. І листя розсипалося по класу.  А на листочках завдання. Давайте виконаємо їх.

  1. Списування з друкованого тексту – гра «Листочки».

По класу в різних місцях прикріплені кленові листочки, на зворотній стороні яких надруковані склади. Учні по черзі вибирають листочок, який їм сподобався, записують на дошці склади рукописними літерами.

7. Загадка.

Слайд № 11

На хвості сорока вістку принесла:

Симпатична буква у слова прийшла.

Засміялось сонце з неба дітворі:

Ця секретна буква, скажемо хором: … («і»)!

8. Бесіда.

– Який звук позначає ця буква?

– Який він? Чому?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Порівняння друкованої і рукописної букви «і».

Вірш - інсценізація.

Учитель: – Ей, стовпчику!

Діти: – Я не стовпчик.

Учитель: – Ей, хлопчику!

Діти: – Я не хлопчик.

Учитель: – Хто ж ти?

Діти: – Буква і.

Учитель: – Що у тебе на голові, шапка?

Діти: – Ні, крапка! (показують вирізаний із паперу кружечок)

Слайд № 12

Учитель :  Сьогодні ми вчитимемося писати малу букву «і».

Порівняння друкованої та прописної букви.

  1. Пояснення вчителя.

Слайди № 13 – 16

Починаємо писати рядкову букву «і» від верхньої рядкової лінії вниз прямо похилою паличкою, а біля нижньої рядкової лінії  заокруглюємо праворуч і закінчуємо на середині рядка. Потім ставимо крапку трохи  вище верхньої рядкової лінії.

Лічба «раз-і, два».

  1. Повторення правил, яких необхідно дотримуватись під час письма.
  2. Письмо в зошиті – і і і … Слайд 17
  3. Пальчикова гімнастика.   Слайд № 18

Пальчик, пальчик, де ти був?

Я з цим братом в ліс ходив.

З цим я братом борщ варив.

З цим я кашку куштував,

А з найменшим заспівав.

6. Продовження роботи в зошиті.  Слайди № 19 – 21

V. Підсумок уроку.

Вправа «Мікрофон»

– Ми вчилися писати …

– Мені найбільше сподобалося …

Слайд № 22

Ви всі дітки – молодці,

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав,

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

Категорія: Навчання грамоти | Додав: Оксана (25.01.2015) W
Переглядів: 5000 | Рейтинг: 3.5/2
Комбінована аплікація. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої ап...
Фантастичні образи
Виготовлення персонажів із казок з природних матеріалів
Згинання і складання паперу. Виготовлення іграшок із паперу. Жабка
Згинання та складання паперу. Виготовлення іграшки складанням. Декоративна кв...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]