Прикраси з паперу. Чарівні квіти

Тема: Прикраси з паперу. Чарівні квіти

Мета: вчити виготовляти вироби за викрійкою-основою, згинати, складати навпіл і в кілька разів; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати акуратність в роботі, посидючість, терпіння, любов до праці.

Обладнання: ілюстрації із зображенням квітів; набір паперу для оригамі, ножиці, клей, пензлик, серветки для паперу.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 1 Привітання

  Пролунав шкільний дзвінок.

  Всіх покликав на урок.

  Бігали, відпочивали І до класу прискакали.

  А тепер часу не гаєм І урок розпочинаєм.

 2 Перевірка готовності до уроку

 3 Упорядкування робочих місць

II. робота над новим матеріалом

 1 Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо готуватися до весняних свят, зробимо прикраси з паперу — квіти у техніці, вже знайомій для вас, — оригамі.

 2 Вступна бесіда

— Цікавий і чарівний світ квітів! Нема, мабуть, жодної людини, яка б не була закохана у квіти. Вони такі ніжні і духмяні, мають різноманітну форму і забарвлення, кожна з них викликає певні почуття, дарує незабутні враження. Квіти — вічні супутники людини із самого дитинства і до кінця життя. І здається, без них світ був би безбарвним і сумним, не звучало б стільки чарівних пісень і радості.

Діти читають вірші.

  Земля у космосі — це зірочка незвична,

  Її пізнає кожен віддаля!

  Мрійлива трохи, дуже симпатична,

  Жива планета — голуба Земля!

  Така барвиста, гарна, поетична, Дощами вмита, світла і ясна.

  Краса її і дивна, і велична,

  І вся вона чарівна, осяйна.

  І на Землі росте це дивне диво,

  Такого ми не бачили ніде,

  Це диво-квіти, що ростуть красиво,

  Ну, а над ними — небо голубе!

  Над квітами метелики барвисті,

  І бджоли з них нектар солодкий п’ють. А після дощику встають веселки чисті, І добрі люди на Землі живуть.

  ВЕСНЯНІ КВІТИ

Ще на деревах голі віти,

Холодний вітер допікає.

Та зацвіли весняні квіти,

Над ними бджілонька літає.

А квіти ніжні і тендітні,

Як дотик ручок немовляти.

Біленькі, жовті і блакитні...

Вони прийшли весну вітати.

— Коли люди дарують квіти? (Відповіді дітей.)

— Як ви гадаєте, можна поліпшити настрій квітами?

— А можна дарувати квіти просто так, не на свято?

— Зараз ми переглянемо добрий мультфільм — «Просто так».

 3 Перегляд мультфільму «Просто так»

— Чи сподобався вам мультфільм?

— Чого він нас навчає?

 4 Розгадування кросворду «Квіти весни»

— Настала весна. Природа прокидається. Розквітають квіти. Відгадайте їх назви!

1. Навесні вона в теплі3. Проростає з-під землі.

 Має запах, має вроду,

 І дарує насолоду. (Квітка)

2. Дзвіночки в лісі ніжні-ніжні, Немов сніжинки білосніжні. 4. В зеленім листі спочивають, П’янкий весняний запах

 мають. (Конвалії)

Має гарні жовті вічка Й фіолетову спідничку. Запах ніжний і духмяний Наповняє ліс весняний.

  (Фіалка)

Я на інших геть не схожий: Кучерявий та пригожий. Постелю під голе віття Фіолетові суцвіття. (Ряст)

5. Я — дуже ніжна квітка, Струнка, як кипарис. Чудовий маю запах,

 А звуть мене... (нарцис).

6. Лист зелений і міцний,

 Сніг для нього не страшний, А коли весну стрічає,

 Сині очі розкриває.

  (Барвінок)

7. Де вона проходить, —

 Там травиця сходить,

 Квіти розцвітають,

 Солов’ї співають. (Весна)

8. Навесні я зацвітаю Синім цвітом серед гаю. Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку. (Пролісок)

9. На квітник погляньте, діти, Там козак стоїть між квітів. Весь червоний — гордий пан, Не козак це, а... (тюльпан).

10. З-під снігу з’явився, Прокинувся од сну,

Усіх запросив

Стрічати весну. (Підсніжник)

III. Фізкультхвилинка

  Прокидаються квітки — Розпускають пелюстки. Вітерець дихнув тихенько, Пелюстки гойднув легенько. Сутеніє, і квітки Закривають пелюстки.

  Тихо засинають,

  Голівками хитають.

IV. демонстрація та аналіз зразка

Інструктаж

— Зігнути квадрат навпіл.

— Бічні кути загнути вгору всередину й отримати ще один квадрат.

— Розкрити бічні трикутники.

— Скласти отримані бічні фігури всередину навпіл.

— Відігнути верхні кути вниз.

— Скласти бічні трикутники ще раз усередину.

— Дві бокові поверхні змастити клеєм і склеїти.

— Отримуємо одну готову пелюстку.

— Робимо ще кілька таких самих пелюсток (5-6).

— Склеюємо їх між собою.

— Отримуємо чарівну квітку.

V. практична робота учнів

Учні складають квітки за допомогою вчителя.

— Зроблені квітки можна склеїти між собою й отримати букет.

 Які дивовижні ці квіти,

 У кожній чарівність своя.

 Всі різні, та й що говорити —

 У квіти закохана я.

 Дивитись годинами можна На ніжні пелюстки в росі.

 Дивує і радує кожна,

 А щастя дарують усі.

VI. виставка та оцінювання робіт

— Яка робота сподобалася найбільше?

— Чи складно було складати квіти?

VII. підсумок уроку

— Над чим ми працювали сьогодні на уроці?

— Чи сподобалася вам робота над квітами?

  ДИВО-КВІТИ

 Яке це дивне диво — квіти!

 Чарівні форми й кольори.

 І можна світові радіти,

 Як сяє сонечко згори.

 Тоді всі квіти розцвітають.

 На казку схоже все стає.

 Метелики довкіл літають,

 Бджола між квітами снує.

  І джміль великий волохатий Танок над квітами веде.

  В пилкові жовтому, пухнатий То присідає, то гуде.

  А квіти гарні, розмаїті,

  Ввібрали диво-кольори.

  Видовище найкраще в світі,

  Казкове, що не говори...

 Н. Красоткіна

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 4740 | Рейтинг: 2.0/1
Екскурсія в природу
Родина, рідня, рід. Сімейний календар
Робота з картоном. Настінні сувеніри
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Аплікація з відрізків вовняних ниток. Вітальна листівка до Дня Перемоги
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]