Світова література – духовна скарбниця людства. Роль книжки в сучасному житті

Тема. Світова література – духовна скарбниця людства.

 Роль книжки в сучасному житті

Мета: зацікавити учнів новим навчальним предметом; розкрити значення світової літератури та ролі книжки у сучасному житті людини; дати початкове поняття про літературний процес, оригінальну та перекладну літературу; виховувати інтерес до читання, шанобливе ставлення до книжки.

Обладнання: карта світу, виставка книг дитячих письменників світу, зразки читацьких щоденників, вислови про книгу

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 Книги – мов ріки, які наповнюють

 собою увесь світ; це джерело мудрості.

 Ярослав Мудрий

 

Хід уроку

 

І. Організаційний етап.                                              

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ. Сприяння та засвоєння учнями навчального матеріалу.

 

  1. Вступне слово вчителя

 Світова література – один із нових предметів, який ви будете вивчати. Це дуже цікавий предмет, завдяки йому ми зможемо подорожувати усіма країнами світу. Читаючи твори, ми не просто довідаємося про життя людей далеких країн, а і доторкнемося до невичерпної скарбниці духовності. Вивчаючи твори письменників світу, ви переконаєтесь у тому, що для всіх людей спільними є віра в добро, боротьба з різними проявами зла, несправедливості, насильства, прагнення до любові, щастя, милосердя, взаєморозуміння.

 Подорожувати країнами світу нам допоможе наш підручник, карта світу.

  1. Знайомство з підручником, письменниками та творами, які будуть вивчатися у 5 класі.
  2. Слово вчителя

 Для того, щоб ми могли читати твори, які написали російські, англійські, німецькі, французькі письменники нам допомогли перекладачі.

  1. Знайомство з поняттями, їх запис у зошитах

оригінал і переклад                     

автор і перекладач

  1. Робота з епіграфом до уроку

 Книги – мов ріки, які наповнюють собою увесь світ; це джерело мудрості …

 Ярослав Мудрий

  • Чи знаєте ви, хто такий Ярослав Мудрий?
  • Чому книги порівнюються з ріками?
  • Чи згодні ви з твердженням, що книга – джерело мудрості?
  • Які книжки любите читати ви?
  1. Демонстрація читацьких щоденників.

 Пояснення для чого потрібно вести читацький щоденник.

ІV. Підведення підсумків уроку

Експрес – опитування

    • Чому предмет, який ми будемо вивчати, називається світова література?
    • Що таке скарбниця?
    • Чому світова літературу називають скарбницею духовних надбань людства?

 

V. Домашнє завдання

 Дібрати вислови про книгу, її роль у житті людини. Прокоментувати їх.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (25.03.2017)
Переглядів: 1954 | Рейтинг: 1.0/1
Мистецтво навколо нас. Урок-бесіда «Уявлювана подорож містом»
Д. Павличко «Де найкраще місце на землі». В. Скуратівський «Калина». А. Листо...
Елементарна будова тварин і птахів. Практична робота «Силуети тварин і птахів...
Будівельний конструктор
Обладнання для роботи з глиною і пластиліном. Прийоми ліплення
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]