Аплікація з паперу. Кульбабка

Тема: Аплікація з паперу. Кульбабка

Мета: закріплювати вміння учнів працювати за планом; відпрацьовувати прийоми різання паперу ножицями, згинання паперу; розвивати координації рухів рук при різанні, згинанні, склеюванні; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати колективізм, відповідальність за доручену справу, охайність, дисциплінованість.

Обладнання: ілюстрації із зображенням галявини з кульбабками, кольоровий папір, жовті серветки, клей, ножиці, пензлики, олівці, вологі серветки для рук.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 1 Привітання

Зазирнуло ранком сонце До школяриків у віконце,

У дзвіночок калатало,

Промінцями лоскотало:

— Прокидайтесь, не баріться,

Не пустуйте, гарно вчіться!

 2 Перевірка готовності до уроку

 3 Упорядкування робочих місць

II. робота над новим матеріалом

 1 Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо робити аплікацію з паперу. Ви працюватимете в парах. А що ми будемо виробляти, ви згодом дізнаєтеся.

 2 Вступна бесіда

— Відгадайте загадки.

 • Дівчинка трима в руці Хмарку-пух на стебельці.

Як подуєш ти на нього —

Не залишиться нічого. (Кульбаба)

 • Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло.

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіло. (Кульбаба)

На дошці — ілюстрації із зображенням галявини з кульбабками.

Діти читають вірші.

  КУЛЬБАБКИ

Кульбабки дивилися в небо,

І вранішні роси пили,

Щасливо всміхалися сонцю,

Бо з ним вони схожі були.

В долоньках тримаю,

І дую щосили:

«Дід, баба, дід, баба», —

Повторюю я.

Маленька кульбабка,

А скільки в ній сили,

Щоб килимом стала Її вся сім’я.

Листочки промінчик ловили,

Щодня підіймались, росли...

Голівки біленькі зробились,

А з них парасольки вітри понесли.

Щоб нове життя народилося знову У полі і в нашім саду,

Щоб чули усі їхню пісню, розмову,

І я посміхнуся, коли їх знайду.

  Людмила Яцура

— Кульбаба, звісно, бур’ян, і на садовій ділянці боротися з ним необхідно. Але в природі немає нічого зайвого і непотрібного. Просто не всі знають, наскільки корисним є рослина-бур’ян кульбаба. Кульбаба відвіку широко використовувалася в народній медицині різних країн як зовнішній, при різних шкірних захворюваннях, і внутрішній засіб, що має протизапальну, жовчогінну, відхаркувальну дію, покращує травлення.

З молодого листя кульбаби у давні часи варили супи, а коріння, зібрані восени, після закінчення цвітіння, або ранньою весною, до цвітіння, сушили, обсмажували і вживали замість кави. З квіток кульбаб виходить смачне варення. Кульбаба використовується також для косметичних цілей.

Краса і користь кульбаби заслуговують того, щоб любити і широко використовувати цю чудову рослину.

Ви, напевно, здогадалися, що саме сьогодні ми будемо виготовляти.

III. демонстрація та аналіз зразка

Інструктаж

Діти працюють у парах.

— Візьміть дві серветки і складіть кожну вчетверо.

— Складіть кожну серветку ще раз вчетверо.

— Накладіть серветки одну на одну.

Учитель допомагає дітям пробити серветки посередині степлєром.

— Обріжте кінці серветки, вирізавши коло.

— Зробіть надрізи глибиною приблизно 10 мм через рівні проміжки.

— Підніміть верхній тонкий шар серветки.

— Стисніть його пальцями навколо центру.

— Піднімайте наступні шари і також стискайте їх пальцями.

— Підніміть всі шари один за одним. Можна піднімати по 2-3 шари одночасно.

— Щоб зробити листочки для кульбаби, візьміть смужки паперу розміром 4 х 12 см (на парті — нарізані смужки).

— Складіть їх навпіл, відріжте куточки.

— Вирізайте зубчики по частинах: спочатку робіть надріз перпендикулярно лінії згину, потім — надріз навскоси. Розгорніть листок і трохи вигніть його.

— Виріжте 8 листочків різних відтінків.

— Приклейте до основи тільки нижню частину листа.

— Для стебла зверніть трубочку зі смужки тонкого паперу.

IV. Фізкультхвилинка

 Руки за голову ставимо сміло І повертаємось вправо і вліво.

 Двічі наліво, двічі направо,

 Зробимо чітко, діти, цю вправу.

 Двічі наліво, двічі направо —

 Будемо мати гарну поставу.

V. практична робота учнів

Діти працюють у парах, виконують роботу разом, допомагають одне одному.

VI. виставка та оцінювання робіт

— Робота якої пари вам сподобалась найбільше?

— Які помилки помітили?

VII. підсумок уроку

— Над чим ми працювали сьогодні?

— Які прийоми роботи з папером закріплювали?

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 7207 | Рейтинг: 0.0/0
Хай буде сад. Складання і записування підписів під серією малюнків, що можут...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 23
Практична робота: удосконалення навички догляду за порожниною рота, руками та...
Cтворення з кольорового паперу орнаментів геометричних та рослинних форм на з...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 17
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]