Школа. Ти — школяр. Умій дружити. Дорога від дому до школи

УРОК 2

Тема: Школа. Ти — школяр. Умій дружити. Дорога від дому до школи

Мета: ознайомити учнів із призначенням шкільних приміщень, правилами поведінки в них. Вчити дітей поважати вчителів, інших учнів, однокласників. Познайомити їх з основними правилами дорожнього руху, яких треба дотримуватися, йдучи від дому до школи. Розвивати почуття дружби, віру в свої здібності. Виховувати повагу до старших та один до одного.

Обладнання: сигнальні картки, таблиці з правилами дорожнього руху.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів

1. Повторення вивченого матеріалу.

Діти розповідають вірш П. Тичини. «Хоч малий я...»

Розповіді учнів про себе, своє ім'я, прізвище.

2. Відгадування загадок.

а) Дає здоров'я — спорт,

Вагу — солодкий торт,

Мед — працьовиті бджоли,

Знання глибокі —...(школа)

б) Є чарівник у школі в нас,

Ану впізнайте, хто він?

Озветься — тиша йде у клас,

Озветься ще раз — гомін.

Щоб не спізнитись на Урок,

Нам голос подає...(дзвінок)

в) Маленький хлопчик

Взяв портфельчик,

До школи поспішає,

Бо дзвоник його гукає (школяр)

— Ви, мабуть, здогадалися, про що у нас піде мова?

(Про школу, школярів)

II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності

1. Повідомлення теми і завдань уроку.

Так, сьогодні ми будемо говорити про школу, поведінку учнів на перерві і на уроці, яких правил дорожнього руху необхідно дотримуватись йдучи з дому до школи.

2. Розповідь вчителя.

Діти, ви стали школярами, вас привітно зустріла школа, клас.

Слово «школа» прийшло до нас з грецької мови, що означає дозвілля, заняття, місце навчання. У греків школи з'явилися дуже давно, ще в VI ст. до нашої ери. Навчалися в них тільки хлопчики, а на Київській Русі школи з'явилися в XI ст. нашої ери. Наша школа побудована в XIX ст. Вона старенька, але тепла і привітна.

3. Гра «Закінчи речення».

У нашій школі багато приміщень, а яких саме, ви мені самі скажете. Для цього пограємо в гру «Закінчи речення»:

а) Учні навчаються в ... (класі)

б) Діти займаються спортом у ... (спортзалі)

в) Школярі роздягаються в ...(роздягальні)

г) Снідаємо, обідаємо ми в ...(їдальні)

д) Беремо книжки для читання у ...(бібліотеці)

4. Розповідь вчителя за таблицею «Як правильно сидіти за партою».

Зараз сядьте за парти так, як ось цей учень (показ таблиці).

Спину тримайте рівно, ногу поставте на планку всією ступнею, руки покладіть на парту. Перевірте, чи правильно сидить ваш сусід, якщо ні — виправте його.

Фізкультхвилинка

у вигляді гри, за віршем С. Маршака «Правила для учнів»:

Заходить вчитель, треба... (встати),

Дозволить сісти, тихо ...(сядь),

Сказати хочеш, не... (шуми),

А тільки руку ...(підніми).

У школі парту...(бережи)

І на парті не...(лежи).

Щоб Урок минув не марно,

Треба сісти рівно й ...(гарно),

Не базікать на../уроках),

Як папуга чи сорока.

— Про які правила ви ще дізналися з цієї гри? (Учні обговорюють, поясняють, закріплюють правила)

5. Робота з підручником, с. 7.

Читання правил вчителем:

— Вчасно приходь до школи.

— Уважно слухай вчителя.

— Тримай в порядку своє робоче місце.

— На перерві не галасуй, надміру не бігай.

— Не смійся зі слабшого.

— Допомагай тим, кому потрібна допомога.

Бесіда, робота з сигнальними картками.

— Що легко виконувати, а що важко?

— Як ти вчиниш, якщо твій друг тобі скаже, що ти помиляєшся?

— Ти завжди ображаєшся.

— Ти іноді ображаєшся.

— Ти ніколи не ображаєшся.

Знайте! Друзі завжди пізнаються в біді.

6. Читання вірша.

Я до портфеля дуже звик.

І він без мене ні на крок:

Зі мною йде він на Урок.

Портфель для мене залюбки

І ручку носить, і книжки.

Його я дуже бережу,

Хоч добре сніжної пори

На ньому з'їхати з гори!

В. Бойченко

III. Формування вмінь та навичок

1. Показ таблиці «Світлофор» і читання вірша.

Зелене світло — шлях відкрито,

Спокійно переходьте, діти.

Жовте світло — попереджає,

До уваги закликає.

Червоне світло загориться —

Йти — небезпечно. Зупиніться.

2. Бесіда.

— Розкажіть про свій шлях від дому до школи.

— Яких правил потрібно дотримуватися, йдучи з дому до школи?



Джерело: noindex
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 1720 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
З чистого джерела народної мудрості. Урок позакласного читання
Робота з природним матеріалом. Сувеніри із насіння ясена, клена
Висівання пророщеного насіння у відкритий ґрунт
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]