Написання коротких паличок із заокругленням зверху і знизу

Тема: Написання коротких паличок із заокругленням зверху і знизу

Мета: ознайомити учнів  із зображенням прямих паличок із заокругленням знизу і зверху; закріплювати їх уміння орієнтуватися на сторінці зошита; розвивати дрібні м’язи кисті; збагачувати словниковий запас учнів; формувати поняття про мовлення і спілкування; виховувати акуратність, бережливе ставлення до природи.

Обладнання:  фішки для побудови звукових моделей: кольорові олівці, малюнки із зображенням  природи.

Тип уроку. Урок формування знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Повторення правил сидіння за партою.

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Відповіді на проблемні запитання.

Осінню пору справедливо вважають найсмачнішою.

- Чим нас гостинно пригощає осінь?

- Назвіть свій найулюбленіший плід.

- Назвіть найпахучіші плоди, що достигають восени.

4. Гра «Доповни речення»

Пес Бровко пішов на став,

Вудкою ляща … (спіймав).

Вдома він уху зварив,

Всіх до столу …..(запросив)

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

-  Сьогодні ми будемо вчитися писати палички з петлею внизу.

1. Письмо довгої прямої похилої лінії з петлею внизу ліворуч.

Один рядок пишуть по лініях – опорах. (Вчитель показує  зразок на дошці)

2. Робота в зошиті на с. 6

а) зображення прямих паличок із заокругленням знизу і зверху.

Учні розглядають завдання першого рядка.

- Що ви помітили?

Учитель повільно виконує вправу на дошці, пояснюючи процес  написання. Звертає увагу на дотримання однакової відстані між елементами.

б) Учні пишуть палички в повітрі, обводять їх у зошиті по пунктирах, самостійно дописують рядки.

3. Пальчикова гімнастика.

Ну й малий мізинчик зростом!

Підрости йому непросто.

Потягни його за ніс,

Щоб скоріше він підріс.

Діти тягнуть мізинець лівої руки великим і вказівним пальцями

правої. Потім міняють руки і те ж саме роблять із мізинцем правої руки.

Повторюють вправу кілька разів.

4. Продовження роботи в зошитах. (Вчитель проводить індивідуальну роботу з учнями).

V. Фізкультхвилинка

Учать мами:  рибу – плавать,

звіра – бігать, птиць – літать.

А дітей навчає вчитель,

все уміть, багато знать.

Коли риби виростають,

Добре плавають в воді,

Птахи високо літають,

Звірі бродять по землі.

А людина виростає –

Їздить! Плаває! Літає!

Навіть в синіх небесах

Проклада людина шлях.

VІ. Продовження роботи в зошиті.

1. Написання коротких паличок із заокругленням унизу.

2. Побудова звукової моделі слова «грибок».

3. Розфарбування малюнків.

VІІ. Підсумок уроку.

Гра « Вгадай плід по запаху та смаку».

Умова: із заплющеними очима покуштувати декілька зразків осінніх

плодових культур, вгадати їх назву і визначити характерні смакові ознаки.

Дітки подивіться мультфільм і скажіть яким кольором намальовані маленькі каченята? Запам’ятайте що ще з мультфільму розмальовано жовтим кольором.

З якою порою року у вас асоціюється жовтий колір?



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 3306 | Рейтинг: 1.0/1
Конструювання із сірникових коробок. Човник
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
Колір як засіб створення образу. Практична робота «В гостях у казкового персо...
Мовні цікавинки. Народні прислів'я і загадки. Д. Білоус «Загадка»
Вода в природі. Властивості води. Як дбати про чистоту водоймищ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]