Індійська народна казка «Фарбований шакал». Відкриття в образах тварин негативних людських якостей. Філософський зміст казки

Тема: Індійська народна казка «Фарбований шакал». Відкриття в образах тварин негативних людських якостей. Філософський зміст казки.

Мета: ознайомити школярів зі змістом казки «Фарбований шакал»; визначити головних і другорядних персонажів; розвивати уміння виразно читати, визначати основну думку, робити висновки; виховувати зневажливе ставлення до лицемірства, брехні, корисливості.

Обладнання: збірка індійських казок, ілюстрація до казки «Фарбований шакал», карта світу.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

 

І. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Інтелектуальна гра «Найкмітливіший»

Завдання та умови заходу. Участь бере дві команди по п’ять учнів. Решта журі, вболівальники. Команди біля дошки розгадують кросворд упродовж 6 хв. Перемагає та команда, що першою упорається із завданням.

  1. Літературний диктант
  1. Казка, що має конкретного автора… (літературна)
  2. Казка, яку створив народ… ( народна)
  3. У казках завжди перемагає ….(добро)
  4. Риса людини, яка часто засуджується у казці…. (лінощі)
  5. Риса, яка завжди у казках у пошані… (працьовитість)

 6. У казці засуджується… (брехня)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу.

3. Розповідь підготовленого учня про Індію.

  1. Виразне читання казки «Фарбований шакал».
  2. Опрацювання ідейного змісту казки.
  • Як звали шакала?
  • Що привело його у місто?
  • Де сховався шакал від голодних псів?
  • Як вдалось йому повернутися до лісу?
  • Чому мешканці лісу не впізнавали Чандараву?
  • Яку новину повідомив шакал переляканим звірам?
  • З чого розпочав свою «діяльність» новий цар?
  • Яким було життя Чандарави на новій посаді?
  • Як мешканці лісу дізналися про того, хто над ними владарював?
  • Який вирок за свою хитрість і брехню отримав шакал?
  • Якою є основна думка казки «Фарбований шакал»?
  1. Робота в групах. (надати міні – коментар).

1 група дати характеристику головному персонажу (Чандарава)

2 група охарактеризувати другорядні персонажі (лев, тигр, пантера, вовк, шакал).

3 група поміркувати над питанням: така риса характеру, як хитрість вважається негативною чи позитивною.

ІV. Підведення підсумків уроку

Складання грона.

Які негативні людські якості викриває народ у казці «Фарбований шакал»?

(доброта, чемність, відвертість, щирість, повага до інших…)

V. Домашнє завдання

Прочитати казку І. Франка «Фарбований Лис».

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (25.03.2017)
Переглядів: 1760 | Рейтинг: 0.0/0
Екскурсія до шкільної майстерні
«Крашанки і писанки» (за О. Менем). «Гей, Великдень!». К. Пере лісна «Писанка...
Дива природи. Редагування текстів
Столи бувають різні
Колірний і тональний контраст як засіб виділення об’єкта зображення. Малюнок ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]