Поліанна та її друзі

Тема. Поліанна та її друзі.

Мета: ознайомитися з пригодами героїв повісті в наступних розділах, допомогти учням розібратися в перипетіях сюжету, характерах героїв та мотивах їхніх учинків; розвивати навички виразного читання, переказу прозових творів, характеристики героїв, коректного висловлювання, оцінюючих суджень; виховувати найкращі людські якості, прагнення до самопізнання та самовдосконалення.

Обладнання: текст твору

Тип уроку: комбінований

 

 Хід уроку

 

І. Мотивація навчальної діяльності.

 Даючи інтерв’ю журналістам щодо створення своєї книжки, письменниця зазначи­ла: «Люди думають, що Полліанна постійно ра­дісно щебече і що вона радіє абсолютно з усього. Однак я ніколи не поділяла думки про те, що ми мусимо заперечувати існування труднощів, страждань і зла. Я переконана в тому, що ліпше зустрічати Невідоме бадьоро і радісно». У книжці утверджуються такі американські цінності, як щастя в родинному колі, допомога ближньому, пошук духовної опори в житті, глибока і дієва віра в Бога, необхідність змінювати довколиш­ній світ на краще.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу.

1.Виразне читання уривків із розділів роману:

«Відповідь на запитання», «Проповіді та ящик на дрова», «Нещасний випадок»

2. Гронування: Міс Поліанна Вітьєр.

  • Їй одинадцять років.
  • Маленька дівчинка може... якось усе тут пожвавити …(думка Ненсі)
  • Дитина сестри міс Полі.
  • Ім'я Поліанна – мати назвала її на честь двох своїх сестер Полі та Анни.
  • Світле волосся, бавовняна сукенка в червону клітинку і брилик.
  • Худорлява дівчинка з двома грубенькими світло-жовтими косами, що звисали на спині. Миле веснянкувате личко.
  • Джон Вітьєр – батько Поліанни був пастирем маленької місіонерської церкви.
  • Мати – Дженні, наперекір родині побралася з священником і подалася з ним на південь як дружина міссіонера.

3. Гронування: Ненсі.

    • кухарка у міс Полі.
    • працювала лише 2 місяці.
    • коли мама раптом овдовіла лишившись з трьома маленькими дітьми на руках (не рахуючи Ненсі) та занедужала, довелося дівчині шукати роботи, щоб утримувати родину.
    • жила в місцині, яку називали Корнер, за шість миль звідси.
    • Покірливий страх перед господинею.
    • Ненсі була далеко не свята.

4. Розповідь про життєву долю містера Пендлтона.

ІV. Закріплення знань, умінь та навичок.

1. Характеристика образу Поліанни за планом.

 1. Портрет Поліанни.

2. Вдача героїні (темперамент).

3. Характер, головна його риса.

4. Ставлення інших дійових осіб до Поліанни.

5. У чому привабливість образу?

7. Місце Поліани в системі інших образів світової літератури.

8. Як характеризують Поліанну інші герої?

VІ. Підсумок уроку.

  1. Метод «Незакінчене речення»:

 Я ніколи не буду…

 Я буду намагатися…

 Мені хочеться вірити, що …

 

VІІ. Домашнє завдання.

1.Прочитати розділи: «Джон Пендлтон», «Гра в чекання», «Прочинені двері».

2. Характеристика образу Поліанни за поданим планом.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (27.03.2017)
Переглядів: 4718 | Рейтинг: 3.7/3
Симетричне вирізування. Витинанки. Серветки (з паперу)
Текстильні матеріали. Загальні поняття про прядиво, нитки, тканини та ткацтво
Фантастичні образи
Дикорослі та культурні рослини
Місця підвищеної небезпеки у школі
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]