Конструювання. Конструктор «Лего». Місто майбутнього

Тема: Конструювання. Конструктор «Лего». Місто майбутнього

Мета: навчати дітей роботи з конструктором «Лего»; ознайомити із зовнішнім виглядом міст, їх складом, системою транспорту, муніципальними та житловими будовами; розвивати дрібну моторику рук, уяву, навички роботи в колективі; виховувати посидючість і дисципліну.

Обладнання: ілюстрації міських вулиць, споруд, житлових будинків, парків; набори конструкторів «Лего».

Хід уроку

I. Організаційний момент

 1 Привітання

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі Діти — просто молодці!

Щоб урок пройшов немарно,

Треба сісти рівно, гарно І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

 2 Перевірка готовності до уроку

 3 Упорядкування робочих місць

II. робота над новим матеріалом

 1 Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні ми будемо працювати з конструктором «Лего». Це, мабуть, найулюбленіший з конструкторів, яким полюбляють гратися діти. Ми спробуємо побудувати місто майбутнього, у якому будете жити ви, ваші діти, онуки.

 2 Вступна бесіда

На дошці — ілюстрації міста: вулиці, споруди, будинки, парки, дитячі майданчики тощо.

— Хто знає, в якому столітті ми живемо?

— А в якому місті?

— Так, але ж є ще багато інших великих міст на Землі. Які ще міста ви знаєте? (Париж, Лондон, Нью-Йорк, Лос-Анджелес та ін.)

— Давайте тепер з’ясуємо, що ж повинне бути в місті XXI століття?

— Якщо місто побудовано давно, то в його центрі мають перебувати пам’ятники культури, старі споруди. А якщо це великий мега-поліс, то в центрі міста зазвичай розташовуються бізнес-центри і хмарочоси. У такому місті люди, які працюють, зазвичай живуть на околицях.

— А як ви вважаєте, що ж ще має бути в місті, щоб людям було комфортно в ньому жити? (Лікарні, перукарня, магазини, бібліотеки тощо)

— Так, всі ці сфери послуг існують у великих містах.

— Але великим містом має хтось управляти? Як же називають таких людей? (Міський голова, чиновники і депутати)

— Правильно. Без цих людей великих міст не буває. А які способи пересування по місту ви знаєте? (Метро, автобуси, тролейбуси та ін.)

III. Фізкультхвилинка

 Раз! Два! Пострибали!

 Три! Чотири! Назад стали.

 Лапки вліво, лапки вправо,

 Лапки вгору підняли.

 Всі тихесенько присіли,

 Потім швидко підвелись І за працю знов взялись.

IV. демонстрація та аналіз зразка

 1 Інструктаж

— Тепер, коли ми обговорили наші міста, я пропоную вам, об’єднавшись у групи по 6 осіб, створити власні міста XXI століття.

— Ви можете домовитися, хто що буде робити: хто — будинки, хто — дерева, хто — транспорт.

— Розташуйте свої вироби на дощечці.

 2 Правила роботи з товаришами

 • Поважай працю товариша. Ніколи не бери в руки чужу роботу

без дозволу автора чи вчителя. Не ламай чужих виробів, навіть

якщо вони погано зроблені;

 • не торкайся руками представлених на виставці робіт, в тому числі і своїх;

 • навчився сам — допоможи товаришу. Підкажи, яким прийомом краще зробити потрібну форму або виправити помилку. Покажи це на своїй роботі. Виправляй роботу товариша або роби за нього тільки з його згоди;

 • у спільній з товаришем роботі над композицією будь згідливіший і поступливіший у виборі теми та персонажів. Виконуй вироби чесно. Поступися товаришеві у виготовленні більш простих виробів. При невдачі не звинувачуй товариша, а допоможи виправити помилки.

V. практична робота учнів

VI. виставка та оцінювання робіт

— Тепер кожна команда по черзі вийде до дошки і презентує своє місто.

— Коротко розкажіть про нього.

— У якій країні було побудовано таке місто? (Розповіді учнів про свої роботи.)

— А в вашому місті буде чисто?

— Хто буде стежити за порядком?

 МІСТО РОЗСЕРДИЛОСЬ

 Петрик йшов, цукерки їв,

 Папірцями скрізь смітив.

 Місто хмурилось, дивилось,

 На Петруся розсердилось.

 І сказало строго місто:

 — Я піду туди, де чисто,

 Де цвітуть барвисті квіти,

 Де живуть охайні діти,

 Що про рідне місто дбають,

 Папірців не розкидають.

 Заберу усе довкола:

 Дитсадок, крамниці, школу.

 — Постривай, не йди, благаю,

 Папірці попіднімаю.

 Стану прикладом малятам,

 Як про рідне місто дбати.

Л. Вознюк

VII. підсумок уроку

 — Отже, ви сьогодні будували міста XXI століття. Мені дуже сподобалися всі ваші роботи!

►► Вірші про Україну

МІЙ КРАЙ

  Україна — край мій рідний Від Кавказу по Карпати,

  І веселий, і свобідний,

  І великий, і багатий.

  Де є в світі кращі ріки,

  Як Дністер, Дніпро-Славута? Хто покине їх навіки,

  Тому в серці вічна смута.

  Де є в світі кращі гори,

  Де таке повітря свіже?

  Де шумлять так гарно бори І хвилює спіле збіжжя?

  Де ясніше сонце світить,

  Де гарніше зорі сяють?

  Де ж солодше пахнуть квіти — Як у нашім любім краї!

 Р. Купчинський

додаток до уроку 32

  РІДНА ХАТА

Різні в світі є країни,

Різні люди є у світі,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти.

Є з усіх одна країна,

Найрідніша нам усім,

То — прекрасна Україна,

Нашого народу дім.

Там шумлять степи безкраї,

Наче вміють говорити,

Там ясніше сонце сяє,

Там солодше пахнуть квіти.

Різні в світі є країни,

Гарні є і є багаті,

Та найкраще в Україні,

Бо найкраще в рідній хаті.

  Я ЖИВУ НА УКРАЇНІ

Я живу на Україні,

Де річки, озера сині, —

Чиста в них вода, прозора,

В дно глибинне світять зорі. Найгарніші наші села,

Люди мудрі і веселі,

Хати білі, чепурненькі,

Діти всі такі гарненькі...

Маки в полі червоніють,

І волошки ген синіють,

Всі сади таки плодючі,

Огороди всі родючі.

Наша Україно мила,

Донька я твоя щаслива.

 Г. Комісарова

У РІДНОМУ КРАЇ

Одна Батьківщина, і двох не буває, Місця, де родилися, завжди святі. Хто рідну оселю свою забуває,

Той долі не знайде в житті.

 У рідному краї і серце співає,

 Лелеки здалека нам весни несуть.

 У рідному краї і небо безкрає,

 Потоки, потоки, мов струни, течуть.

 Тут мамина пісня лунає і нині,

 Її підхопили поля і гаї.

 Її вечорами по всій Україні Співають в садах солов’ї.

 І я припадаю до неї устами,

 І серцем вбираю, мов спраглий, води.

 Без рідної мови, без пісні,

 Без мами збідніє, збідніє земля назавжди.

 М. Бакая

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 4856 | Рейтинг: 0.0/0
«Журавель», «Перстенець» (дитячі народні ігри). Лічилка
Передавання просторового явища способом загороджування в зображенні архітекту...
Екскурсія в природу
Дикорослі рослини рідного краю
Казка Н. Забіли «Вовк і козенята». Прислів'я
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]