Повість-казка. Клайв Стейплз Льюїс «Хроніки Нарнії. Небіж чаклуна»

Урок 17

Тема. Повість-казка. Клайв Стейплз Льюїс «Хроніки Нарнії. Небіж чаклуна»

Мета: дати уявлення учням про повість-казку, про її відмінність від літературних кізок; сформувати первинні уявлення про особистість видатного англійського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; виховувати інтерес до читання.

Обладнання: мапа світу; портрет письменника; підручник; робочий зошит.

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Цей світ, як казка, як безмежне диво! Захоплює, дивує, кличе ввись.

Життя чарівне, я така щаслива,

І ти до цього світу придивись.

КАЗКА

Літературна

Народна

Повість

— Повість — епічний жанр середнього розміру. Частіше за все їй відводять місце між романом і оповіданням.

Повість-казка, або казкова повість вирізняється тим, що в ній, як і в казці, багато вигадки та фантазії, але герої діють протягом тривалого часу.

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні ми продовжимо ознайомлюватися з казками, але казки ці відрізняються від інших. Як вони називаються, ви дізнаєтеся, коли прочитаєте це слово.

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Вступне слово вчителя про автора та твори К. С. Льюїса

— Клайв Стейплз Льюїс народився 1898 року в Белфасті (Північна Ірландія).

Професор двох престижних навчальних закладів — Кембриджського та Оксфордського університетів, академік Британської академії наук. Уславив своє ім’я книгами «Хроніки Нарнії».

 2 Опрацювання статті підручника «Клайв Стейплз Льюїс»

 3 Читання казки «Хроніки Нарнії. Небіж чаклуна» учителям

 4 Інтерактивна форма роботи

 ►► «Мозковий штурм»

— Розкажіть, як познайомилися Поллі й Дігорі.

— Що хлопчик розповів про свого дядька Ендрю?

— Опишіть «печеру контрабандистів». Що зацікавило Дігорі?

 5 Словникова робота

— Працюємо в парах. (Читання слів «луною».)

Нарнії, впритул, всуціль, порюмсав, мерзенної, жахнющі, закамарок, закапелок, долівка.

 6 Виразне читання учнями, осмислення й аналіз прочитаного

— Як діти потрапили в кімнату дядька Ендрю?

— Що здивувало Поллі та Дігорі в кімнаті дядька?

— Проаналізуйте поведінку дітей та оцініть їхні вчинки.

 7 Вправи на розвиток швидкості читання

 8 Поділ тексту на частини, складання плану

— На скільки самостійних частин можна поділити текст?

— Назвемо кожну з частин.

Орієнтовний план

1) Знайомство дівчинки Поллі та хлопчика Дігорі.

2) Підготовка дітей до експедиції.

3) У кімнаті на горищі.

4) Зустріч із дядьком Ендрю.

5) Зникнення Поллі.

 9 Характеристика головних героїв твору

— Якими ви уявляєте Поллі і Дігорі?

— Як дівчинка характеризує Дігорі?

— Як характеризує себе?

— Що ви можете сказати про їхню вдачу?

— Як вони ставилися до пригод?

10 Стислий переказ частини повісті

Дівчатка розповідають текст від імені Поллі, а хлопці — від імені Д Ігорі.

11 Робота за малюнком підручника

12 Пофантазуймо!

— Пофантазуйте, куди зникла Поллі. Які пригоди на неї чекають?

V.  Підсумок уроку

— Що таке повість-казка?

— Чим повість-казка відрізняється від народних та літературних казок?

— З яким письменником ви сьогодні познайомились?

— Яку повість-казку прочитали?

— Що в цій розповіді є реальним, а що — казковим?

— Поясніть назву цієї частини твору, доберіть свою.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 2514 | Рейтинг: 0.0/0
Значення праці в житті людини. Правила організації робочого місця. Загальні п...
Екскурсія «Безпечний маршрут "Дім — школа"»
Аплікація із рослинних форм
Симетричне вирізування. Виготовлення гірлянд-хороводів «Дерева»
З чого складається комп’ютер
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]