Міжрядкова лінія. Написання півовалів, овалів

Тема: Міжрядкова лінія. Написання півовалів, овалів

Мета: дати учням поняття про значення міжрядкової лінії під час письма; закріплювати вміння орієнтуватися на сторінці зошита; вправляти їх у написанні півовалів, овалів; вчити групувати предмети за кольором та формою; розвивати зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати бережне ставлення до тварин.

Обладнання: малюнки із зображення героїв казки «Колобок», модель кошика з овочами, картки – схеми речень.

Тип уроку. Урок формування знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Установчо – мотиваційний етап.

Який у вас настрій?

Усміхніться, поділіться гарним настроєм з товаришем.. Діти,  наш настрій можна показати за допомогою ось таких малюнків. Кого вони нагадують

Який з них відповідає вашому настрою?

Задоволення, радість.

Я бажаю, щоб такий настрій був у вас до кінця  уроку. А він і не може бути іншим, адже сьогодні ми  з вами здійснимо подорож у казку.

ІІ. Актуалізація знань. Збагачення словничка.

1. Повторення вивченого.

З якими звуками ми познайомились на уроках читання?

Які звуки називаються голосними?

Чим приголосні звуки відрізняються від голосних?

2. Гра «Впізнай голосний звук».

(а ,б ,з д, и ,к, е, і, н, о, т, с, у )

3. Перш ніж ми відправимося у казку, познайомимося з деякими героями.

На дошці – малюнки із зображенням ведмедя, зайця, лисички.

Як їх можна назвати одним словом?  (Звірі)

Складіть речення із словом «зайчик» за схемою:

_____  _____  _____.

Пригадайте,  що полюбляє їсти зайчик? (Моркву, капусту)

- Але наш Зайчик любить не тільки овочі. Він, як і всі наші герої казки хотів би дуже  поласувати… Здогадалися, ким? Звичайно ж – Колобком.

4. Робота за малюнком у зошиті с. 9

Діти розглядають ілюстрації до казки «Колобок». Складають речення.

- Пригадайте, яку пісеньку співав Колобок?

(Діти співають пісню)

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Повторення вивченого про сітку зошита.

Пригадайте, як називається лінія, позначена рисочками? (Міжрядкова)

Чому вона так називається?

Ця лінія – ваш помічник. Вона підкаже вам, якої висоти мають бути великі літери.

Знайдіть міжрядкову лінію в своїх зошитах.2. Інструктаж до написання овалів.

–Який з вивчених звуків на письмі передаємо овалом? (о)

–Яка це буква? (о)

Починаємо  писати   нижче   середини    робочого рядка, ведемо  вгору до

середини рядка закруглюючи ліворуч, потім униз, теж закруглюючи. Біля

нижньої рядкової лінії закруглюємо праворуч і ведемо вгору. Закінчуємо

там, де починали.

3. Письмо учнями малих овалів з допомогою ліній-опор.

3.Пальчикова гімнастика.

Ось за партами малята

Бавляться, мов кошенята:

Парту пальчиками труть,

Ніби лапками шкребуть.

Діти розчепірюють пальці обох рук і ставлять їх подушечками на

парту. Потім починають терти пальцями парту, підтягуючи їх до долоні.

6.Самостійна робота учнів.

2. Письмо малих овалів без ліній-опор.

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Продовження роботи  в зошитах.

1. З’єднання великого  та малого півовалів.

2. Виконання вправ на розвиток уваги та закріплення навиків написання вивчених елементів.

3. Фізкультпауза. ( Гімнастика для очей, пальців рук)

4. Самостійна робота. Виконання завдань в зошитах. (Вчитель проводить індивідуальну роботу з учнями)

VІІ. Закріплення вивченого. Робота над  малюнками.

- Як назвати одним словом зображені предмети?

- Чим відрізняються малюнки зліва і справа?

- Які елементи використано в малюнках?

VІІІ. Підсумок уроку.

- Що навчилися  писати на уроці?

– На які предмети схожий овал?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 3610 | Рейтинг: 0.0/0
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Елементи графічної грамоти. Виготовлення «Монгольської гри»
Різання паперу ножицями по прямій лінії. Способи нанесення зображення на папі...
Аплікація із рослинних форм
Методика загартування; засвоєння елементарних правил приймання повітряних і с...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]