Образ Аліси, світ її уяви і захопливі пригоди

Тема. Образ Аліси, світ її уяви і захопливі пригоди

Мета: продовжити знайомство з текстом твору «Аліса в Країні Див», звернути увагу на уявний світ Аліси й її захопливі пригоди у ньому; розвивати навички виконання завдань тестового характеру та текстологічного аналізу, вміння виразно читати художній текст; виховувати уважних та вдумливих читачів.

Обладнання: текст повісті-казки «Аліса в Країні Див», ілюстрації до твору.

Тип уроку: комбінований урок.

 

 Хід уроку

 

 І. Перевірка раніше опанованих знань.

 1. Тестові завдання.

 1.Головну героїню твору звати…

 А) Аліна;

 Б) Аліса;

 В) Анфіса.

 2.Куди потрапила дівчинка, кинувшись за кроликом?

 А) В нору;

 Б) під поїзд;

 В) вскочила в калюжу.

 3.Що сталося з героїнею, коли вона випила всю рідину із пляшечки, знайденої на столі?

 А) Потовстішала;

 Б) збільшилась;

 В) зменшилась.

 4.Що лежало у скляній коробочці із написом «Зїж мене!»?

 А) Пиріжок;

 Б) цукерка;

 В) тістечко.

 5.Скільки метрів заввишки була калюжа сліз, яку наплакала дівчина?

 А) 2;

 Б) 3;

 В) 4.

 6.Хто хлюпався у воді поряд із героїнею?

 А) Миша;

 Б) кішка;

 В) кролик.

 7.Як звали улюблену кішку дівчинки?

 А)Ніна;

 Б) Тіна;

 В) Діна.

 8.Що дівчина допомагала шукати Білому Кролику?

 А) Лайкові рукавички і віяло;

 Б) капусту та моркву;

 В) нові черевики.

 9.Твариною якої породи був Білл?

 А) Кінь;

 Б) ящірка;

 В) песик.

 10.Яку філософську пораду дала дівчинці гусениця?

 А) «Неможливо все передбачити наперед»;

 Б) «Бережи здоровя»;

 В) «Тримай себе в руках».

 11.Що довелося декілька разів кусати Алісі, щоб хоч більш-менш нормалізувати свій зріст та зовнішній вигляд?

 А) Хліб;

 Б) гриб;

 В) пиріжок.

 12.За кого прийняла Алісу Голубка, коли у тієї виросла довга шия?

 А) Гадюку;

 Б) жирафу;

 В) індичку.

 ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

 ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу.

 1.Виразне читання учнями тексту твору Л.Керролла «Аліса в Країні Див» (розділ ХІ).

 2.Бесіда за змістом прочитаного уривка з елементами текстологічного аналізу.

  • Куди прибігли Аліса та Грифон?
  • Кого судили?
  • Хто зачитав звинувачення? Процитуйте його зміст.
  • Хто був першим свідком? Хто другим?
  • Кого викликали в якості третього свідка?
  • Розділ «Хто вкрав пиріжки?» є пародією на англійське судочинство. Чому?

 3.Виразне читання учнями тексту твору Л.Керролла «Аліса в Країні Див» (розділ ХІІ).

 4.Обговорення прочитаного розділу.

  • Як вела себе Аліса в ролі свідка?
  • Яка фраза Королеви свідчить про несправедливість суду в Країні Див? («Спершу вирок, обдумають потім.»)
  • Чим закінчується розділ?

 V. Осмислення, узагальнення і систематизація знань.

 Висновки.

  • Життя – складна гра, в якій завжди одні виграють, а інші – програють.
  • Всі люди дуже різні, як і мешканці Країни Див.

 VI. Підсумки уроку.

 VII. Повідомлення домашнього завдання.

 Підготуватися до характеристики образу Аліси

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (28.03.2017)
Переглядів: 3347 | Рейтинг: 0.0/0
Конструювання меблів із сірникових коробок
Висівання насіння квітів у відкритий ґрунт
Властивості паперу. робота з папером
Різноманітність рослин
Урок людяності «Краса і добро врятує світ»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]